Repelent proti hmyzu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od magoda »

Lesu,chlapi pokud vás trápí bodavci všeho druhu je potřeba začít repelenty které jsou určeny na oblečení....před lety jsem si koupil ve státech repelent na hadry a kompletní celou sérii od 3M na pokožku,od té doby bomba a sváty klid,bohužel už si teď z hlavy nepamatuju jak se jmenoval .....ale pokud dohledam pošlu obrázek.....po aplikací smrad já z nafty....hrozný .ale po čtyřech hodinách vyprcha a přestane smrdět.garantuju ze je okolo vás bublina a ani se nepřiblíží,pakje potřeba chránit ruce a obličej.kremem od 3M.....je to krém který nevyprcha ani když se člověk zpoti....pokud proklepnete usa určitě najdete co potřebujete,zkusím dodledat a pošlu.magoda
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od magoda »

Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Leon »

už docela dost let používám szuku a zatím jsem nic lepšího neměl dělají mast i sprej obsahuje to 20% diethyltoluamid a mast vydrží v pohodě celou noc sprej tak 3 hodinky ale ten používám raději na ruce protože mast mi na dlaně vadí když pak mám držet něco v ruce
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od BwanaHunter »

Magoda> sawyer je fajn, prima je jejich repelent kombinovany s kremem proti slunicku, coz clovek oceni pri lovu v horkych zemich. Nicmene v tomto pripade letmym pohledem na etiketu zjistim, ze Predator Outdoor Impregnace ma 2x vyssi koncentraci Permethrinu a navic Deet, a koupim ho za neco kolem 100 Kc tady v obchode, takze asi neni duvod objednavat Sawyer z US.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Ondra »

Slyšel jsem o odvaru z meduňky (napatlá se na tělo, nepije :D ). Už jsem zabrousil do žgerblu, kde máme byliny do kuchyně a na meduňku jsem tam narazil taky, takže ten odvar zkusím. Nevíte o tom chlapi něco?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Petr1970 »

a co "icaridine"? někde píšou že je to taky účinný jako(podobně) deet..
co používám autan věci s tím nemám problém - ale je fakt že díky "kyselý" krvi nemám problém moc nikdy ) mám za rok 2-4 štípnutí, nějak vylučuju špatný feromony, nebo pivo nebo nevím:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Predator 3D
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.7.2013, 18:05
Bydliště: JM

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Predator 3D »

Lovu, lesu. Co by jste měli vědět o repelentech.
DEET nad 25%-Predator forte parfemovaný
DEET 25 %+ Icaridine 25 %+ Predator maxx plus neparfemovaný a s antiseptickým účinkem
DEET 25 %+ Permethrin 1% + impregnační látky Predator Outdoor neparfemovaný
Na posed
Predator 3D -prostorový repelent který nastříkáte v posedu, nebo v místě kde se pohybujete na jednom místě vydrží i 3 dny.

POZOR'! PREDATOR 3D ISR ALPHA- insekticidní dýmovnice. Nemá chybu, profi provedení pro army. Okamžitě působí na posedu na vosy , sršně, komáry, lojnice.

Rady typu JPP. Klidně zkuste, ale vemte si s sebou při pokuse i repelent. Za 10 minut zjistíte že jste podlehli iluzi.
Máte li problém s vlkem , vemte si PREDATOR ICE WATER- je to jemný deodorant bez parfemace s lokálními desinfekčními a antiseptickými vlastnostmi. Takže nejen na vlka ale i nohy, ruce, na ptáka, na pipku po použití . Zkuste.
Tak ještě jednou? Lovu lesu zdar a havěti zmar?.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od kounek »

Tak dneska ráno první špatná zkušenost s Bushman krémem 80% DEET

Co se týče odpudivosti komárů a mušek, je to paráda, letos ještě ani jedno štípnutí, zatím jsem lepší repelent neměl, a už jsem jich zkusil dost. Je to krém, takže se musí roztírat dlaněmi, které potom dost lepí, takže si dlaně po natření vždy ještě očistím o hadr, abych se nepřilepil na flintu, nebo na volant.

