Repelent proti hmyzu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od palkopal »

Cca 1/4 až 1/2 kostky droždí, sníst tak 1 hod předem. Několik hodin odpuzuje veškerý hmyz. Účinná látka - vitamíny skupiny B. Vyzkoušeno.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Zdenek41 »

Funguje to,ale u každého jinak :lol: B je i v pivu bohužel či bohu dík se s ním dnes neloví :wink:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Toma »

Denně žeru 12 tablet B12,ale na komáry to nefunguje.Zato klíště sem neměl šest let,pes 3-4 denně.Akorát teď v tom suchu je útlum.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

Takže Autan odzkoušen a funguje dobře. Ani jeden štípanec. Sice komáři podnikají nálety, přiletí ke kůži, někdy i sedne, ale hned potom se zvedá a odlétá. Ovádi, hovada, ráno nelétala.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud něco napíši tak zatím si stojím..Používám ho nejraději.Ted jsem odzkoušel i i predátora 18.Kombinoal jsem s autanem 2 hodinové čekání v pšenici bez štípnutí.Ale i bez ulovku a to těch prasat bylo....Je to krásnej adrealin na ty 3 metry :wink:
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

Já jsem Zdenku neříkal, že lžeš :-) Kdybys na některé skočil, mohl jsi na něm odjet domů :-) Mít rudlík na 3 metry už není ani tak o odrenalinu jak o tom, zda se posr... či nikoli :D
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od romann »

Já jsem používal Diffusil Repelent a ten fungoval dobře,akorát jsem nemohl hned po nastříkán šahat na dalekohled to jsem měl hned prsty černý. Ale došel tak jsem musel koupit novej ale v krámě měli jen nějakej OFF repelent.Včera navečer jsem si šel sednout ke kukuřici tak jsem se sním nastříkal a pro jistotu ho vzal sebou.Komáry to asi přitahovalo než odpuzovalo odehnal jsem je jenom když jsem se pořád stříkal jak jsem přestal tak se na mě vrhli takže OFF nebrat.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od xchipsy »

Používám Autan Tropical (sprej) a pohoda. Šplíchnu na hřbet ruky, rozmatlám po obličeji, totéž na druhou ruku, pak i na kalhoty a rukávy a ani štípanec, komáři, ovádi, nic. To kloši jsou jiní experti, na ty snad neplatí nic :lol:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Novacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.9.2013, 8:57

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Novacek »

Tak letos to bylo opravdu potřeba, mě se vždy osvědčil Diffusil Repelent, ale teď už je klid
Paryba
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 17.10.2013, 10:03

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Paryba »

Doporučuji používat repelenty které mají účinnou složku DEET více jak 30% Možná budete sami překvapeni, co za šmuky se prodává
ripper6
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05.3.2015, 5:23

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od ripper6 »

Ahoj, hodne me zaujala nahodou zdejsi diskuze na tema repelenty a jak se branit proti komarum / hmyzu.
Nejsem sice myslivec, nepotrebuju nutne likvidovat zdejsi komary v CR, ale za to potrebuju odpudit a likvidovat hmyz, housenky, pavouky a komary v Jizni Asii a to prevazne ve venkovnich podminkach. Abych to upresnil, proste takovou ochranu pri spanku pod sirakem :)

Dokazal by tohle splnit treba ten Predator 3D? :D
http://repelenty.heureka.cz/predator-re ... ac-500-ml/
Casto zminuji komary, ale zaroven tam je uvedeno i proti pavoukum a dalsimu hmyzu. Jde mi jen o to abych nekoupil blbost.
Bylo by to super moc to pouzit treba venku na misto kde budu spat, mit tam tu ochranu treba 1 noc a potom jet zas jinam.
Tohle laka jako takova ta bublina. Nechce se mi ale moc tomu verit, ze tam nastrikam kolem sebe ve vsech smerech, na zem, hodim celtu, spacak a budu spat a kolem se budou vyhejbat komari, pavouci se budou skrejvat radsi jinde ve krovi, housenka to radsi vobleze delsi cestou :lol:

Jeste mam tohle, ale na to zas uplne nespoleham a patle se to proste.
http://repelenty.heureka.cz/3m-ultratho ... rem-60-ml/
Tady je zas hodne zajmavy ze to je odolny vuci potu a vode, coz to poceni je jeden z nejvetsich problemu.
Proto se bojim treba brat pripravky jako je Predator Maxx, Lifesystems
http://repelenty.heureka.cz/predator-re ... ray-80-ml/
http://repelenty.heureka.cz/lifesystems ... ray-100-ml
Protoze se spotite a za hodinu se muze strikat a natirat znova, coz neni moc prakticky.

Jeste mensi dotaz, mam doma ten 3M uz 2 roky, takze jeste treti rok lze pouzivat a bude funkcni? Docetl jsem se ze to nema expiraci ale nemel byse pouzivat dyl jak 3 roky. Tudiz bych ho rad jeste s necim nakombinoval.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od BwanaHunter »

ripper> chce to trochu číst, myslím si, že většina věcí už tu byla zmíněna. S Asií moc zkušeností nemám, já spíš Afrika, ale pokud se nemýlím, je v Asii (pokud jde o hmyz) problém hlavně malárie, horečka dengue a místně žlutá zimnice. To znamená vektorem je komár. A proti komárům je nejúčinnější DEET, který je jako účinná látka v Ultrathonu i v Predátorech, aspoň některých. Je potřeba mrknout na koncentraci účinné látky. Dřív se pro tropy doporučovala koncentrace DEET čím vyšší tím lepší, dneska se doporučuje 30%, někdo jako max.50%. Při vyšších koncentracích roste toxicita víc než zlepšení účinku. Problémem s DEETem je to, že je toxický, a že ničí syntetické materiály (což platí i pro tkaniny) a plasty. Takže komáři - deet, tam kde jsou hlavním problémem klíšťata (horečka Krym-Kongo) jsou účinnější zase jiné látky. S Predator 3D zatím nemám praktickou zkušenost dostatečnou na to, abych si dovolil vyslovit závěry, ale dobré zkušenosti jsou se stany a/nebo moskytiérami napuštěnými permethrinem (kontaktní insekticid) a já si v oblastech, kde hrozí nějaká radost od nelétavých členovců (klíšťata, pavouci, pavoukovci) napouštím permetrinem i kalhoty min. po kolena. Příslušnou impregnaci/repelent koupíš v lékárně nebo drogerii, např. Predator Outdoor impregnace-repelent na oblečení. Funguje dobře. Jinak je dobré krom toho nezapomínat na staré dobré zásady obecné prevence - dlouhé kalhoty a rukávy, zejména po setmění a lépe světlé barvy, a ráno před obutím dobře vyklepat boty :lol: štíři i pavouci tam rádi zalézají.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
ripper6
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05.3.2015, 5:23

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od ripper6 »

BwanaHunter píše:ale dobré zkušenosti jsou se stany a/nebo moskytiérami napuštěnými permethrinem (kontaktní insekticid) a já si v oblastech, kde hrozí nějaká radost od nelétavých členovců (klíšťata, pavouci, pavoukovci) napouštím permetrinem i kalhoty min. po kolena. Příslušnou impregnaci/repelent koupíš v lékárně nebo drogerii, např. Predator Outdoor impregnace-repelent na oblečení. Funguje dobře. Jinak je dobré krom toho nezapomínat na staré dobré zásady obecné prevence - dlouhé kalhoty a rukávy, zejména po setmění a lépe světlé barvy, a ráno před obutím dobře vyklepat boty :lol: štíři i pavouci tam rádi zalézají.
Dekuji za vysvetlujici odpoved :) Presto i kdyz se to zda jasne DEET a pod, pak na ty klistata ta druha latka icaridin to tak jasne neni. Treba u toho Ulthratone se clovek nedocte ty dalsi latky. U Predator 3D zas clovek se nedocte kolik tam toho presne ma, jako ze snad soucasti by mel byt i DEET, kdyz to ma odpudit komary.

http://repelenty.heureka.cz/predator-re ... e/#section
To je hezky ale neni 25% DEET malo? :)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od BwanaHunter »

:roll: :roll: za prvé jak vidíš dočteš, z druhé zrovna u tohohle produktu je hlavní podstatnou složkou ten permethrin a ten funguje na té látce v řádu týdnů, pokud to nevypereš. (Deet jako odpuzovadlo prestane fungovat po nekolika hodinach). Na stan, moskytieru, obleceni....super. Ani ve svete jsem nenarazil a nic, kde by toho permethrinu bylo vic. Naopak byva 0,5%.
Rozhodne je vhodne kombinovat to s klasickym repelentem na mista, kde bude hola kuze. A jak uz jsem psal, na rozdil od minulosti uz se nedoporocuji takove ty brutalni koncentrace deet.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Zdenek41 »

Dnes jsem dostal od kámoše docela zajímavé video. Určitě vyzkouším. I když fenykl nenávidím....
https://www.youtube.com/watch?v=Ox5_22RtQuQ
Odpovědět