Zlepšení podmínek v honitbě, zalesňování, zazvěřování atd.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Zlepšení podmínek v honitbě, zalesňování, zazvěřování atd.

Příspěvek od TomF »

Tak jsem zjišťoval informace ohledně těch dotací na zalesňování - prý byly určeny pro roky 2003-2013. Konkrétně do 30.11.2013. Tuší někdo jestli to bude pokračovat i v následujících letech? Výhoda této dotace byla ta, že byla určena přímo pro MS a na zalesnění. A celý ten program byl k "vyvlastnění" zemědělské půdy a její převedení na les, následnou péči o něj po několik let a vyplacení náhrad zemědělcům za odebranou půdu.
Popravdě nevím, jestli když získame nějakou dotaci z kraje, o které mi psal Lotr, ji budeme moci nějak legálně využít. Neví někdo, zda-li tento program bude pokračovat i v následujících letech?
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: Zlepšení podmínek v honitbě, zalesňování, zazvěřování atd.

Příspěvek od mysak230e »

Studuji Provoz a řízení myslivosti na Čzu. Mohu nabídnout zpracování projektu včetně dotací a všeho okolo. Jelikož to máme jako semestrální práci odevzdat v lednu, mohu se poptat spolužáků, zda už mají vybráno a hotovo, ale myslím si že ne...
V případě zájmu se ozvěte. Práce by byla asi bezplatná nebo za drobnost :)

Lovu zdar!
Myšák
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Zlepšení podmínek v honitbě, zalesňování, zazvěřování atd.

Příspěvek od Buttler »

Dotace na zalesňování budou až od příštího roku, letos Ti doporučím kvalitní přípravu (vlastnictví pozemků, nájemní smlouvy a hlavně papírování na úřadech apod.) a příští rok realizaci. Napiš mi klidně do zpráv. Mám už nějaou tu desítku hektarů zalesněnou a není to jen tak jednoduché zasadit strom a on poroste. Zkazit to jde lehce a výsledkem může být porost, který se za 30 let rozpadne. Navíc je řada možností, jak vše vhodně a účelně nakombinovat, aby byli spokojeni všichni včetně zemědělců.
Posluchac
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: sob 20.4.2013, 9:32

Re: Zlepšení podmínek v honitbě, zalesňování, zazvěřování atd.

Příspěvek od Posluchac »

lörinc píše: Nejsnadnější cesta v polních honitbách je okolo polních cest. Ty bývají obecního úřadu a jsou pevně zakreslené v katastru. A jestli je to jak u nás, jako že asi jo, tak máte cesty tak o polovinu menší. Takže zajít na obec, nechat si vyznačit cesty a na nich udělat nějaké takové akce. Možná blbej nápad, ale asi nejjednodušší....
Abys nepohořel. U nás lidoví myslivci z MS a ČMMJ, bývalého JZD okamžitě po vytýčení v rámci pozemkových úprav s tichým souhlasem obce jako vlastníka okamžitě rozorali jednu cestu, jiné nově vytýčené o metr uorali. 4 písemné stížnosti nic neřeší, včetně upozornění na nedodržování odstupových vzdáleností postřiků - pesticidů od cesty (viz. zákon o rostlin.lékařské péči) jezedáckými myslivci v čele předsedou MS -funkcionářem OMS ČMMJ... Naopak jsem byl zezadu obecním zastupitelem, v současné době mysl. hospodářem a jeho nějakým příznivcem neočekávaně zezadu přepaden a bylo mi vyhrožováno smrtí, když se prý budu stále zajímat o myslivce (zřejmě měl na mysli tu jezedáckou, zločinem komunismu vzniklou variantu taky myslivosti .
A rozorání polní cesty není trestné dle silničního zákona http://www.epravo.cz/zpravodajstvi/ombu ... .html?mail, možná se jedná o neoprávněný zábor veřejného prostranství s pokutou max. 50 000,- a vymahatelností do 2 let od zjištění deliktu..
Odpovědět