Trolling - specifikace a obrana

Zavazná pravidla loveckého fóra
Zamčeno
Karel61
Moderátor
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Trolling - specifikace a obrana

Příspěvek od Karel61 »

Specifikace:
Cílem trolla je bavit se rozvracením diskuse. Pokud ho diskusní komunita bude ignorovat, přestane ho jeho činnost bavit. V angličtině pro vyjádření tohoto postoje existuje několik ustálených rčení a zkratek, například:

DNFTT. – Do not feed the trolls. – v češtině nekrmte trolly, smyslem je nedělat to, co troll chce (tj. reakce, které troll očekával).
YHBT. YHL. HAND. – You have been trolled. You have lost. Have a nice day. – Doslova: Byl jste potrollen. Prohrál jste. Pěkný den. Používá se jako odpověď na příspěvek diskutéra, který se nechal trollem vyprovokovat k reakci.

Obrana:
Základní obranou proti trollingu je zásadně na provokace nereagovat, trola tzv. nekrmit (dodržovat pravidlo DNFTT). Takto se trolovi odejme pozornost, kterou se snaží vyvolat. Troll pak zpravidla další pokusy vzdává a putuje jinam.
Příležitostně používají trollové sekundární, též zvané loutkové účty, aby krmili sami sebe.
Často se příspěvky trolů označují symbolem červeného slanečka (např. ><((((*> ), který má odradit ostatní členy fóra od reakce na předpokládanou provokaci. V každém případě je nutná důsledná moderace diskuzí. Dalším doporučením je s trolem nemluvit přímo, nýbrž pouze o něm, aby byla umožněna obnova kontroly nad vláknem a trollovi se ukázalo, že není centrem pozornosti.

Přijatá opatření loveckého fóra:
1. Uživateli, který se proviní trollingem, se přidělí hodnost troll. Hodnost přiděluje admin nebo moderátor.
2. Pokud autor příspěvku nese hodnost troll, je třeba důsledně dodržovat pravidlo DNFTT (nekrmit trolla). Nedodržení pravidla DNFTT bude považováno za porušení pravidel fóra. Porušením pravidel fóra přitom není věcná reakce na věcný příspěvek.
3. Všichni členové jsou žádáni, aby při podezření na jakýkoliv trolling příspěvek označili, aby se moderátor mohl neprodleně ujmout řešení.
Zamčeno