Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od nimrodl »

"žádnou reálnou praxi používání zbraně a lovu obecně. " aha takže tím chceš říct že dotyčný možná ani nevěděl jak se zbraň obsluhuje a že nemá střílet na "něco" uprostřed pole ? Pokud je někdo tak nenažraný a chtivý rány, tak mu do ruky zbraň nepatří za žádných okolností.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Hirc »

"žádnou reálnou praxi používání zbraně a lovu obecně. " aha takže tím chceš říct že dotyčný možná ani nevěděl jak se zbraň obsluhuje a že nemá střílet na "něco" uprostřed pole ?
Na mě to tak působí - ono přečíst si zásady bezpečného lovu v knížce v teple domova je jedna věc a dostat "loveckou horečku" v revíru je věc druhá... bohužel. Nedávno jsem takto došoulal k "tmavému fleku" na poli abych našel spícího sikáče :shock: .
Pokud je někdo tak nenažraný a chtivý rány, tak mu do ruky zbraň nepatří za žádných okolností
souhlas, a teď nám tu ještě prosím popiš jak to chceš zařídit... zejména tak, aby se na to přišlo před prvním prů****m
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Tim »

Doháníme i islamisty. To mne pobavilo :D Faktem je, že takové zkraty jsou prostě špatné. Nikdy by mne nenapadlo střílet na "něco ve strništi". Bohužel to odnesl člověk a jak správně píší kolegové, ani kriminál ani peníze toho kluka rodině nevrátí, bohužel....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od dalas »

Už to tu bylo probráno ze všech stran. Jedno je jistý, je tu zastřelenej kluk a chlap kterej mačkal a měl požito. Jak to bylo ví jen on sám bez ohledu na rezultát soudu. I když je to mizivá pravděpodobnost nedá se vyloučit. A to, že skutečně střílel na srnčí a kluka neviděl, což však je překvalifikovává trestný čin. Osobně si myslím, že výše trestu tak trochu zohledňuje, že toto nelze vyloučit.
Mohlo to být ale jinak. Po poli si to mohl kalit John Deere se sběrákem a řidičem po požití........................... Budeme volat po sebereflexi, zvýšeném přezkušování, praxi atd. Asi ne. Jen to bude nešťastná událost se stejným výsledkem.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od nimrodl »

To že požil bych nechal stranou.Ne že bych se ho zastával, přál bych mu doživotí v gulagu.Nenadýchal nijak závratné číslo aby se to dalo hodit na usmrcení pod vlivem návykové látky.
I kdyby nebyl pod vlivem, tak by střílel též jako ostatní jeho kolegové co plní obsah našich zpráv při podobných událostech.
Kdyby ho nabral balíkovač, tak je to nešťastná náhoda a né usmrcení z nedbalosti.
Nemůžeš srovnávat traktor na poli se střelbou na něco co by mohl být srnec.Příště by si mohl splést campující rodinu se zálehnutým rudlem.Když bude střílet samonabíječkou, tak už by to taková sranda nebyla.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od dalas »

Nimrodl: musíš si to přečíst celé, i zprávy na netu. Verze střelce je taková, že střílel na běžícího srnce a spáče za slámou neviděl. Spoluspáč vypovídal, že se probudil a slyšel něco jako dusot spárků. To by byla nešťastná náhoda. To, že střílel na flek někde na strništi je jen další možná varianta klasifikovaná jako usmrcení z nedbalosti. Proti této variantě, ke které se soud přiklonil,se právě střelec odvolal. Jen ten střelec ví, jak to ve skutečnosti bylo a těžko se ta jeho varianta vyvrací. Soud tu jeho variantu zřejmě nepřijal, protože ta pravděpodobnost je tak nízká, že se blíží zázraku. No a ty 0,2-0,4 promile? Zkus někoho s tím přejet. Nešťastná náhoda? Jsou lidi, kteří při 0,4 promile už neví co dělají.
Takže pokud to bylo dle střelcovy varianty, je to stejné, jak s tím traktorem. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od nimrodl »

