Vzdálenost psa od psovoda

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
IrishLuck
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22.3.2014, 17:43

Vzdálenost psa od psovoda

Příspěvek od IrishLuck »

Zdravím,
chtěl bych znát názor vás zkušenějších na věc vzdálenosti psa od jeho pána.
Když jsme někde na louce tak je vše v pohodě, o psovi mám přehled, zvěř vystaví a případně když se za ní chce rozběhnout tak ho dokáži odvolat.
Horší to je když vejdeme do lesa, mezi stromy navíc v terénu se z dohledu ztratí jak nic a občas člověk spíš tak odhaduje kde se psisko pohybuje. Zkrátka mám pocit, že někdy "operuje" moc daleko.
Mám 8 měsíčního irského setra, od mala chodíme na cvičák, a už dva měsíce taky lovecký výcvik - připravujeme se na zkoušky vloh.
Z hlediska myslivecké práce je to prý výhoda když pes dokáže pročesávat prostor, protože pes který se drží 10 metrů od pána žádného myslivce prý nezajímá. Ale všeho s mírou jak se říká.
Tak by mě zajímalo jaké máte zkušenosti, případně rady vy ostatní, rád bych se něco dozvěděl.
Díky za vaše odpovědi. Jan Mareš, Kdyně.
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdálenost psa od psovoda

Příspěvek od pivaš »

Osobně bych ho do lesa moc nebral.Protože v lese ti může narazit na srnčí které následně prožene a potom máš starosti s klidem před zvěří.Zkoušky ZV jsou zkoušky polní na drobnou zvěř.Takže práce v poli.Hledání do stran na ukázání ,vystavování,klid před zvěří ,postupování,klid po ráně,následování stopy atd.Já osobně daun na dálku na p횡talu , povel rukou.To považuji za základní kámen výcviku k ovládání velkého psa. :lol: U IS pozor na aport na plnou mordu mají tendenci brát do pinzety.
IrishLuck
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22.3.2014, 17:43

Re: Vzdálenost psa od psovoda

Příspěvek od IrishLuck »

Děkuji za příspěvek ;-)
No ono občas není zbytí když s ním jdu na větší procházku tak se přes ten dubový lesík musím dostat dál, prozatím jsem to vyřešil tak, že si ho dávám na šňůru. A přesně jak píšete, potkali jsme srnčí :lol: . Ale podařilo se mi ho odvolat a dokonce ani moc neváhal. No a pak až se z lesa dostanu na otevřené prostranství tak toho krakena zase vypustím:D
S aportem máte taky pravdu, je vidět že Irskému setrovi to není úplně vlastní, člověk co nás připravuje má svoji fenku výmara a to vypadá trochu jinak :D
Daun na dálku je supr věc, akorát to bude ještě hodně dlouho trvat než to zvládneme :)
Odpovědět