dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od Petr1970 »

Zdravím vespolek,
mám takový "amatérský dotaz" - kolik se tak pohybují ceny za "střelený kus" v cz-bažantnicích při nějakých akcích? jeden známý je v pozici že chce něco takového objednat a netuší jestli ty ceny jsou "normální"..

"bažantí hon", se servisem (honci, psi..) takže jen střelci, k tomu nějaké "základní občerstvení" nebo základní servis (troubení atd..).. vůbec netuším ceny, samozřejmě to asi bude rozptyl (konopiště atd..) ale spíš tak nějak ?

předpokládám cena za "střeleného" nebo jak se to platí (jestli se platí i rány co nepadnou atd..) případný i odkup? zvěřiny nebo jestli je v ceně té rány..

díky
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od Karel61 »

Předloni jsem se takové akce zúčastnil i se svou polovičkou za tuším 1600,- Kč za štont. Trubače neměli, tak jsem se toho ujal, mně neúčtovali nic, platila jen polovička. V ceně byla večeře, pro ty, co zůstali déle, pak ještě druhá večeře, nápoje si platil každý sám. Každý dostal 2 bažanty. Tehdy jsem si poprvé v životě střelil (i viděl) tenebrose, tak z toho mám krásný zážitek.
Takže v tom smyslu...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od Leon »

cena za kus je zhruba 500-600kč a minimální počet ulovených kusů 150-200 chce se to informovat na podmínky přímo v bažantnicích někde jsou i lovy ploužením s ohaři :wink:
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od dalas »

LČR, Lesní závod Konopiště má v ceníku: kohout, slepice 30,-€/kus
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od nimrodl »

To je dobrý kšeft :shock: kdysi sem se díval na stránky židlochovické bažantnice a hned mne to přešlo jak sem si všiml ceny.To samé srnec, prase... naprosté sci-fi pro normálního smrtelníka
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od BwanaHunter »

Konopiste a Zidlochovice chteji dnes nejakych 960,- za streleneho bazanta. Ovsem top uroven. Ceny ktere pise Leon jsou takovy rozumny stred. V pripade zajmu umim domluvit hon i levnejsi, optimum tak 10 strelcu, 200+ bazantu, vyspela, zdrava, letava zver, v peri. Vice pripadne po SZ.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: dotaz - cena bažanta při lovu v bažantnici?

Příspěvek od fordik »

http://www.kinsky-dal-borgo.cz/ostatni-zver-cenik.htm

Byl jsem tam před třemi lety jako honec spíš ze zvědavosti. Plánovaný výřad 500+, uloveno lehce přes 600 a jeden královák. Přes 20 střelců, organizace perfektní, trubači, 4 leče. Polovina střelců představených, polovina šla s honci, na posledním průseku střelci zůstali stát a honci dotlačili zbytek. Co mě ale dostalo: po druhé leči při výloži neváhal vedoucí honu zjebat neukázněné střelce za to, že zůstali stát, kde neměli. Pořádek musí být :D
fordik
Odpovědět