Lov do sklopce

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:19, celkem upraveno 1 x.
Ertner
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od savazka »

S psíkem neporadím, ale doporučuju teď obzvláště pravidelnou kontrolu. Jak se sklopec jednou zapachuje, vzbuzuje u škodné zvýšený zájem. Lhostejno, jestli tam první vleze liška, kuna nebo kočka. Já lítal ke sklopci celý podzim, celou zimu a pořád nic. Až v únoru najednou kuna. A za týden další. A za týden ještě jedna. A pak už zas nic. Teď už ten sklopec přenechám jinému případnému zájemci ze združení. Lítat pravidelně 3km autem a pak kilometr a půl pěšky hlubokým sněhem, abych se podíval na prázdný sklopec...už nikdy více!:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:20, celkem upraveno 1 x.
Ertner
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Mr. Fox »

Ten psík nevim nevim ještě nikdy sem neviděl ani neslyšel že by se chytil do sklopce nebo do umělý nory. Většinou ho spíš někdo střelí na poli na čekaný nebo na újedi. Mě se třeba osvědčila díra s kameninovim hrncem a v něm ryby. Díru sem překryl prknama mezi nima asi 2cm mezera a překryl drnama.... pak si stačí jen umístit žebříček na vhodné místo a čekat ;)
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od savazka »

To Etner: Tak to úplně bez prolémů. U nás máme betonové sklopce 18x24cm, nejčastěji se zaklapnou ty toulavé a zajíci. Já měl teda štěstí na kuny, jak jsem psal. Ale i lišky do toho jdou, když je správná lokalita. např my máme tyto sklopce čtyři, ale lišky jdou jen do jedné z nich. Nejčastěji samozřejmě ty mladé. Rekord má kolega, který do tohoto sklopce lapl lišáka 14kg. Předpokládám, že větší lišky tam snad nemáte...:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:21, celkem upraveno 1 x.
Ertner
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Mr. Fox »

kuna, tchoř, lasice.... mlsná kočka.... i když ta kočka toho sežere většinou mnohem víc... já bych vsázel na tu kunu... a nebo potkani a němkyně... u nás na dvoře jsme měli němkyně pod králíkárnou a ty kurvy chytli slepici zatahli si ji pod ale ze tam byla mala dira tak sezrali jenom krk... jestli je to doma doporucuju vejce položit do želez... dou na to němkyně i kuny ;)
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Mr. Fox »

jo a nepokládat ho tam jen tak ty ku**y sou chtrý.... nejlepší je vteřinový lepidlo přilepit vejce na dřívko s dvěma otvory a tedle aparát přidrátovat na nášlapník želez... ale požívat jen doma a nechlubit se tim ;)
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:21, celkem upraveno 1 x.
Ertner
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od savazka »

to Mr. Fox: K té kuně v seznamu podezželých... Když jsme ještě mívali slepice, a některá se ztratila, vždy byla zatažená v asi 30m vzdálené hranici dříví a vyžrané vnitřnosti, někdy pryč hlava. Respektive vyloučil bych naší "domácí" kunu. Do kurníku by se dostala naprosto bez problémů, ale slípky se ztráceli, jen když se zapomněli zavřít dvířka ven ze stavení. To pak byla slepička do rána na 90% pryč. Starší lidé to s oblibou říkávají že kde kuna bydlí, tam neloví, je to zajímavé. Jinak jestli měla ty mizející na slípky na svědomí "cizí" kuna nebo tchoř, těžko říct. Nejsem si jistý jestli by takový kus odtála dospělou slepici ai lasica, o tom už dost pochybuju...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Žanek »

Taky to mohl být importovaný norek - už místy jsou vidět
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Toma »

Taky by mě zajímalo co nám odtáhlo 5 mladých slepic za noc.Nemohl jsem je nahnat do kurníku,vyskočili si na keř a zůstali tam přes noc.Bylo jich osm a do rána zbyli jen tři.Jen peří a krev na plotě.Potom ještě dál na poli bylo peří.Pes v noci běsnil ,je od kurníku asi 15m.Bylo to v listopadu.Na lišku ani kunu sem to nehádal,že by se vraceli pětkrát.Kolegové myslivci žertovali, že to musel být chlap.Jednou sme měli ztráty na mladých slepičkách,nastražil sem do želez rybku a chytil za packu ježka .Potom byl klid.
Lovec zabíjí jednou ranou.
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od zekon »

Zdravím všetkých,
tiež sa mi podarila po pol roku od vtedy čo sme klietku spravili prvá líška, ako návnada bol zrazený zajac...
http://album.volny.cz/zekon/browse.php? ... wse_page=0
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:22, celkem upraveno 1 x.
Ertner
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV DO SKLOPCE!!!

Příspěvek od savazka »

Teď zaběhnu OT i když zase vlastně tolik ne. Na norka by měli být ideální rybí hlavy. U nás už ho máme, kolegové ho celkem pravidelně vídají ve dvou částech honitby kolem potoka (přičemž je vyloučeno aby to byl ten samý jedinec). A vídají ho tam jak jinak než v autě cestou z práce, na čekané ho nikdy nikdo neviděl...:)
Jinak jsem přemýšlel o přenosných drátěných sklopcích, ale mám obavy jak dlouho by takový sklopec přežil v naší přelidněné honitbě- každý má přece na půdě kunu které by se rád zbavil a když se tu ten sklopec tak povaluje...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Odpovědět