Říkáš nešťastná náhoda.? I to, že střelil zahrabaného chlapa ve slámě přímo do hlavy při střelbě na údajného srnce.Já bych spíš řekl, že trampova hlava byla právě jediné identifikovatelné místo uprostřed té hromady (většina lidí by si hlavu nezaházela).I to že kolem chrápajících spáčů pochoduje srnec je taky hezká pohádka.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Lotr »

nimrodl: a kde bereš tu jistotu, že to je pohádka? Zkus si někdy lehnout v době sklizně na balík slámy uprostřed strniště, nebo do řádku slámy a buď docela v klidu. Srnčí k Tobě dojde tak blízko, že si na něj budeš moct sáhnout. Znám lidi, kteří takto loví srnčí na pár metrů, sám jsem si takto ulovil srnce I. věkové, který se rád zdržoval uprostřed lánu obilí. To, že se na strništi nenašly stopy po probíhajícím kusu neznamená, že tudy opravdu neběžel. Neobhajuju tímto střelce, nikdy nestřílím na to, co nemám 100% obeznáno a už vůbec ne s alkoholem v krvi, byť zbytkovým, ale reaguji na to, že sám spekuluješ a pak odsoudíš jednání druhého.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od nimrodl »

To že dotyční střílejí na "něco" není spekulace ale fakt.Mám ti najít několik případů za poslední roky ? Myslím že to nebude potřeba.

Polehávání v poli je pitomost z vlastní zkušenosti, také sem si tím prošel.To je dobré tak maximálně při lovu holubů.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od dalas »

nimrodl: Když to tak jistě víš, proč jsi se nepřihlásil jako svědek? Já jen říkám, že by to byla náhoda jako prase, ale pro její vyloučení jsem nikde nezaznamenal důkaz. A taky platí jeden z Parkinsonových zákonů: Jestli se něco může posrat, tak se to posere. Je to tragédie, ale abych zde vyřkl kategorický soud mám příliš málo informací.
Stejně a nebo i více případů než střílení na nejasný flek spadá do kategorie nešťastných náhod. V mnoha případech naprosto neuvěřitelné odrazy střel, které zrovna si vybraly osudovou trajektorii. Taky se to jeví nemožné a přesto se to stane.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Leon »

Každý kdo někdy šoulal po strništi ví na jakou vzdálenost se dá dojít k zalehlé zvěři o které vůbec neví.
CZ 550 american 308win.
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od polda »

Jen si dovolím opravit kolegu Dalase,je to jeden z Murphyho zákonů,Parkinson má na svědomí něco jiného. :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od dalas »

Jo jo už jsem z těch chlapů úplně blbej. :lol: :lol: :lol: :lol: Já to splet s tím, že lepší je s Parkinsonem trochu vylít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Lotr »

To, že střílel na něco a nevěděl na co je tvrzení soudu, podložené policejním vyšetřováním, to že střílel na běžící kus srnčí je obhajoba onoho střelce. Ano, může být účelová, protože nechce být zavřený 20 let za vraždu ale jenom 3 roky za nedbalost, na což má samozřejmě právo. Ale ani jeden z nás tam nebyl, ani na místě, ani u soudu a už vůbec nejsme soudci, kteří o tom rozhodují, tudíž se jedná o čistou spekulaci a ani soudce by neměl dopředu vědět, jak rozhodnout. Případy za poslední roky byly každý jiný a jejich pachatelé taky byli rozdílně potrestáni, nic hledat nemusíš, o tyhle věci se docela zajímám a tak mám docela přehled.
Naposledy upravil(a) Lotr dne čtv 12.3.2015, 11:50, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Hirc »

obviněný má z právniho principu právo se hájit jakýmkoliv způsobem jemu ku prospěchu... třeba i tím, že ve 4h ráno za naprosté tmy střílel na srnčí v běhu :roll: . Jak je tato verze reálná si musí každý sám zvážit, jako ten soudce.
Odpovědět