Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět

Byl S-Ball plastic lepší jak Pb střely (např. Brenneke) ? Prosím níže se vyjádřete v čem a proč.

Ano
34
31%
Ne
74
69%
 
Celkem hlasů: 108
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Naháňky nejsou moje parketa,ale doba se mění a nic jiného mi nezbyde než je začít organizovat :x .Mám starou hamrlesku velmi zachvalou.Na obou hlavních je Německy napsáno Nicht fur kugel.Je mi jasné že nedoporučují plnou jednotnou střelu.Vím,že otec pravou hlaveň cpal sbalem označená 16,4 a levou brokem 16,1 dneska mi to už povědět nemůže a já si nejsem jistý co za jednotnou střelu použít.Hubu mám rád pohromadě :P Kamarádi tvrděj,že Slug můžu použít do obou hlavní.Odborníci nahankáři poradte v tomto jsem zelenáč.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

No, asi takhle. Hubu Ti to nejspí? nerozbije a nejspí? se ani nic nestane. Kor s S-Ballem, ten plast se deformuje jistě snáz, než olovo. I když - jak se to bude chovat v mrazu, až bude ten plast tvrdý...a do krásné hamerlesky bych to vůbec necpal, zvlášť když Ti to tam pí?ou. Kup si na naháňky do leče nějakou starší flintu za pár korun, kde Ti nebude líto že jí omlátí? o větvě a namočí? do sněhu a nenič si hezkou brokovnici... :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

já tvrdím tot. Pokud je tam napsáno, že to není pro jednotné, tak tam nedám ani ten plastik. Prostě to tak jednou bylo a nepokou?ím to. Pokud o tam však psáno není tak platí co jsem k tomu již psal dříve. Ono je to těžké to, že to není určeno pro kule platilo pro ty dřívěji známé kulo, dnes na tom jsou již jinak, ale domnívám se, že by y staré jednotné měly klást stejný odpor jako dne?ní slugy či tak. Prostě bych to neriskoval. může to být slabší mat. hlavní či komor ..... No a tenn plastik je rozporu plný. Pravdou je, jestli se nepletu, že z těchto hrdlení se ty jednotný střílí normálně, ale skutečně na těch flintách není napsáno, že se to nesmí. Já bych to nepokoušel, čert ví, proč je to tam psáno :?: :!: :roll: Pokud někdo ví jistě Nechť odpoví, ale pochybuji o tem, že to někdo bude na tuty znát.

No a stou pru?ností toho plastu bych to zase tak růžově neviděl. Plast je totiž relativně pru?ný (elastický) ale pro průlet čokem bych řek, z logické úvahy, že je lepší materiál dobře plasticky deformovatelný. Na víc, kdyby ten plastik mě deformační pole jako je u slugu, tak by to bylo něco jinýho, ale stejně. No a o změně tvrosti s teplotou u plastu je to jasné.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Ono je pravda,že z pravýho laufu mi lítaly S-bally mnohem lépe než z tzv. dlouhýho levýho laufu takže ta deformita mohla být pokaždé trochu jiná a ten levej lauf to víc rozhazoval,ale sichr to nevím je-li to tak. Jenom si vzpomínám,že mi dělal na S-ballech dlouhý lauf potí?e.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Je S-BALL lepší ne?-li olověné jednotné střely do brokovnic?

Příspěvek od TT33 »

Podle mého názoru je veliká škoda, že ho přestali vyrábět na trhu je po něm stále veliká poptávka. Ta otázka se nedá takto položit, protože každá střela je v něčem lepší, já si S-bally šetřím do kulobroku nebo do brokovnice s pevným zahrdlením, tam chodí naprosto přesně a náhradou za ně, do brokovnic s pevným zahrdlením a nebo do zahrdlení většího ne?-li 1/4, by se mohl použít Classic Salbot Slug (podrážová střela v plastovém konteineru), ale jsou to dost drahé střely a na trhu je problém je koupit. Zato do brokovnic s výměnným zahrdlením mohu do válce nebo 1/4 použít jakoukoliv jednotnou střelu, nebudu přece střílet S-BALL, když ostatní jednotné střely v těchto brokovnicích chodí dobře. Mám z automatu MP 153 se zahrdlením 1/4 nebo válec vyzkoušené SPECIAL SLUGY a jsou super přesné, zato z kulobroku se nimi se nedá nic trefit a navíc v zahrdlení zůstane takový nános olova, že to vypadá jako drážky a špatně se čistí. takže podle mého názoru každá střela je v něčem lepší a SPECIAL SLUG se nedá považovat za náhradu S-BALL PLASTIKU.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To TT33:Mněl jsem u kulobroku naprosto stejné problémy.Po vystřelení special slugu my v hlavni zůstávali stejné drážky od olova, o kterých mluví?. Nedali se naprosto ničím vyčistit.To s S-Baly jsem tohle ře?it nemusel.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Vojta píše:To TT33:Mněl jsem u kulobroku naprosto stejné problémy.Po vystřelení special slugu my v hlavni zůstávali stejné drážky od olova, o kterých mluví?. Nedali se naprosto ničím vyčistit.To s S-Baly jsem tohle ře?it nemusel.
Zakoupil jsem od Brenneku SUPER SABOT, tak to zkusím do zahrdlení, je to střela v plastovém konteineru, tak uvidím jak je přesná...
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

S Ball Plastic

Příspěvek od Toma »

Někde jsem četl že je přestali dělat z důvodu bezpečnosti (odrazy) a proto že probíjejí neprůstřelné vesty.vždyť má jasné určení k lovu zvěře!?e by je mohl někdo zneu?ít? To by pak nesměli prodávat ani kulové náboje ,ty také projdou vestou!
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

To že se často odráželi je pravda,v tomto ohledu byly nebezpečné.Vím o případu z jižních Čech kdy se EsBal dvakrát odrazil a smrtelně zranil sousedního střelce.O prostřelení neprůstřelné vesty jsem také slyšel.Nevím jestli je to pravda ale ze své zkušenoti bych tomu věřil.
8x57JRS,bordík
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Special Slug

Příspěvek od Pavel.x »

Zdravím, chtěl bych se vrátit k otěrům v hlavni po střele SB Special Slug, měl jsem dvě krabičky a střílel jsem je ze staré I? 12 v ráži 16 a žádné otěry po nich nebyly tak jsem se docela divil reakcím že to nejde "vyčistit" ale běda mi koupil jsem novou krabičku a minulý týden jsem dostřeloval sele a Použil nový náboj a spodní hlaveň s menším zahrdlením má na konci úplně vyryté drážky od slugu které opravdu nejdou vyčistit. Tak asi začali dělat nejaké tvrd?í olovo nebo nevím, protože ty starší byly ok.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Special Slug

Příspěvek od TT33 »

Pavel.x píše:Zdravím, chtěl bych se vrátit k otěrům v hlavni po střele SB Special Slug, měl jsem dvě krabičky a střílel jsem je ze staré I? 12 v ráži 16 a žádné otěry po nich nebyly tak jsem se docela divil reakcím že to nejde "vyčistit" ale běda mi koupil jsem novou krabičku a minulý týden jsem dostřeloval sele a Použil nový náboj a spodní hlaveň s menším zahrdlením má na konci úplně vyryté drážky od slugu které opravdu nejdou vyčistit. Tak asi začali dělat nejaké tvrd?í olovo nebo nevím, protože ty starší byly ok.
... drážky tam nebudou, ale nános... vono po nárazu do zahrdlení se stejně nedá nic trefit... zkusil jsem ten SUPER SABOT od Breneku, v zahrdlení nic moc, lítá si kam chce, bez zahrdlení to jde. Já už to neřeším, brokovnice mám čokované a kulobrok bude ve 20x76, tam chodí Brenek dobře, jenom mi je líto patentu, který f. S&B zahodila, je o něj zájem, byl levný a přesný... a průstřel neprůstřelné vesty.. :lol: , to by taky S-BALL PLASTIC mohl být Kremlův protipancéřový náboj :?: :idea: :wink:
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

To TT33: Možná je to nános ale nejde vyčistit ani drátěným vytěrákem a zkoušel jsem na to i dost agresivní Robla SoloMil a přesto tam jsou doslova drážky od slugu.
Mě to nevadí je to stará flinta kterou mám vysloveně jako pracovní ale u nové zbraně bych to neriskoval.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To Pavel.x
A není náhodou Roblo jen na otěr na bázi mědi? Pokud ano, tak se nediv, že nerozpustí Pb až je agresivní jak chce.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

Mosin píše: A není náhodou Roblo jen na otěr na bázi mědi? Pokud ano, tak se nediv, že nerozpustí Pb až je agresivní jak chce.
Pro Mosina:

Nechci dělat chytrýho ale na obalu je uvedeno "Revoluční čištění hlavní, které jsou silně zanesené olovem, mědí a tombakem. " tak předpokládám že by to mělo fungovat, ale rýhy po slugu zkrátka zůstaly.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

duplicitně vloženo ma?u
Naposledy upravil(a) Pavel.x dne stř 28.11.2007, 16:00, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět