Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Pánové lovu zdar. Já byl dnes taky venku,na svém pekelném stroji babetta :) :) . Viděl jsem dva pěkné ©esteráčky se srnama, takže jsem jim nechtěl kazit radost a nechal je v klidu. Potom jsem ale na strni?ti zvedl kus srnčího. Zastavil jsem, mrknul do dalekohledu a srnec. Jak ale bě?el něco se mi nezdálo, měl poraněnej přední běh. Otočil jsem stroj a jel mu naproti velkou objí?ďkou. Zasedl jsem na kraji kukuřice, předemnou řepa, a doufal jsem že přijde zrovna sem. Měl jsem štestí, po hodince dorazil a zalehl v řepě. Střílet jsem nemohl byla tam vysoká tráva :cry: . Po další hodině čekání jsem se rozhodl jít k řepě a zkusit štěstí. Jak jsem vstal tak jsem si vypla?il dvě lišky co my?kovali na strni?ti (na ty půjdu večer :) :) . No srnec mi nakonec vyběhl a se štěstím jsem ho trefil v běhu. Nemám z toho vůbec radost, ale asi by se trápil. Nevím čím byl postřelen, ten co to udělal je pěknej h... Za tohle bych jim bral lov lístky :twisted: :twisted: . Hnis měl už i v zadním běhu. Tady nějaké foto - posuďte sami:

http://lorinc.album.cz/srnec/
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Tak to je prasečina :evil: ...
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

No u nás, když jsme začinali jako MS byl podobný problém. všichni to dávali pytlákům na triko. No a když jsem v jedné lokalitě našel už druhý kus postřelený a nedohledaný tak jsem se nas... a chodil tam každý den ráno a večer. Pytláka jsem objevil a následně nechal vyloučit z našich řad. Od té doby každá rána musí být hlážena hospodáři.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Skleróza a taky vyjma hospodáře a stráže se pěkně nahlásí, že jde do lesa.No a je to jak mávnutí kouzelného proutku v pohádce, máme po problémech.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

aldiku, jeste jednou touto ceslou prijmi kamaradske
LOVU ZDAR!


stejne tak i pro TK a lörince - s tim srncem to je des - bohuzel ale casty pripad poslednich let...

i ja jsem byl vcera opet uspesny - prisly mi 2 bachyne, ktere pustily selata na krmeliste asi az po 1O minutach pomaleho a ticheho obchazeni krmeliste (v nedeli jsme tam strileli se zdenkem :wink: ). pak najednou jedna bachyne foukla a v ten moment se na krmeliste nahrnulo asi 10 selat. byly s nimi asi 2 bachyne cca 60 kg. opet jsem dlouho vybiral, protoze jednak byli v jednou rudlu hodne blizko u sebe, jednak bylo teprve 3/4 na 11, takze stiny v lese byly hodne dlouhe. kdyz uz selata pomalu odchazela a ja se jiz opet hrozil myslenky, ze jiz ponekolikaty mi cunici odejdou bez rany, se najednou jedno z poslednich selat oddelilo (z tech, co zustali na krmelisti bylo nejmensi - jaka nahoda :wink: )... po rane zustalo v ohni... a opet jsem dekoval diane a hubertovi za jejich naklonnost a dalsi uspesny myslivecky zazitek!
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

to alda - lovu zdar. :)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

U nás byl také podobný problém, vyře?il se hlá?ením. jenže potom co se vše spravilo, tak se hlá?ení zrušilo, protože prý lezlo do peněz. :? Teď se hlásí jen někdo, spíš aby se vědělo kde kdo je.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

gratuluji Aldo. U nás kukuřice není, ale okolo u sousedů ano. takže bobici jsou odstěhovaní a mám smůlu. Je to jen o náhodě a bohužel. :?
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

LOVU DIK!
to fery: u nas nastesti kukurice taky neni (maji ji ale vsude u sousedu) - pri letosnim stavu cerne budou mit "pekny" skody. meli jsme jen par ha psenice, ktera byla hooodne poznamenana cuniky. pole vsak nasledne jen zbezne rozdiskovali a zaseli horcici - stale tam tedy zustalo hodne klasu, takze na ni cunici chodeji (kukurice stale nema palice).
jinak priklad typicke "praseci" noci jsme se zdendou zazili tuto nedeli, kdy jsme behem asi 2 hodin videli bachyni se selatama, 4 loncaky, rudl cca 50 ks a rudl cca 20 ks :wink: a kdyz jsem na tomto poli sedel dneska do rana, tak neprisel ani jeden kus :roll:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak sem dneska zase vstal sice po velkém přemlouvání, ale ve čtvrt na čtyři sem seděl opět u kukuřice. Divočáci ve vnitř dělali jak pominutý smyslů, ale ne a né ven. Ve třičtvrtě na pět když už bylo všude ticho. Koukám k lesu a z lesa vytáhl rudl prasat 5 bachyní kolem 50kg a 26 selat kolem 20kg. Beru kulovnici a bác. Sele zůstalo v ohni. Střílel sem na vzdálenost 135 kroků. Zásah na hlavu. Děkuji Dianě a Hubertovi za krásný zá?itek z lovu. Lovu zdar

Obrázek
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

To Alda: LOVU ZDAR!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Aldo Lovu zdar.Já kdybych tě poslechl a šel tak jsem taky měl.No jo,ale moje starý kosti....Dne?ní spíš včerejší noc jsem proseděl do dvou.nemůžu si ste?ovat viděl jsem 4 zajíce,srnu se srnčetem,srnu a raritního srnce.Měl jsem co dělat abych se udržel,ale udržel a on ještě třikrát pokládal jednu ze srn.
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Lovu

Příspěvek od SEDM »

To karel: "LOVU ZDAR" :P
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

w.e.n.aaa píše:Po delší odmlce opět něco Napišu.O víkendu mě Tomfi pozval do jeho honitby,neváhal jsem ani minutku a jel jsem ho navštívit...po přijezdu jsme nav?tivili mistní obchod a nakoupili zásoby na 2 dny .v odpoledních hodinách jsme dorazili na jejich nádhernou chatu v krásném a odlehlem míste,bylo na ní vidět že se o ni pěkně starají..když jsem ve?el do vnitř,hnedka mě učarovali trofeje srncu co byli v předsíni.Tomfi mě seznámil s plánem a ja souhlasil...jeli jsme malinko prohlidnout jejich revir,musim říct že závidím :oops: nadherná honitba :!: ukazal mě misto kde budeme večer čekat na čuníky,posakané pole řepky slibovalo super za?itky,už tedkon jsem se tesil...po přijezdu na chatu sme se posilnili a čekali až klapne ta prava hodina na odjezd na kazatelnu..stalo se..odjí?díme ...po přichodu na kazalelnu jsme se usadili a ti?e probirali ruzne věci,když na poli asi 130 metru od nas začla šmejdit mlada kmotra,bylo jeste dobře videt tak jsme ji pozorovali a natočili jsme ji na video..potom se objevilo nějake srnčí,srnec,opravdu krásny ©esterák...po chvilce se před kazatelnou asi ve vzdalenosti 70 metru zacli prohanet další kmotry...Tomfi už si chystal jeho krasnou zbraň a vsunul ji do okýnka kazatelny,liška šmejdila a když přišla na 50 metru a postavila se na ?iroko tak vystřelil...li?če po zasahu osmičkou udělalo nějake přemety a zhaslo,začlo se stmívat tak jsme si určili podle stromu zhruba směr kde le?i...po 15 minutach jsme uslyšeli prasata,oba koukneme z okynka a ve vzdalenosti kde se prohhanela prvni liska stali 2 bachyně se selaty..na strileni daleko tak jsme čekali jestli přijdou bli?,po chvilce zaběhli za horizont a hnedka se začli vracet pres pole zpátky a mazali nekam k poli p?enice nebo ječmene..ve 22:45 jsme to zabalili a šli pro lišku..lišku sme nenasli a schodli jsme se,že to necháme na ráno...po přijezdu na chatu nasledovala večeře 8) a zalehli jsme..ve 2:30 zazvonil budik oba jsme se zvedli a nateseni jsme hnali zpátky do lesa :) sedli sme na posed takte? u posekane řepky a cekame..najednou to ve vysoke trávě před nami začlo vřit,bylo slyset ze tam prasata jsou ale nevylezli :( a zmizeli...potom po poli presla liska, a po dalsi chvilce se pod posedem objevila prasata která pouze zafunela a zase zmizela :( když se rozednilo tak jsme jeste uvideli srnce se srnou a sli jsme pro lišku,cestou jsme na poli zahlidli jeste jednu ale nedalo se strilet,vedela o nas driv nez my o ní...lišku jsme po delším hledání na?li,le?ela ve vysokem strni?ti a na miste kde jsme vecer hledali...udělali jsme společnou fotku kterou potom dodám a vydali se zpět na chatu...protože jsem v pondeli musel na brigadu,tak jsem musel odjet domu :( :( :? Musim pochválit Tomfiho za super organizaci a tesim se až přijede omrknout naše podmínky :)
Dokumentace:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
liška focena na levém boku, protože pravý moc nebyl
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Tomas Karel: Lovu Zdar, chlape!!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět