Myslivci na facebooku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

PS: Jinak nebožtík Goebbels se musí v pekle náramně radovat, pokud si ty stránky přečte. Zanechal dobré žáky. Poměrně žasnu např. nad tím, že v Novohradských horách se někam ztratí rysové. Nikdo, ještě jednou nikdo, netuší kam, kdy a proč. Ale na FB už je to prezentováno tak, že byly upytlačení. Cituji "Celá populace rysa v Novohradských horách byla pravděpodobně upytlačena." A to prosím za půl roku. Přitom Xaxap, pokud za těmi stránkami je, sám v televizi povídal, jak se rysům věnuje už jakou dobu, a jak se je snaží fotit v přírodě, ale jak je to strašně těžké se s nimi setkat, že sám má jen několik nic moc fotek z jednoho setkání s divokým rysem... A tady najednou je jasné, že myslivci za půl roku vypytlačili celou populaci rysů... a důkaz žádný, ale na FB už se to tak prezentuje. Jinak samozřejmě souhlasím s Rogamem "Na druhou stranu nelze než souhlasit s tím, že pokud nějaký dem.nt porušuje zákony, nemá mezi myslivci co dělat." Nicméně nechť se to tak prezentuje, až bude jasné a prokázané, že to tak bylo.
Stejně tak někdo někde vidí viset vycpaného výra, a aniž by vůbec tušil, jak k tomu výrovi majitel přišel (např. znám člověka, který sbírá přírodniny a vykupuje např. úhyny od chovatelů a preparuje je) tak automaticky ho určitě získal tak, že ho upytlačil a je třeba ho lynčovat... Pravdu má ovšem Johannes, že tím, že si to tady nebo v hospodě řeknemě, tím toho moc nezlepšíme...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

Pominu li excesy myslivců, kterých není zase tak mnoho v rámci celoročních aktivit na celém území, zamýšlím se spíše nad současnou mládeží. Úplně mě zaráží úroveň vzdělání nejen biologického směru, ale rovněž i čeština. Naprostá většina z nich žije v nějaké deziluzi ovládané sociálními sítěmi, tudíž absolutně mimo realitu. Nemají tušení o pochodech v ekosystémech a jejich provázanosti. Navíc mají mnozí enormní potíž to správně češtinářsky pojmenovat, ba i vyjádřit. Na jednu stranu si říkám, že mě takový jedinec, který stěží bez hrubek složí jednoduchou větu, nemůže urážet. Na druhé straně mě jen zamrzí (velmi kulantně řečeno), že je na naši práci nahlíženo takovýmto způsobem, navíc způsobem postrádajícím základní elementární znalosti tématu. Osobně mám ve zvyku nekomentovat věci, kterým nerozumím. Asi jsem sám.
Vrátím li se k současné mládeži, která se považuje za velice chytrou a moderní, ačkoliv její písemný projev ihned prozrazuje skutečný stav, je mi jich vcelku líto. Pakliže se bude současná mladá společnost stavět k některým věcem přespříliš přecitlivěle, humánně a navíc pacifisticky, je jako populace určena k záhubě. Ostatně je to již dobře známo z minulosti, kdy byly takovéto mírumilovné národy vyhubeny těmi agresivnějšími. V souvislosti s děním na blízkém východě, severu Afriky a Ukrajině, je tento přístup velice krátkozraký a nebezpečný.

Celá komunita "Myslivci musejí být šílení" je evidentně založena pro šíření nenávisti proti skupině obyvatel. Jsou zde slovně nabádáni její členové k demolici mysliveckých zařízení, k zabíjení myslivců a dokonce i jejich dětí. Tohle už u mě nenechává v klidu, navíc to naplňuje skutky trestných činů a vhodnost postoupení výroků některých jedinců k prošetření je nasnadě. Většina vrahů za poslední dobu (zejména v Americe) prezentovala svoje plány a pohnutky rovněž na sociálních sítích. Pakliže je tu někdo ze členů fóra zaměstnán u bezpečnostních složek, mohl by na to kouknout alespoň jedním nepřivřeným světlem.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

Jak píšeš o tom Goebbelsovi, tak tam na těch stránkách - Myslivci musejí být šílení je "dobrá" fotka s tím Göringem, s dovětkem: "Kamarády myslivce zdraví kolega Göring", to jsem si hned vzpomněl na vegetariána Hitlera.... :wink: , což ale vegetariáni nyní neradi slyší a proto se to vším možným snaží v poslední době popřít. Když už jsme u toho, tak nejen Hitler koketoval s vegetariánstvím, bylo jich víc z představitelů III. Říše (měli v Hitlerovi vzor...), kdo omezoval přísun masa. Více v knize: "Zvířata ve Třetí říši: Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust" od Boria Sax: http://www.databazeknih.cz/knihy/zvirat ... aust-35965, podotýkám, že to je napsáno, jako historická studie, předmětný výňatek v AJ zde: http://books.google.cz/books?id=T5aN5S6 ... &q&f=false
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> Nooo jo. Hermann Göring byl přesvědčený nacista, spoluodpovědný za holocaust, protože byl jedním z autorů konečného řešení židovské otázky, dlouhou dobu muž č. 2 Třetí říše po Hitlerovi a krutý vykonavatel vůle Hitlerovi i své vlastní. Např. když chtěl vystěhovat usedlíky z říšského státního revíru ve Východním Prusku, činil tak s použitím jednotek SS. Současně to byl vášnivý lovec a myslivec. A protože nacisti museli mít všechno nej- největší, nejlepší, nejúžasnější (olympijské hry, filmy Leni Riefenstahlové...), platilo to i pro myslivost. A Göring, jako vysoce postavený nacista měl potřebné zdroje. A nestyděl se. Když Hitler navštívil rezidenci manželů Göringových (s vlastním kinem např.), vyjádřil se tak, že jeho Orlí hnízdo by Göringovi mohlo sloužit tak max. jako přijímací pokoj. No a díky těm zdrojům například mohl v roce 1937 uspořádat světovou loveckou výstavu v Berlíně, která zůstala záběrem a velikostí a systematičností dodnes nepřekonaná, a spousta pozdějších velkých výstav se v ní inspirovalo a inspiruje (existují sborníky). Zahájil, resp. nechal zahájit výzkumy týkající se chovu a výživy zvěře s ohledem na produkci kvalitních trofejí, z kterých zůstala řada zajímavých materiálů. Atd. To vše ruku v ruce s tím, že to byl nacista a válečný zločinec. Ovšem popírat výše uvedené skutečnosti by bylo stejné, jako popírat sovětský vesmírný program proto, že byl veden pod taktovkou bolševiků a také zne/využívaný k propagandě. A argumentovat na "Myslivci musejí být šílení" podle logiky, že myslivec Göring byl nacista a zločinec, tak všichni myslivci jsou logicky nacisté a zločinci je demagogie nejhrubšího zrna. Zcela dle logiky známého vtipu - "máš doma akvárium? Ne? Tak pak jsi logicky teplej..."
Nebo ještě jinak. Heinrich Himmler byl známý milovník zvířat. Posílal miliony lidí na smrt, ale když byl osobně přítomen likvidaci jednoho transportu "na východě", psychicky se z toho zhroutil. Vraždit lidi nechával v klidu, ale nesměl vidět a vědět, co to ve skutečnosti obnáší. Můžeme tedy podle logiky těch lidí z facebooku dospět k tomu, že ten kdo jí maso a nosí kožené boty či oblečení, ale přitom se hroutí z pohledu na mrtvé zvíře, je stejný jako zločinec Himmler?
Naposledy upravil(a) BwanaHunter dne sob 28.2.2015, 2:36, celkem upraveno 1 x.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od dalas »

Nemyslím si, že ty lidi na facebooku je možno přesvědčít o něčem jiném. Je to jejich zaujetí, jejich sport, jejich zábava i jejich kamufláž vandalských sklonů.
Zastřelený chráněný druh je automaticky připsán myslivci. Kolik je ale v této zemi exotů, kteří mají legálně zbraně a nejsou myslivci a při tom mají touhu si to zkusit na živého tvora. U mnohých jsou to peníze za trofej, zvěřinu. Taktéž vyloučení myslivci. Je to pro ně ideální příležitost se mstít. V případě velkých šelem může být snížení lukrativnosti honitby motivem pro jejich odstranění majiteli honitby atd. Automaticky tu je ale kolektivní vina, bez důkazů a jsou takto obviňováni i ti, kteří ani neloví.
Zatím jsem se nesetkal, že by tito ochránci namířili své aktivity proti dnes dominantnímu likvidátoru zvěře. Ukáži jim tady jen tři fotky z jednoho jara. To je nezajímá, ale myslivec, to je fenomén.
Přílohy
07072011050.jpg
07072011050.jpg (142.94 KiB) Zobrazeno 7349 x
17062011046.jpg
17062011046.jpg (207.38 KiB) Zobrazeno 7349 x
29052011041.jpg
29052011041.jpg (242.34 KiB) Zobrazeno 7349 x
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Zdenek41 »

Dlouho jsem se rozhodoval zda reagovat. Ano reaguji , jsem dlouholetý ochránce přírody a myslivec. Vždy jsem svoje přesvědčení dokazoval úplně jinak. Nátlak na cizí mozky a štvaní skupiny proti slupině lidí je mi cizí. Ano v současné době se dost často stydím za některé taky zelené myslivecké členy. Nevím co to z nás dělá zda peníze , majetky , moc ? Doba ? Ale současně se stydím za falešné lidi, kteří pro svůj zisk zda finanční nebo kariérní..to je mi úplně jedno rozehrávají tyto hry . A říkají si ochránci přírody ? V čem ochranují přírodu ? Kolik velkých věcí prosadili ...Kolika mega projektům řekli stop. Ne nejlépe se začíná s nenávistí, zneuctění a pošlapání těch malých.
Kam daleko vidí, když likvidují farmy a zvířata zde chovaná vypouští do přírody, která hynou hlady nebo zcela likvidují ptactvo v celém regionu. Připadá mi to docela divné a směšné. Ochránce neznamená jen ochraňovat a prosazovat to co vidí média vlk a rys nebo vydra , ale měl by to být každý živáček každá bylina každý strom. Která má zbytečně sejít z tohoto světa. Což opravdu nevidí ,že v tomto státečku plně průmyslovém a agrárním nemá místo ani zvěř ? Kam půjde a věřte přál bych si to zažít smečka vlků kam můžou migrovat rysy ? Dálnice, vlak obydlená území . Kam to hloupé kotě dojde. Na první přivaděč ? Což si opravdu někdo myslí, že na tomto území může někdo zastavit predací přemnoženou černou zvěř ? Podle mě snaha dobrá, ale jak pro koho....No já to neplatím.....I když víte jak to je.....
Dovětek na konec, kdyby tento stát byl Německo ještě bych jim na ty kocoury poslal eura, ale tady to vidím bledě a to ještě Šumavu nesežral kůrovec....A kam pak ?
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Rogam »

To Zdenek41

Máš naprostou pravdu. Bohužel se obávám, že na některé z nich s rozumnými protiargumenty nikdo nepochodí, nechtějí je slyšet. Je to stále se historicky opakující, pár jedinců ať pro dobro věci nebo s nějakým mindrákem zblbne dav, mnohdy se jim to i vymkne z ruky a dav pak uspokojí jen "krev".
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Zdenek41 »

To Rogan oni ani dialog vést nechtějí. Demagogie je myšlenka jednoho pro dvě strany není místo.
Mě na Čechách mrzí jedna věc, chceme být víc evropští jak Evropa. Kdo se v tom veze má se asi dobře. Ale jaký to má dopad na občana na to se asi moc nehraje.
Ještě jsem chtěl dodat k předešlému příspěvku. Vysoce si vážím některých ochránců a vědců to zas aby nevyznělo, že všechny házím do jednoho pytle s ekoteroristy. Nebo nevím jak bych to slušně nazval.
Je to jak u myslivců jsou slušní a někteří ,které bych myslivcem nenazval.....
Prostě vzorek společnosti...
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Zdeňku jsem na tom podobně s tvým názorem.......společnost si neváží toho co v krajině má a společensky nedokáže přijmout za svoje činy zodpovědnost. Např vznikající logistická centra bez stavebního povolení jsou toho příkladem. Postavíme, dodatečně vyřídíme a jedeme dál........
Kde je xaxap........?alias Martin Tomáš.................na fcb führer......... :oops: :oops:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Hochu přihlaš se a kontruj!!!!!!!!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Je - li pro tebe rys PR objekt, co na to takové rostliny jako vstavače,hlístníci atd......... Ty zelený mužíku!!!!!!
Na toto doslova se....., protože to není mediálně zajímavé téma..... Jste chudáci........a to velmi omezení.......
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Živím 350 hlav a každý den mám povinnost prosperovat. Přiznám to otevřeně. Nicméně mám i povinnost i vůči krajině, ze které beru. Takže desítky mil dávám do černého kontinentu......Voda, vzdělání, logistika...... Programy jako voda pro Afriku či škola pro Afriku mi nejsou cizí. Žij!!!!!!!!A buď tam dva tři měsíce a vezmi si s sebou tu chátru co strkáte na Modravu atd........ Ty vydržíš dva tři dny.........a co hodnoty po kterých křičíte!!!!!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Jsem nasraný......skrze tvoji mediální politiku. Stoupni si na japonskou loď a koukej........
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

To málo ti bude stačit!!!!! A hejbej kostrou!!!!!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

A jak píše Zdeněk.... Ty hranice jsou tak dány , že o nějaké výrazné reprodukci rysa nemůže být řeč.... Vždy to narazí na peníze, moc, statky atd..... Proti tomu jste loutky a vaše představy vniveč.
Odpovědět