výcvik zkaženého psa

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

výcvik zkaženého psa

Příspěvek od buba »

Máte někdo zkušenost s přípravou zkaženého psa na barvářské zkoušky?Konkrétně jde o to, že se psem byl už úspěšně proveden dosled "na ostro".Logicky teď po umělé barvě chodit nechce.U jednoho podobnýho případu se to povedlo docela dobře rozchodit, ale tady se to pořád nějak nedaří.Vlečky dělá perfektně, ale na barvě prostě ví, že je to podfuk:)Díky za rady!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od fesoj »

Zkus do té krve ze začátku rozmixovat trochu obsahu srnčího trávníku. Za úspěšně vypracovanou stopu psa hodně pochval a dej mu nějaký pamlsek, aby pochopil, že účelem vypracování umělé pobarvené stopy není najít kus, ale udělat pánovi radost.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od motolada »

Na konec barvy mu dej něco živého, zajímavého do klece, kocour, králík, slepice atd... Po vypracování stopy ho to pobaví, pak nasaď znovu a vem si do kapsy závaží :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od fesoj »

Pokud jsi ovšem sám chovatelem králíků a slepic, nedoporučuji - pak Ti udělá na dvoře perfektní výřad ! Kočička je rozhodně vhodnější.
Kritériem pravdy je praxe.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od buba »

Něco živého na konci má vždycky, to nezabírá.Fígl s trávníkem(dobrý nápad) si nechávám do zálohy až budu s rozumem úplně v koncích.Pochvaly a rituál před dosledem je samozřejmost.Nejsem úplný začátečník,ale pomalu mi dochází moudra.Pes má nos dobrý takže tím to není.Dneska vyhnali sousedi na naháňce kňoura.Ten přešel u nás cca v 9 ráno přes pole.Já tam s ním šel na procházku někdy v půl třetí.Jakmile pes přišel na stopu,pěkně pomalu se po ní dal.Šel jsem za ním a podle stop jsem měl možnost se přesvědčit, že jde dobře. Když sešel hned se sám opravil.Mam z něj trochu těžkou hlavu. I tak dík za rady
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od fesoj »

A co máš vůbec za plemeno ?
Kritériem pravdy je praxe.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od buba »

JGT
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od vesrad »

Máte někdo zkušenosti s opakovaným výcvikem poslušnosti?
Potřeboval bych u psa doladit přivolání a odvolání ze štvaní. Přivolání když je relativně v klidu (bežné slídění) dělá perfektně, ale jak je rozjetá (hodně čestvá stopa apod) tak je to 50/50 a když vypíchne srnčí nebo zajíce, tak jsou zbytečný všechny povely. Vrací se do 5 minut, ale vadí mi, že ji nejsem schopen odvolat ze štvaní. Blbý je, že už se jí podařilo zahnat srnčí mezi ploty a "kousnout" si, takže se bojím, že to bude opakovat.

Uvažoval jsem o koupení nové píšťalky a zopakování komplet výcviku poslušnosti. Když byla mladá, tak se zdála hodně měkká, takže jsem nebyl moc tvrdý a vše chodilo ok, ale jak stárne (3 roky) tak se dost změnila.
Už jsem uvažoval i o elektrice, ale chtěl bych zkusit méně drastický způsob.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: výcvik zkaženého psa

Příspěvek od fesoj »

Křepelák je slídič, takže jeho úkolem je - na rozdíl od ohaře - zvěř vypíchnout a hlasitě štvát. Už to, že se vrací do 5 minut, je dobré. Staří myslivci používali pro ohaře, který měl perfektní klid před srstnatou, respektive zajícem, termín "jankoštěrý" a pan Jindřich Vágner z Loučeně, místopředseda Klubu NK, vyžadoval od svých křepeláků "srncoštěrost", tj. klid před zvěří srnčí - zajíce ať si prožene, i když v honitbě bohatě zazvěřené zaječí zvěří se mu povedlo vycvičit křepeláka i k tomu, aby zajíce vystavoval. Jenže ve většině honiteb je víc srnčího než zajíců... Doporučuji proto, aby ses obrátil přímo na něj. Odvolat křepeláka, štvoucího srnčí, je podle mých zkušeností už vyšší stupeň výcviku a mně se to nikdy nepovedlo - aspoň ne tak, že by okamžitě na povel zarazil, vždy si aspoň 200 m to srnčí prohnal.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět