Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Fery píše:...No v klidu to moc nebylo. :lol: ... Ruce se mi pěkně klepali. :lol: :lol: :lol:
panove, to je to prave... tak se preci pozna myslivec od lovce ci strelce!!!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Naštěstí mě to klepání chytá až po střelbě. :wink: Občas před, to když mi kousek od posedu v houštině nebo kukuřici rachotí prasata a ne a ne vylézt. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak jsem byl včera na čerstvě posekaným strnisku po řepce, usedl jsem asi v 7:45, chvilinku jsem se kochal zvuky přírody, když se ke mně přiřítil ze shora srnec, vidlák, ale podle mě dvouletý srnec, zvědavý, chovný kus, po chvilce se mi na horizontu objevila první liška, která pokračovala kolmo do polí, za chvíli ji následovala další, po pravé ruce mě vyšel lišák, už jsem si chystal kulovnici, když mě navětřil a utekl, pak vy?la srna se srnčetem, po chvíli mě začlo něco pod posedem dělat hroznej čurbes, po chvilce se to pohnulo více do traviny a už jsem viděl srnce, na hlavně měl zbytek bezu totálně omotaný kolem paro?í, a už se použtěl do dalšího :-), vím, že je to ©esterák, který tam chodil na jaře, tak jsem nestřílel. Mezitím ?la asi 500m ode mne liška přímo ke kolegovi, který seděl asi asi 600m ode mne na hrane lesa, v tu mi před posedem vyšlo li?če, napínám napínáček a střílím, li?če se ztrácí v řepce, sedím asi 15 minut, když sly?ím z rokle praskot kvikot, a prasata už valí na pole 2bachyně 9selat cca 12-17kg více určitě ne,a jeden větší kus za nima, odmítám střílet, protože mi dneska přijede kamarád v zeleném, tak snad budeme mít štěstí.
Čekám asi ještě hodinu a pak balím, vidím, že kolega odchází taky tak jdu k autu, koukám, míjím kolegy auto, a vidím ho přicházet, když na můj pozdrav mě začne vykládat hnusným hlasem jakej jsem vůl, že střílím po li?ce, když mu vytahujou prasata a jdou k "mojimu" ?ebříku, ten ?ebřík (určitě není jeho), tak mu říkám, že jsem je neviděl, ještě jak idiot se mu omluvím, nacož mě málem po?le do prdele. No prostě mě totálně zkazil nádherný zá?itek.

Dodatek> li?če zhaslo na místě.
Naposledy upravil(a) Tomfi dne sob 28.7.2007, 12:22, celkem upraveno 1 x.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Tomfi,super zá?itek...jestli až přijedu nic neuvidíme,tak... :twisted:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tomfi, chybil jsi to lisce, nebo ne??? tak si to oba, i ten tvuj "kamarad v zelenem", o vikendu uzijte... LOVU ZDAR!:wink:

u mne se opakoval pribeh poslednich dni a noci - plno prasat a jako vzdy odesli bez rany: vyrazil jsem pozde - az kdyz byl mesic hodne nizko - asi pul druhy. kousek od auta, kde jsem zastavil, jsem na poli uvidel rudl prasat... kdyz jsem k nemu pomalu soulal, zvedl jsem danci, ktere mi cuniky vyplasilo... no nic, sel jsem pomalu ke kazatelne, kdyz slysem pred sebou susteni - beru dalekohled a vidm: asi 20 m prede mnou liska! stacil maly pohyb ruky smerem ke kulovnici a liska byla pryc. no nic, jdu pomalu ke kazatelne, jsem od ni asi 30 m, kdyz v lese za ni slysim praskani... klekam, beru flintu a uz vidim samotny kus cerne zvere - odhadem asi 30 kg, jak si to smeruje ze stinu smerem do svetla... odjistuju... kdyz najednou cunik se obraci a meni smer - primo ode mne... no nic, sedam na kazatlenu a cekam. mesic jiz zapadnul, kdyz slysim cuniky, jak praskaji na kraji v lese a smeruji smerem ke mne. jelikoz mi tam prosli jiz ve ST, pripravil jsem se s flintou, ale cunici se stocili a odesli dale do lesa... najednou ale slysim zakviknuti - otocim se a na druhe strane za sebou vidim asi 4 velke kusy a selata. jelikoz jiz bylo videt hodne spatne a na poli byly zbytky strniste (nedalo se soulat), premistil jsem se na kazatelu do lesa, kde krmim. samozrejme, vse, co jsem tam vecer dal, bylo sezrano a slama rozryta. ocekaval jsem, ze tudy cuniky potahnou rano zpet do lesa, ale bohuzel jsem se jich nedockal. neco po 6. hodine jsem slezl z kazatelny a sel pomalu k autu, kdyz slysim, jak v mlazine hrabankuje srnec - schoval jsem se za strom a zapiskal - jednou, podruhe... a najednou vidim, jak se na me zene srnec - poradne jsem ho neprecetl, nebot kolem me probehl asi na 3 m... za mnou se zarazil, ale byl schovanej za stromem, takze jsem ho ani potom neprecetl... no a nakonec jsem asi v pul 8. prisel na lisku, jak na louce myskovala - bohuzel u hranic honitby a za ni jsem videl penzion a plno aut - takze bez moznosti vystrelit...
tak takto vypadaji moje lovecke dny posledni doby - nadherne zazitky, vidim skutecne mnoho zvere... ale flintu klidne muzu nechat doma :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

?marja Aldo, asi bych tě měl trošku zaučit v lovu čuníků. :wink:
Prostě vidím, rychle přeběhnu pohledem a odhaduji, odhadnu nejvhodnější kus a pálím. Popravdě, a to musím za?ukat, jsem to zatím odhadl velmi dobře, a to na mých 14 prasat během asi 3,5 roku mé myslivosti je snad dost :lol: (myšleno jako vtip!!! :!: )

Ne popravdě, také jsem toho hodně nechal ujít jako ty a vůbec mi to nemrzelo a flintu tahám furt. :lol:

A přeci o tom ta myslivost je. Není jen o střílení, ale i o tom slavném výroku z Vesničko má středisková: Pane doktore, Vy jste se kochal. No a abych dodal, já tedy naštěstí nebourám, ale zapomínám střílet :wink: :lol:

Jo a abych dodal. U mě totiž ta lovecko myslivecká vá?eň je již v podvědomí, ne?-li jdu ven. Popravdě asi tak nějak tu?ím, když jdu ven, že kdybych střílel, že minu. bohužel, cítil jsem to dvakrát a dvakrát jsem minul. Ale v tom druhém případě, tak střílím jako ta rozdvojená osobnost, o které jsem již tu psal. Jedna to odhadne a ta druhá střílí. Nevím jak je to možné, ale prostě tak to cítím. Já v zápalu boje mačkám kohoutek podvědomě. Stává se Vám to taky?
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

w.e.n.aaa píše:Tomfi,super zá?itek...jestli až přijedu nic neuvidíme,tak... :twisted:
a tak snad jsi něco viděl :wink: :wink: :lol:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak panove... nenapinejte... jak bylo??? :wink:
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

pardon
Naposledy upravil(a) michal dne ned 29.7.2007, 21:40, celkem upraveno 1 x.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

pardon
Naposledy upravil(a) michal dne ned 29.7.2007, 21:41, celkem upraveno 1 x.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

pardon
Naposledy upravil(a) michal dne ned 29.7.2007, 21:41, celkem upraveno 1 x.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

pardon
Naposledy upravil(a) michal dne ned 29.7.2007, 21:42, celkem upraveno 1 x.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

a ještě pardon
Naposledy upravil(a) michal dne ned 29.7.2007, 21:42, celkem upraveno 1 x.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

vekend

Příspěvek od michal »

Zdravím pánové,v pátek odpoledne jsem přijel do honitby a na doporučení staršího kolegy jsem si šel sednout na posed ke kukuřici,která sousedí s lesem a malou loučkou.Přesvědčen o tom že bude hodně světla jsem si myslel že na posedu zůstanu až do rána,kdyby přišla nějaká černá.Nebylo ani 7 a usadil jsem se.Za nedlouho přišla daněla s dančetem a asi půl hodiny bylo opravdu na co koukat, prostě nádhera.Začal krásně svítit měsíc bylo teplo,prostě optimální stav.Postupem času se zatahovalo a zatahovalo až nebylo vidět skoro nic.Tak jsem si řekl,že se půjdu na hájenku prospat a asi v půl dvanácté jsem zalezl na kutě.Ráno jsem už ale zase v půl čtvrté seděl na ?ebříku v rohu ještě neposekané p?enice kde byl hospodářem obeznán slabý paličkář.Jako "novopečený" držitel povolenky na 1.vt jsem vyhlí?el každý pohyb.Po rozednění jsem viděl pár kusu srnčího,ale nic pro mě.Po pravé ruce vede náhon a asi v půl sedmé jsem v dalekohledu za ním spatřil "toho" srnce honit střídavě dvě srny.Určitě znáte ze svách začátků jak mi asi bylo.Kdyby jen chtěly popoběhnout kousek blí?.Byl jsem si naprosto jistý že je to právě on.Ale ta vzdálenost mě tolik odrazovala(abych něco nepokazil),že jsem se rozhodl nestřílet.Bylo asi půl osmé a trojka fuč.Slezl jsem ze ?ebříku,že se ho pokusím našoulat,ale bezvýsledně.Možná mě ještě ten můj první srnec nebyl souzen,ale zá?itek z právě probíhající říje byl prostě krásnej.
Po tomhle zážitku jsem se ještě prošel raním lesem,doplnil vodu královákům a spokojeně odjel za ?enou a 17 měsíční dcerkou.Parádní veekend :D
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

omluva

Příspěvek od michal »

omlouvám se ale pořád mě to psalo o nějaký chybě,opravdu jsem to chtěl poslat jen JEDNOU.Andy prosím udělej s tím něco
Odpovědět