Pytláctví v MS-nález

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od Rogam »

nimrodl píše: .....Vy máte byt první, kdo půjde těmto po krku.Protože takové jednání špiní i ty slušné.
Doufám, že jsi Sherlocku, jako dokonalý znalec místních poměrů, kriminalistiky, veterinárních předpisů, apod. si nenechal toto své podezření pro sebe a učinil sám patřičné opatření k tomu, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Jelikož, kdo jiný, než odborník s takovým přehledem, jako máš ty, by jim měl jít po krku.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od fesoj »

Osobně si myslím, že hlavním účelem těch želez bylo poškození myslivců, respektive jejich dobrého jména. Políčím-li železa na srnčí poblíž kazatelny, mohu očekávat, že je tam někdo najde, pokud možno i s úlovkem. A pak se případ mediálně rozmázne...
Ovšem musíme přiznat, že existuje i málo pravděpodobná druhá možnost, a to že ta železa skutečně nalíčil myslivec na kunu či jinou "škodnou", nalíčil je blbě a srnčí se chytlo nešťastnou náhodou. I to se může stát - a to je jen další důvod k tomu, proč železa nepoužívat a raději ctít zákon. Za ty průsery a řeči kolem nich to opravdu nestojí.
Kritériem pravdy je praxe.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od Rogam »

nebo ještě hůř, že by se do těch želez chytil nějaký zhrzený, bývalý myslivec :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od dalas »

Já bych byl s jakoukoliv krytikou opatrnější. Je docela možné, že podmínky v daném MS jsou natolik "zvláštní", že to dovedlo nimrodal k tomu, že sekl s myslivostí. Bohužel své negativní zkušenosti příliš zobecnil, a tím si vysloužil image, na jehož základě reagujeme. Nicméně dovedu si představit podmínky, které člověka doženou tam, kde nimrodl je.
K samotné věci. Jsem přesvědčen, že železa nebyla primárně nstražena na srnčí. To jen nešťastnou náhodou do nich stouplo. Jsou dvě možnosti. Byla nalíčena myslivcem třeba na kunu, ale místo i způsob nalíčení svědčí v případě myslivce o naprosté aroganci.
Byla nalíčena někým jiným jako provokace. Možná ani nešlo o to, aby se do nich něco chytilo, což se ale bohužel stalo. Šlo možná jen o rozruch.
Pokud se to vyřeší (o čemž dosti pochybuji) věřím že nám nimrodl podá informaci i se jménem sdružení.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od petjan »

To fesoj, ono ani tak nejde o to, že to mohl být kdokoliv, ale forma jakou to zde nimrodl předkládá. Je evidentní, že se tetelí blahem, když může kdekoliv myslivce jako celek pošpinit. Určitě by měl být dotyčný vinník velmi tvrdě potrestán, pokud se na něj přijde, ať už je to kdokoliv. To je jako kdyby ty železa našli někde u nemocnice, tak jsou pytláci doktoři?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od fesoj »

Asi takhle : Když většinový občan slyší nebo čte slovo "železa", vlivem dlouhotrvající mediální masáže se mu asociuje slovo "myslivec". A nikomu nevysvětlíte, že ta železa v revíru nalíčí z myslivců opravdu málokdo, protože jednak drtivá většina z nás ctí zákon, druhak si uvědomujeme, co by nás v případě odhalení čekalo. Na druhou stranu je pravdou, že v železech každoročně skončí poměrně dost kun, tchořů, lišek a jestřábů, sem tam i nějaká ta vydra - ale vesměs se jedná o železa nalíčená na nehonebních pozemcích v rámci ochrany domácí drůbeže, králíků, holubů a ryb v zahradních rybníčcích. A ti, kdo je líčí, jsou v drtivé většině nrmyslivci. Ovšem o těchto případech se běžně neví, protože kde není žalobce, není soudce a když za barákem na hnoji uloví slepici jestřáb, nikdo se nedozví o tom, že tam majitel nalíčil železa a dravec, pokud se ke kořisti vrátil, to měl spočítané. A koneckonců tomu majiteli se nelze tak moc divit, protože jakmile si jestřáb zvykne lovit na dvoře místo v honitbě, je to katastrofa, které nelze bránit legálními prostředky - logické by bylo takového dravce odchytit do jestřábího koše a buď ho vypustit někde daleko, nebo, ještě lépe, ho využít pro sokolnictví. Ale to u nás nejde... Mému známému před pár lety chodila liška na slepice. U díry v plotě políčil železa, do kterých postupně chytil lišku a tři vyspělá liščata a měl pokoj. Samozřejmě šlo v tomto případě o pytláctví a navíc o lov pomocí zakázaných prostředků. A představte si, že mne ani nenapadlo ho udat a neumím si představit, že by to někdo z nás svému sousedovi a kamarádovi udělal. Jo, kdyby tak lovil zajíce nebo srnčí, to by asi byla ze strany myslivců poněkud jiná reakce...
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas> souhlasím s tebou, že je potřeba být opatrný v soudech, taky si umím představit nejrůznější scénáře, jak to mohlo být, a nemám o řadě soukmenovců přílišné iluze. Ale na rozdíl od tebe, nechápu nimrodla, a neumím pochopit okolnosti, které dospělého a svéprávného člověka přimějou k tomu, aby se začal chovat jako malý harant, kterému spadly hračky do kanálu, a protože jemu někdo udělal bebí, jak tu trefně napsal kolega, tak plivat a ubližovat škodolibě všem okolo, i když s tím třeba nemají nic společného. A jak už jsem mu psal, pokud tím jediným nebo hlavním důvodem, proč chtěl "dělat myslivost" bylo, aby si našel nové kamarády a byl v super partě, tak ať jí radši nedělá...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od dalas »

BwanaHunter> já nepsal, že mám pochopení. To by znamenalo můj souhlas. Já jen psal, že mohou být situace a jsou lidé, kteří reagují stejně jako nimrodl. Nemám nic proti tomu poukazovat na konkrétní problémy v myslivosti, ale s jejich paušalizací bych skutečně nebyl tak radikální.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od Zdenek41 »

Já bych v tom spíš viděl pastičku na myslivce, když se podívám a vidím žebřík....Jsou lidé a lidé někdo si vyřizuje učty zrovna těmito způsoby. A nemusí jít vůbec o myslivce....a nebo taky ano. Ale toho už bych tak nenazval. Škoda pěkného srnečka, ale na něj to cíleno nebylo.
Je to nějakých pár let co jsem si šel v dobré vůli sednout na lišky, kolega mi to dovolil. Velice jsem se divil jak jsem by z něho rychle dole . Na nášlapech byl připevněn spouštěcí systém na 9 V baterii a v boudě velká CS. Musel jsem si umýt oči v potoku jinak bych nedojel domu. Nevím co měl s kým , ale po týdnu mu někdo zatloukl dveře točenými hřebíky....No on je to takový čiperka.... :wink:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od Tim »

Jo, lidi jsou schopní všeho... My měli kolegu který s nikým nevyšel, nikdo ho neměl rád a dodnes to odnášíme, protože jsme taky myslivci... Teda aspoň jsme vydedukovali že je to tím :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od Tommy »

Tohle bylo jednoznačně políčeno nějakým odpůrcem, už jen ta fotka společně s kazatelnou. Železa jsou zakázaný způsob lovu a kdo by si to dal ke kazatelně???? Úplný nesmysl.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od nimrodl »

Nevím, toto posuzuje policie.ne já :wink:
kdyby to byl odpůrce myslivosti, tak z posedu zůstane pár ohořelých škvarků a nikdo se nebude obtěžovat natahováním želez pod kazatelnou.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od tonny »

Záškodníci jsou vynalézaví a zákony neuznávají. Klidně ty železa tam dají a zavolají policii, vůbec bych se po zkušenostech nedivil. Klidně zastřelí dravce, dají otrávenou návnadu a vše nafotí a dokazujte, že to v revíru neděláte.
Nedávno nám podpálili kazatelnu, kde v mezistěně byli mladí netopíři. Moc jsme tam kvůli tomu smradu ani nechodili. Pak shořela a další na stromě měla rozbitej žebřík a rozmlácený vnitřek. Dozvěděli jsme se (pochlubil se v hospodě), že to udělal jeden z rodičů, kterému tam kluk s kamarády chodil fetovat.
A policie. Když se nepřiznáte, tak vám nic nedokáže. Kazatelny ohodnotí za cenu palivového dříví (pokud nemáte doklady o koupi) a je to jen přestupek.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od Tim »

Dopoledne mi volala kamarádka, že je na procházce s manželem a se psy a našli v železech chycenou káni, co má prý dělat. Tak jsem ji vysvětlil, jak železa otevřít a poradil ji, ať zavolá policii a nahlásí to. Policie přijela i s panem Bobálem ze záchranné stanice živočichů v Tachově (takže to bude možná v televizi) a jali se vyšetřovat. Člověk by si řekl, že zase nějaký "takymyslivec" chtěl zavzpomínat na staré časy. Prd! Rozuzlení je na světě. Rybáři tam líčili na norky, byly okolo i otrávené návnady. A kamarádce policie prý vynadala, že dělá zbytečný humbuk a nakonec se do ní pustili i "ochranář" s hospodářem :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Pytláctví v MS-nález

Příspěvek od nimrodl »

Být kamarádkou tak okamžitě volám na Novu a Primu ať poznají co je to humbuk :wink: Pochopitelně stížnost u nadřízených by následovala.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Odpovědět