Dneska ale přišla nemilá zkušenost. Ráno jsem se šel podívat na srnce s flintou co mám na střelnici s větším zvětšením puškohledu, která má dřevěnou nalakovanou pažbu. Koukám takhle přes puškohled na srnce, prohlížím ho, přemýšlím, no prostě měl jsem přilíceno s chvilkovými přestávkami asi 15 minut, než jsem si rozmyslel, že ho nechám. Dojdu k autu, dojedu domů a u umyvadla zjišťuji, že mám na pravé tváři, kterou jsem měl taky natřenou Bushmanem, černou barvu, kterou mám nalakovanou pažbu... :shock:

80 % DEETu je asi na ten lak taková síla, že ho naleptává. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Predator 3D
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.7.2013, 18:05
Bydliště: JM

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Predator 3D »

Ano více jak 30 % deet nerozlepta pouze přírodní materiály. Toxicita je při koncentraci 80 % vysoká a nové nařízení chemických látek které vstoupí v platnost 31.8.2014 nedovolují obsah deet větší jak 30 % a to s expozicí maximálně 8 hod denně. Deet je silně rozpoustedlo a pokud někdo deklaruje účinnost vyšší jak zmíněných 8 hod porušuje tím limitní expozicí na dospělého zdravého člověka. Proto se deet začal vyrábět ve směsice jiných účinných látek. Další účinně látky jsou IR3535 a Icaridin. Pokud se ale nechcete vůbec natirat na tělo použijte novinku od Predator 3D.Nastrikate v prostoru kde se chcete pohybovat a komáři mají utrum. Pokud někdo namítá že to zvěř uciti a vyhne se Vám a máte pochybnosti o pravdomluvnosti zavolejte tam kde to zkoušeli lesní pracovníci polesi Soutok v Lanzhote. Na ošetřeny pozemek o rozloze 1ha kde tento preparát testovali se sešla veskera zvěř na pastvu kvůli absenci komárů . Účinnost až 1 týden a to za pouhých 300 kč na 1 ha.
Lovu lesů zdar a haveti zmar .
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Toma »

A šmakovalo jim?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Predator 3D
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.7.2013, 18:05
Bydliště: JM

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Predator 3D »

Všechna pastva vyžraná. Není to typický insekticid. Je to tzv. SPACE REPELLET. Vysvětlení" Všechny současné postřiky jsou na bázi DELTAMETHRINU, toto je jedovatá látky která usmrtí dospělého člověka v koncentraci 1 cl. Mimochodem tato látka je obsažena ve výrobcích BIOLIT a Difussil v repelentu na pokožku, Tak toto na sebe a moje děti ani omylem. Tyto insekticidy jsou na výrobky na pokožku zakázány. Jsou povoleny pouze na oděv. Nevím jak je možné, že tento výrobek je vůbec na trhu.
No ale dál, ve výrobku Predator 3D jsou látky, které jsou i ve 100% koncentraci dráždivé na pokožku, ale nebezpečné pro ryby a vodní organismy. Zdůrazňuji že je to ve 100% koncentraci. Tento výrobek se dělá ve spreji, mechanickém rozprašovači a v koncentrátu ředitelném vodou nebo uhlovodíky(líh, olej, nafta, rostlinné oleje apd). Koncentrace látek pod 1%. Tudíž i koncentrát když vypiješ tak se maximálně pobliješ a posereš. Tento koncentrát se ředí v poměru 1:20-1:100. Takže absolutně neškodné jak pro člověka , tak pro zvěř. Tento preparát je schválen pro použití v zemědělských objektech za přítomnosti zvířat. Tento repelent vydrží i týden při minimální spotřebě a nákladech. Optimální dávka je na 1 ha 300 ml, což představuje částku asi 350 Kč. Používám ho nejen na rybách ale u nás i při lovu. Koncentrace komárů u nás je ale extrémní v současné době asi 350 za minutu. Postříkáš a máš okamžitě klid. Proč, protože látka obsažená se odpařuje na rozdíl od jiných insekticidů, ty jsou pouze kontaktní. Pokud můžu vysvětlím vše o jakémkoli repelentu.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

Já jdu dneska testovat, jak píše Zdenek41, Autan s mechanickou pumpičkou, tak jsem zvědav. Může mě čekat nemilé překvapení typu rozežraná pažba nebo tak něco jako u repelentů s obsahem DEET? Aby mi to nezežralo i plombu na zvěř :-) Sice píší, že to nepoškozuje, ale máte někdo takové zkušenosti?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od BwanaHunter »

No podle toho, jaký Autan jsi si koupil. Existuje Autan s účinnou látkou DEET a Autan s účinnou látkou Icaridin. Deet plasty poškozuje. Ale v téhle koncentraci ne tak, aby ti sežral plombu :). Na jemnějším plastu už to ale poznáš.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

Koupil jsem Autan, kde píší, že účinná látka je Icaridin 20% obsahu balení. Testovat můžu jít tak do pr... Odešel alternátor, takže test se odkládá :-(
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Petr1970 »

dneska sme jako správní blbci šli hákovat do lesa, Autan sprej 20procent Icaridin.. ráno od 6 hovada.. po nasprejován a rozpatlání o dost lepší.. po 9 ráno i hovada přestaly, asi na ně moc horko:-)

zamě autan-icaridin dobrý:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět