TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Reno »

lovec píše:Som prekvapeny, ze sa este nevypredal "svaty gral" vsetkych navstevnikov vystav zbrani - nedostizny 338 Federal :mrgreen: Mnohi o nom snivaju, tak som zvedavy, ako dlho im tie tri kusy vydrzia...
No, tento náboj sice existuje (Sako vyrábí 2 verze a Federal asi 7), ale já osobně ho zatím v žádné prodejně neviděl skladem, takže možná kvůli tomu budou zájemci o kulovnici této ráže váhat... :D Každopádně by mě zajímalo, co do té .308 W nábojnice šťouchají za prach, když to u některých laborací dokážou vytáhnout skoro na 4.400 J na ústí... :shock:

Jinak i já zastávám názor, že u kulovnic Tikka T3 není napínáček nutností, ale na druhou stranu chápu, že ho někdo chce, protože je např. na kulovnice s napínáčkem zvyklý a podobně. :)
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

Tých 338 Federál-ov bolo v ponuke celkom 6 (3+2+1) a náboje majú napr. tu: http://www.naboje-prebijeni.cz/strelivo ... 38-federal :)
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Durell »

Do tej firmy som sa raz snažil 3 dni dovolať a nič. Takže na objednávku môže kludne znamenať aj o rok , alebo nikdy.
Kaliber sa aj mne pozdáva no minimálne rok ma bude musieť počkať,a fabrické strelivo by ma netrápilo pokial sú 308 Win nábojnice. :D
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od pufr »

338 Fed. mi taky zaujala - právě v Tikka - ale trochu mě odrazuje zkušenost s 358Win., kdy v našich pralesních krajích s tragicky "schopnými" dealery zbraní a střeliva je u maličko neobvyklého průměru střel člověk odkázán jen na přímý dovoz organizovaný vlastní osobou a zatížený všemi formálními a cenovými opruzy maloobchodního obchodování na dálku :?
Pufr
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vesrad »

Pufr, a pokud bydlíš vážně u Prahy, tak jsi ještě v klidu. To u nás na moravě už jen dostat prach lovex bývá občas potíž.
Ale překvapuje, mě že střely .35 jsou problém.
Už si chystám přebíjení na 35whelen a střely hornady .35 měli ve spordefence skladem a matrice vyřešili velmi svižně (cca 4 týdny)
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
mara
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.12.2014, 18:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od mara »

Už asi rok mam vyhlídlou tikku lite. Takže když DETEX v prosinci konečně dovez zásilku jásal jsem. Jenže všechny dovezené Tikky jsou (jak píšou: vzhledem k čecké tradici) vybaveny standardně mířidly. Což mi v době variablů,kolimatorů a spousty jiných zaměřovacích pomůcek přijde docela nesmyslné. Druhou příplatkovou "výbavou" je napínaček. Nevím,ale na bleskovou spušť Tikky slyším jenom chválu. Proto se ptám: Dá se vůbec v ČR sehnat Tikka bez napínáčku a mířidel? Jak jste to řešily vy? Dik
kehys
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.11.2013, 21:27

Re: TIKKA T3

Příspěvek od kehys »

no to sem zvedav. ja to chci taky bez miridel a napinaku. sou nekde?
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Reno »

mara píše:Už asi rok mam vyhlídlou tikku lite. Takže když DETEX v prosinci konečně dovez zásilku jásal jsem. Jenže všechny dovezené Tikky jsou (jak píšou: vzhledem k čecké tradici) vybaveny standardně mířidly. Což mi v době variablů,kolimatorů a spousty jiných zaměřovacích pomůcek přijde docela nesmyslné. Druhou příplatkovou "výbavou" je napínaček. Nevím,ale na bleskovou spušť Tikky slyším jenom chválu. Proto se ptám: Dá se vůbec v ČR sehnat Tikka bez napínáčku a mířidel? Jak jste to řešily vy? Dik
Jak už jsem psal výše, napínaček opravdu není u kulovnic Tikka T3 nutný, spoušť se dá nastavit na špičkový chod i bez něj. Má smysl tak pro lidi, co kulovnice s napínáčkem používají léta, takže jsou na něj zvyklí. Já sám po napínáčku nikdy netoužil, ale přesto jej všechny moje současné lovecké kulovnice mají, protože když jsem je kupoval, prostě ho měly. A musím se přiznat, že ačkoliv mi u nich chodí standardní spoušť výborně, tak když je mi chladno, chci střílet na delší vzdálenost a mám na ránu čas, jsem natolik zhýčkaný, že ten napínáček používám, no... :oops: :D Přestože optiku z kulovnic prakticky nesundavám, pevná mířidla mám rád. :) Sice je nepoužívám k jejich primárnímu účelu, ale po sejmutí chránítka mušky kulovnice mnohem lépe drží o cokoliv opřená, než s holou hlavní. S muškou je také méně pravděpodobné, že mi v případě opření kulovnice o strom do hlavně spadne nějaký bordel, aniž bych si toho všiml. Co se týče možnosti sehnání kulovnice Tikka T3 Lite v provedení bez mířidel a napínáčku u nás v ČR, jelikož se jedná o standardní základní model, ze strany samotného výrobce nemůže být problém. Jen to sem musí někdo dovézt. Pokud na svoji vyhlídnutou Tikku nechceš čekat další rok, zkusil bych navštívit jednu z několika kamenných prodejen DETEXu (STV Arms), případně nějakého jiného prodejce, který od nich Tikky bere, a prostě si ji objednat. Pokud trefíš vhodný termín, tak by za nějakého 1/4 roku mohla být na pultě. Akorát v případě nějaké v ČR méně prodávané ráže by myslím mohli chtít zaplatit nějakou zálohu.
mara
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.12.2014, 18:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od mara »

Což o to. To že muška je výborný držáček o tom žádná. :D Ale při použití 56mm objektivu a nízké montáže (vyžaduje to moje zřejmě atipická :D postava) je problém s hledím zasahujícím do zorného pole. No nic budu dál obvolávat a uvidíme co se dozvím.
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: TIKKA T3

Příspěvek od BBrit »

Nemá někdo, čiště náhodou, k prodeji plastovou pažbu na Tikku T3??
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sam60 »

mara píše:Už asi rok mam vyhlídlou tikku lite. Takže když DETEX v prosinci konečně dovez zásilku jásal jsem. Jenže všechny dovezené Tikky jsou (jak píšou: vzhledem k čecké tradici) vybaveny standardně mířidly. Což mi v době variablů,kolimatorů a spousty jiných zaměřovacích pomůcek přijde docela nesmyslné. Druhou příplatkovou "výbavou" je napínaček. Nevím,ale na bleskovou spušť Tikky slyším jenom chválu. Proto se ptám: Dá se vůbec v ČR sehnat Tikka bez napínáčku a mířidel? Jak jste to řešily vy? Dik
Na Slovensku jí mají skladem v .308W, 7x64, 30-06 Spr. BW Arms.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 479
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: TIKKA T3

Příspěvek od bon »

Rychlejší a možná i levnější než shánět Tikku bez pevných mířidel po všech čertech bude koupit klasiku, povolit 3 šroubky a mířidla sundat. Těch "dírek" které na hlavni zůstanou si ani nevšimneš. Alespoň já jsem to takto vyřešil u své Tikky M595.
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mirob »

ak chcete bez mieridiel...skúste varmint..(neviem či to dobre napíšem ,ale T3 varmint nie je nejaký až tak neohrabaný ako od iných značiek...)...navyše mám konečne pažbu ktorá je prispôsobená na puškohľad....väčšinou sú pažby prispôsobené na pevné mieridlá a potom mi nesedia na puškohľad...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Reno »

Tak těžký jako u jiných značek ten varmint od Tikky opravdu není, podle stránek výrobce má 3,6 kg, což při 60 cm hlavni není žádná tragédie. Další z možností v rámci toho, co Detex podle informací na jejich webu do ČR dovezl, by mohla být Tikka T3 Lite ADS (adjustable) s nastavitelnou lícnicí, která má 2,8 kg při 57 cm dlouhé hlavni. Asi nikoliv nevýznamnou otázkou ovšem bude, kolik tyto modely vlastně stojí, protože standardní Lite bez napínáčku a mířidel je v rámci kulovnic Tikka nejlevnější.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lörinc »

Tak tikka varmint s monarchem 2,5-10x56 je asi o 0,3 kg težší než naše 550. Měl jsem oboje a vážil jsem :wink:. V té samé ráži samozřejmě......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Odpovědět