Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

V polovině srnčí říje, v neděli minulý týden,jsem se vypravil na srnce 1. v.t. V 19:30 jsem zasedl na posed pod les,kde bylo čerstvé strniště. Měl jsem obeznané 2 srnce,ale z důvodu vysokého porostu p?enice jsem měl strach střílet,abych zvěř zbytečně neporanil. Ve 20:00 najednou vyběhla srna vlevo ode mě, vzdálenost asi 70 metrů, chvíli sbírala popadané klásky, najednou prudce zvedla hlavu a hned za ní vyběhl ,,můj,, srnec. Pomalu jsem si připravil kulovnici, ještě jednou jsem se dalekohledem podíval, jestli je to opravdu on, padl výstřel, srnec se zlomil a zůstal v ohni. Střílel jsem kulovnicí ZKK 601 ráže 308W, střela HORNADY SST 9,7 g.
Lovu Zdar!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Chlapi Lovu zdar.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Chlapi - LOVU ZDAR !!
Trcim ted na Krete a puska a kukr jsou na hrebiku .. uz se nemuzu dockat az budeme zpet :shock:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Ahoj kamarádi myslivci chtěl bych se s vámi podělit o další zá?itek.
dnes ve tři ráno mi zazvonil budík. A já s obrovským odporem vstal :x a šel se obkíknout a hurá do lesa. Sedl sem si k již zde několikrát zmiňované kukuřici. Bylo 3:15. V půl třetí mi vytáhla z kukuřice bachyňka ze 7 selaty. Něčeho se ale lekli tak hup zpátky do kukuřice. tak sem se podíval na kraj lesa a tam stáli 3 divočáci a pomalu šli k vnadi?ti. když došli na vnadiště tak sem viděl že jeden kus je o poznání menší nez ostatní. Bylo rozhodnuto. Padla rána kus se zlomil v ohni. je to kňourek 45kg. Vzdálenost 40 kroků. Děkuji Hubertovi a Dianě za tento krásný zá?itek! Lovu zdar!
Obrázek
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

To Tomas Karel: Upřímné lovu zdar, příště top vstávání půjde určitě o kousek lépe :wink:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Lovu Zdar, sikovna flinta :wink:
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu Zdar. pěkný kousek. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SEDM »

Lovu zdar, i když sele z toho prvního rudli by bylo lepší (z chovatelského hlediska). 8)
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldak »

Ahoj pánové,
včera večer v pul desátý mě vytáhl cca 30hlavý rudl na louku mezi lesem a p?enicí. Měl jsem na přečtení ,vyhledání a srovnání s "mojím " kusem asi 30m.Selata v trávě byla špatně vidět, tak jsem našel kus větší.
Střílel jsem v běhu.Padla rána část rudlu zpět do lesa a zbytek do p?enice .Značit ránu ,sem neviděl, ani žádné kviknutí.Na poli kousala klasy a normálně se pa?ila.Já čekal co bude dál. Po chvíli odtáhl rudl do lesa.Střílet jsem ještě mohl ale byl sem nervozní ,jestli tam prasátko bude.
Na nástřelu stříkance sytě červené barvy,tak už bylo líp.Le?elo asi 20 m směrem k lesu.Kňourek 42 kg po vyru?ení.Parádní zá?itek a hlavně velká radost z rány v běhu. LOVU ZDAR
http://album.volny.cz/aldak2007/browse. ... wse_page=0
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

to Aldak

Příspěvek od SEDM »

Lovu zdar! A jak jsi před střelbou poznal že to není některá z bachyní od těch selat? 8)
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldak »

to: SEDM
vodicí bachna a s ní ještě asi 3 velký kusy byly už v remízku mezi loukou a polem zata?ený.
jj á LOVU DIK
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Lovu dík!!!

To Aldak: LOVU ZDAR!!! Takhle v běhu a ještě když tam sou selata. :shock: Se? odvážnej. A odvážnýmu štěstí přeje. :wink: ještě jednou lovu zdar!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu zdar Aldaku :wink: Pěkná ranka. :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Po delší odmlce opět něco Napišu.O víkendu mě Tomfi pozval do jeho honitby,neváhal jsem ani minutku a jel jsem ho navštívit...po přijezdu jsme nav?tivili mistní obchod a nakoupili zásoby na 2 dny .v odpoledních hodinách jsme dorazili na jejich nádhernou chatu v krásném a odlehlem míste,bylo na ní vidět že se o ni pěkně starají..když jsem ve?el do vnitř,hnedka mě učarovali trofeje srncu co byli v předsíni.Tomfi mě seznámil s plánem a ja souhlasil...jeli jsme malinko prohlidnout jejich revir,musim říct že závidím :oops: nadherná honitba :!: ukazal mě misto kde budeme večer čekat na čuníky,posakané pole řepky slibovalo super za?itky,už tedkon jsem se tesil...po přijezdu na chatu sme se posilnili a čekali až klapne ta prava hodina na odjezd na kazatelnu..stalo se..odjí?díme ...po přichodu na kazalelnu jsme se usadili a ti?e probirali ruzne věci,když na poli asi 130 metru od nas začla šmejdit mlada kmotra,bylo jeste dobře videt tak jsme ji pozorovali a natočili jsme ji na video..potom se objevilo nějake srnčí,srnec,opravdu krásny ©esterák...po chvilce se před kazatelnou asi ve vzdalenosti 70 metru zacli prohanet další kmotry...Tomfi už si chystal jeho krasnou zbraň a vsunul ji do okýnka kazatelny,liška šmejdila a když přišla na 50 metru a postavila se na ?iroko tak vystřelil...li?če po zasahu osmičkou udělalo nějake přemety a zhaslo,začlo se stmívat tak jsme si určili podle stromu zhruba směr kde le?i...po 15 minutach jsme uslyšeli prasata,oba koukneme z okynka a ve vzdalenosti kde se prohhanela prvni liska stali 2 bachyně se selaty..na strileni daleko tak jsme čekali jestli přijdou bli?,po chvilce zaběhli za horizont a hnedka se začli vracet pres pole zpátky a mazali nekam k poli p?enice nebo ječmene..ve 22:45 jsme to zabalili a šli pro lišku..lišku sme nenasli a schodli jsme se,že to necháme na ráno...po přijezdu na chatu nasledovala večeře 8) a zalehli jsme..ve 2:30 zazvonil budik oba jsme se zvedli a nateseni jsme hnali zpátky do lesa :) sedli sme na posed takte? u posekane řepky a cekame..najednou to ve vysoke trávě před nami začlo vřit,bylo slyset ze tam prasata jsou ale nevylezli :( a zmizeli...potom po poli presla liska, a po dalsi chvilce se pod posedem objevila prasata která pouze zafunela a zase zmizela :( když se rozednilo tak jsme jeste uvideli srnce se srnou a sli jsme pro lišku,cestou jsme na poli zahlidli jeste jednu ale nedalo se strilet,vedela o nas driv nez my o ní...lišku jsme po delším hledání na?li,le?ela ve vysokem strni?ti a na miste kde jsme vecer hledali...udělali jsme společnou fotku kterou potom dodám a vydali se zpět na chatu...protože jsem v pondeli musel na brigadu,tak jsem musel odjet domu :( :( :? Musim pochválit Tomfiho za super organizaci a tesim se až přijede omrknout naše podmínky :)
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Pánové lovu zdar. Já byl dnes taky venku,na svém pekelném stroji babetta :) :) . Viděl jsem dva pěkné ©esteráčky se srnama, takže jsem jim nechtěl kazit radost a nechal je v klidu. Potom jsem ale na strni?ti zvedl kus srnčího. Zastavil jsem, mrknul do dalekohledu a srnec. Jak ale bě?el něco se mi nezdálo, měl poraněnej přední běh. Otočil jsem stroj a jel mu naproti velkou objí?ďkou. Zasedl jsem na kraji kukuřice, předemnou řepa, a doufal jsem že přijde zrovna sem. Měl jsem štestí, po hodince dorazil a zalehl v řepě. Střílet jsem nemohl byla tam vysoká tráva :cry: . Po další hodině čekání jsem se rozhodl jít k řepě a zkusit štěstí. Jak jsem vstal tak jsem si vypla?il dvě lišky co my?kovali na strni?ti (na ty půjdu večer :) :) . No srnec mi nakonec vyběhl a se štěstím jsem ho trefil v běhu. Nemám z toho vůbec radost, ale asi by se trápil. Nevím čím byl postřelen, ten co to udělal je pěknej h... Za tohle bych jim bral lov lístky :twisted: :twisted: . Hnis měl už i v zadním běhu. Tady nějaké foto - posuďte sami:

http://lorinc.album.cz/srnec/
Odpovědět