Myslivci na facebooku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Georg.H »

@josef k.: projdi si to tady...možná si to ještě nečet...
xaxapa se zastáváš, ano byl jsi na jeho přednášce, ano mohla být kvalitní a poučná....ale
myslíš že ten člověk je normální jak píše veřejně takové věci :?: :roll:
tak se nediv že ho tady většina nemusí.....
viewtopic.php?f=23&t=9139&p=104069#p104069
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

Stále je pro mě otázkou, kdo je Josef.k, registrovaný 9.3. se čtyřmi příspěvky, poměrně kritickými k myslivcům a zdejší diskuzi, nicméně uvádí o sobě, že je myslivec, a právo na názor nikomu neupírám, tedy zkusím reagovat.

Josefe, s částí souhlasím, s částí ne. Nevšimnul jsem si, že bychom tady někdo schvalovali nelegální odstřely čehokoliv, trávení orlů nebo pytlačení rysů. Takže mi nějak není jasné, jaké střelivo bychom tím měli dávat svým odpůrcům. Já sám jsem několikrát zdůraznil, že nesouhlasím a jsem proti jakémukoliv nezákonnému jednání a naopak že ochraně biodiverzity a přírodě blízkého managementu, správně prováděným, velmi fandím. Pokud někdo porušuje zákony, předpisy a pravidla, ať pocítí odpovídající sankce, a když je tak "blbej" že k tomu ještě zveřejní důkazy, tak dvojnásob. To ale platí obecně a oboustranně. Jak mám vnímat veřejné výzvy k ničení majetku druhých, než jako nabádání k trestnému činu? Pro mě s v tu chvíli ten člověk stává úplně stejným případem, jako tzv. "myslivec", který zveřejní nabádání nebo dokumentaci o porušení zákona z druhé strany.
Teď s Xaxapovi. Na jeho přednášce jsem (zatím) nebyl, nevyskytla se někde v rozumném dosahu, pokud se tak stane, navštívím jí, a to v uniformě. Viděl jsem ho v televizi, a jak už jsem tu psal, ano, jeho vystoupení v televizi bylo korektní. Absolvoval jsem s ním nějakou výměnu názoru v soukromé korespondenci, tam už to tak jednoznačné nebylo. Ano, diskutoval věcně a slušně, a to že jsme se na některých věcech neshodli, to je úplně OK. To se stává běžně. Nicméně, na některé argumenty a otázky, které se mu zřejmě nehodily, a na které jsem naopak velmi očekával jeho odpověď, prostě nereagoval, ignoroval je. Ale pořád to bylo v poměrně normální a určitě akceptovatelné rovině. Ovšem třetí poloha je jeho agresivní tažení a militantní výzvy k trestné činnosti, bojkotům, agresivitě a téměř k násilí, a to veřejně a s využitím atraktivního mediálního prostoru, a to mi vadí.
Souhlasím s tebou v tom že pro pozitivní propagaci myslivosti neděláme skoro nic, a naše zájmové organizace se vaří ve svých interních problémech a vzájemných sporech a dlabou na to. To mi taky vadí. Nicméně - nechci být vůbec osobní - ale pokud to nedokážeš vysvětlit ani vlastním synům... Nevím úplně, co tím příkladem o svých synech chceš říct, taky mám v rodině, naštěstí ne nejbližší, členy, kteří na myslivost (a zbraně atd...) nehledí právě "libě", ale nikdy jsem nikomu účty za to, co a jak dělám, neskládal. Bývalá manželka přišla kdysi s tím, že chce abych skončil s myslivostí, se psy a s lovem....no tak proto je bývalá.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od josef k. »

BwanaHunter, jsem už skoro v důchodu, myslivosti se věnuji od mala. Oproti asi většině z vás jsem se ovšem narodil v emigraci a strávil tam kus času. Nevyrůstal jsem v bažině, kde se prská a bleje bez informací jenom proto, že druhá strana nesdílí můj názor nebo přístup k žití. Až na výjimky to z vás jde cejtit. Já nechci dělat komukoliv advokáta, zvláště když ho neznám. Jen jsem napsal, že vy víte kulový, ale už jste tu vystavěli myšlenkový příběh na celovečerní film. Fakt nevím, na co odpověděl a neodpověděl. Mně odpověděl fyzicky na všecko a odpověděl všem lidem na prezentaci. Víc posuzovat nemůžu. Výzva k likvidaci mysliveckých zařízení se mi pochopitelně taky nelíbí, nemám rád kolektivní odpovědnost, ale stejně tak se těm lidem nedivím. Někdo odpráskl orla, děje se to často a je totálně bláhové se domnívat, že ho odpráskne frajer, co má flintu načerno. Tihle blbci prostě mezi náma jsou. A pokud ve skupině, která se stejně jako my chce o přírodu starat, bouchaj saze, tak není čas na souzení těch, co vystaví svou kůži a řeknou pro nás něco nepopulárního. Ten čas bysme měli využít k přemejšlení a reakci, proč nedokážem snižovat a zbavovat se pitomců, kteří nám dělají ostudu, a proč nedokážem více spolupracovat s lidmi, kterým jde ve většině věcí o totéž, tím myslím ochranu přírody.To je všecko, co jsem chtěl říct. Tátu vám dělat nechci, učitele taky ne. Jen mám pocit, že to hájení sebe sama zrovna na fóru, kde jsme samí myslivci, nemá moc smysl. Tím se dá akorát lhát do kapsy.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Hirc »

Nevyrůstal jsem v bažině, kde se prská a bleje bez informací jenom proto, že druhá strana nesdílí můj názor nebo přístup k žití. Až na výjimky to z vás jde cejtit.
Jen tak pro zajímavost, kde jsi vyrůstal? Bo vyryvaš jako pravy ČechoMoravan :D . Opravdu škoda, že admin smáznul některé příspěvky, které byli svojí vulgaritou v rozporu s pravidly fóra a slušnou komunikací. To že se Xaxap vyautoval je z mého pohledu velká škoda.
Ten čas bysme měli využít k přemejšlení a reakci, proč nedokážem snižovat a zbavovat se pitomců, kteří nám dělají ostudu,
.
- A jaký je TVŮJ návrh jak se zbavit těch pitomců?

Já teď spolupřipravuji nové stanovy v rámci změny sdružení na spolek, takže mimo jiné hodně řeším jak zajistit eliminaci těch co dělají ostudu. Realita je taková, že ty kteří jsou členy nelze vyhodit jen proto, že "všichni vědí že Franta je vůl, a v hospodě vykládal že rysa v revíru zastřelí". Zbavit se někoho můžeš pouze na základě důkazů o průšvihu, který je v rozporu se stanovami. Přičemž NOZ (nový občanský zákoník) striktně definuje proceduru - obvinění, sdělení obvinění, možnost obhajoby, sdělení vyloučení, odvolání. Pokud MS nechce riskovat prohraný soud. Samostatnou kapitolou je situace, kdy špatnosti provádějí ti, kteří mají dohlížet. Takže se "starou gardou" toho moc udělat nelze, leda tak celý spolek zrušit a sestavit nový; vč. nové smlouvy o pronájmu honitby. Tohle si může dovolit jen někdo, kdo má v moci hlasy za stovky hektarů nebo spoustu $$$ aby mohl stavající MS přeplatit.

Nad mysliveckými spolky nemá reálnou pravomoc ani MZe, ani ČMMJ ani OMSy. Zasáhnout leda orgán SSM a PČR (opět pouze s neprůstřelnými důkazy) nebo držitel honitby (HS), pokud to má zakotvené ve smlouvě. Z mé zkušenosti se o HS zajímají akorát zase jen myslivci. Zbytku majitelů pozemků je to naprosto jedno, stejně jako jim je jedno jakým způsobem je jejich půda obdělávána. Není náhodou chyba i v těch, co mají právo rozhodovat, ale nezajímají se? Tohle nezachrání ani jakákoliv novela zákona...

Reálnější scénář "očisty" je počkat ještě 10 let a soustředit se na pečlivý výběr nových členů. Mimochodem ZoM (zákon o myslivosti) požaduje upřednostnit majitele půdy/členy HS - bez ohledu na jejich mentální stav.

Uvítám jakékoliv chytřejší řešení... :idea:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

Josef> tak jiste, tim ze si to rekneme mezi sebou, treba tady, tim moc nicemu nepomuzeme. Ale zase debatovat muzeme o cemkoliv kdekoliv, jsme dospeli a (snad) svepravni. Ja jsm kuprikladu Cech jen castecne a v zahranici jsem stravil casu dost. Jen nechapu, jakou to ma k tomuhle relevanci. Promin, ale trochu mi pripominas Xaxapa. Mluvis o "castych" zastrelech orla. Nejsem blazen, abych popiral fakta, ale me osobne o "castych" zastrelech nic faktickeho znamo neni, vim jen o ojedinelych pripadech. U nas hnizidi jak orli morstvi, tak sokoli, tak jerabi popelavi, a nevim o jedinem incidentu. Tedy pokud mluvis o castych zastrelech, uved prosim zdroj, seriozni.
Pises o tom, jak se mame zamyslet nad tim, proc se nam nedari zbavovat se pitomcu. Me to taky nedela radost, to si pis. Ale...nemam obvykle rad za vlasy pritazene priklady, ale tady jeden pouziju. Pri soucasne organizaci a legislative v myslivosti, je to uplne stejne, jako chtit po ridicich, aby se oni vyporadali s temi, co jezdi pod vlivem, treba. Az a kdyz bude v zakone povinne clenstvi v nejake odborne komore ci asociaci, jako povinny predpokad vykonu prava myslivosti, a ta komora bude mit pravo vyloucit za poruseni zakona ci urcitych ustanoveni, muze se chtit reseni po myslivcich. Do te doby je to na policii a organech cinnych v trestnim rizeni. Chape to uz konecne nekdo tam ?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Já to tady spisuji a pak koukám, že mne kolega Hirc předběhl. Tak jen dodám, že jeden z problémů je i ten, že lidé, kteří ty nepravosti páchají, si dají sakra pozor, aby o nich věděli jen ti, komu věří že je nepotopí.
Druhá věc - nevšiml jsem si, že by tu někdo tvrdil, že žádný myslivec nestřílel na rysa nebo orla, ani že bychom si tu lhali do kapsy a plivali na někoho špínu kvůli odlišnému názoru. Jen se tu shodujeme, že se to velmi zveličuje a že ten člověk (xaxap) navádí k porušení zákona jako satisfakci za jiné porušení zákona a že bez důkazů obvinil konkrétní osobu z pytláctví. A přesto že v lecčems s ním souhlasím, tak díky tomuto si snadno lze udělat obrázek o jeho pohledu na věc.... A teď mne předběhl ještě bwanahunter
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od josef k. »

Hirc, vyrůstal jsem v Americe, před tím jako úplný prcek v Itálii a pak ve Švýcarsku. Největší problém, ale to neplatí jenom pro Čechy, vidím v tom, že se fixujem na zákony a pravidla, ale chybí zdravá úvaha o správnosti, morálce, chuti dělat dobrý věci. Sám, bez předpisu nebo zákona. Systémový věci nás sice obráněj proti největším průšvihům, už ale ne proti průměrnosti a lhostejnosti. Čekáme na soudy a instituce místo toho abysme sami vytvářeli prostředí. A asi máš pravdu v tom, že se lidi s právem rozhodovat nezajímaj. Ale pokud se nemůžem spolehnout na ně, na systém, furt je tu ještě prostor pro nás, sami si kolem sebe vytvořit prostředí lepší, dokonce lepší než udávají zákony a předpisy. A zlepším něco tím, že se budu tvářit, že neexistuje průšvih, který neodsoudí soud? Nebo když budu mlčet, když bude můj kolega jenom tak trošičku dělat něco, co se nemá nebo na cizí úkor? On i ten nábor mladých a čistých duší nemusí být řešením. Je nás čím dál míň. Už jen tenhle fakt vede k touze nabrat kohokoliv. Stejně jako vede k touze bránit se ostošest proti všemu, co k nám přiletí jako kritika, protože máme pocit, že uznat cokoliv znamená podvolit se, ztratit pozici. No, já už si můžu dovolit otevřeně hudrovat, protože stejně za chvíli do lesa ani nevylezu, nebojím se bejt v opozici proti kolegům, nic neztrácím. Líbílo by se mi ale kdyby se toho nebáli i podstatně mladší jít s kůží na trh. V tomhle jsme proti ochranářům pozadu. Když by se mě někdo zeptal na nebojácné ochranáře, kteří se pustili do boje s ekonomickým molochem, politikou, korupcí a atd, tedy věcma se kterými válčíme i my, vyjmenuju jich několik. Za nás myslivce mě napadne stěží jeden, ale vidět stejně moc není, není tou dobrou štikou v tom českém rybníku. Tak a teď už jsem tu napsal víc textu než za posledních deset let. Jdu se projít do lesa zkontrolovat ptačí námluvy. Ještě se mi objevil nějaký komentář, tak ho ještě dopíšu. Bwanahunter, s tebou je těžké komunikovat. Ale když dáš do vyhledávače nějaky string na na myslivecký průšvih, těch ptáků je mezi nimi dost. U nás na západě se to stalo několikrát a to v těch výsledcích ani není. Furt je něco postřelenýho v záchranných stanicích. Kdyby ses místo rychlé protiargumentace zamyslel nad myšlenkou zdělení, nechoval by ses jak obhájce u soudu. S těmi řidiči tomu nerozumím. Jen mám pocit, že čekat na spásu zhora nepomůže. Jdu, hezký den.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

Josef> se mnou je naopak lehke komunikovat. Reaguju, posloucham a jsem otevreny argumentum. Bohuzel se mi jich z druhe strany nejak nedostava. Chci fakta a zdroje, a dostane se mi kvetnatych - promin - pindu. O tom jak se mame snazit delat svet lepsi. Skoro slunickovy... Ver nebo ne, nejen k nepravostem, ale i k vecem ktere se mi nelibi, nejsem zvykly mlcet. Naopak jsem docela takova stara pruda, a tipuju, ze rada mysliveckych kolegu me ma rada jako vosu na jazyku, protoze mam ve zvyku rikat veci uprimne na rovinu. Ovsem to je asi tak vsechno, k cemu to v praxi je. Kdyz nekdo udela neco nekosher, ja ho zprudim a zperuju, a on me posle do prdele. Tim jsme skoncili. Realnou moznost s tim neco udelat mam nulovou. Ted nemluvim o zastrelech vzacnych druhu, s tim za mnou nikdo neprijde....a dal? Muzes prosim uvest nejakou KONKRETNI radu, co delat a jak postupovat pri tom vytvareni lepsiho prostredi? Reakci na muj dotaz na seriozni zdroj dat o zastrelech orlu ve stylu, ze si mam dat do vyhledavace "myslivecke prusvihy" to nebudu snad ani kometovat.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Jiří K. »

Josef k: Je opravdu vidět, že jsi zde nežil dlouhou dobu. Naši zelení bratři dělají vše nezjišťně, naše soudy rozhodují dle vyššího principu mravního a ne podle zákonu.
Jak je po tom možné, že některé stavby se jako kouzelným proutkem otevřou a doprovází to takové cink.
Soudem odsouzený pytlák, má ZP a LL.
Člen MS jenž prokazatelně pytlačil, dle soudu jen pozapomněl kus odevzdat a jeho vyloučení bylo nezákonné.
Proč mi z.rdi z vlčí hlídky poškrabou auto, když parkuji pod svojí chalupou, na svém pozemku a s povolením vjezdu za sklem.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Rogam »

tak tady k tomu přidali i rybáře https://www.facebook.com/pages/Zru%C5%A ... 7892466258 :)
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Jiří K. »

Tak teď ještě drobní chovatele drůbeže a včelaři. Jo a zahrádkáři. Pak to bude kompletní. :lol:

Tak to dopadá, když se lidé od přírody vzdalují. Hlavně se pak směji té touze po bio produktech.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

Marťasův novej projekt? :lol: :lol: To musím ukázat zítra chlapům v práci.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Já bych ho za tím nehledal. Nemůže všechno házet na něj, nemáme jistotu, že to založil on. Nicméně jsem koukal na novu a na obrazovce bylo napsáno "Martin Tomáš - ředitel NP Šumava"... Buď mám špatné informace, nebo by tu novu už měli zavřít :mrgreen:
Jinak jsem koukal na ten odkaz, čtu si o otráveném orlu mořském a najednou v televizi říkají, že rozbory tkání odhalili otravu karbofuranem. Ach jo, kdy už ti lidé dostanou rozum a přestanou dávat do lesa taková svinstva? :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Hirc »

to Kojot: na tom není nic k zasmání. "Hrdinové" případně původci těch obrazových materiálů by v mnoha případech zasloužili pár měsíců v chládku a pokutu, že by z toho zezelenali :cry: . Logika "střelili jste nám vorla, tak váš všecky zrušíme" je sice absurdní, ale samotný fakt že někdo toho ptáka otrávil nebo nakrmil brokama je prostě hnus.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Lotr »

Docela by mě zajímalo, jak to ti chovatelé holubů, slepic, papoušků, rybáři, zahrádkáři dělají, že se o nich nemluví. Orel nakrmený karbofuranem - všeobecně - a hned za to můžou myslivci. Přitom např. z jejich internetových diskuzí je jasný, že tráví, střílejí, pokládají pasti a železa :roll:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět