ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od lanus »

Choochoo007 - pri zaostrovaní okulára (keď sa poriadne spraví tak "vydrží bez zmeny dlhý čas) musí byť strelec v "ideálnej streleckej pozícii" (napr. nie vytočený smerom hore proti zdroju svetla ) s okom vzdialeným od skla vo vzdialenosti deklarovaného očného reliéfu .
Korekcia paralaxy sa robí podľa oka a nie podľa údaju na krúžku ; veľmi praktické je vyrobiť takúto pomôcku: http://www.puskohlady-dalekohlady.sk/Pa ... -d1091.htm ktorá nielen uľahčuje a rapídne urýchľuje manipuláciu, ale aj zakrýva "rozptyľujúce údaje na krúžku" . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Mate nekdo zkusenost se slunecni clonou a gumovou ocnici original Zeiss?
U te clony, je tam vyrazny rozdil? Je to potreba?
Co gumova ocnice, drzi to dobre?
http://natur.astrosweden.se/hensoldt-eyeguard/27590-0
Original krytky nejdou pouzivat. Za me zatim k plne spokojenosti na Meoptach pouzivam gumovou ocnici a original krytky objektivu na slunecni clone. Coz bych asi chtel pouzit i tady.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu pane kolego,bohuzel vas zklamu,slunecni clona na tento model puskohledu neexistuje.....vas puskohled ve predu neni opatreny zavitem,podivejte se a uvidite....na 56 zeisse mam clony dve ktere jsou nadbytecne,mohu nainzerovat....ale na vlajkovou lod nejdou :wink: :wink: lesu lovu magoda
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od kajinek.sniper »

Když už jsme u těch clon a krytek, nevíte, kde se dá sehnat ta nová Flip open krytka objektivu?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Choochoo007 »

magoda píše:Lesu lovu pane kolego,bohuzel vas zklamu,slunecni clona na tento model puskohledu neexistuje.....vas puskohled ve predu neni opatreny zavitem,podivejte se a uvidite.
Zdravim kolego a dekuji za reakci. Tak jsem se tedy podival a musim vas zklamat, zavit tam vidim. Jeden jemny kterym je chycena cocka a jeden hruby, ktery je az na konec tubusu objektivu. Rekl bych dle pameti, ze to reseni je podobne jako ma Meopta R1 a tam clonu mam. Pravda je ze jsem tam clonu z R1 zkousel a zavit se nechytal. Pane kolego mate clony dve na 56 a kazda je jina? Zavit zkusim nafotit.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3400
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od dalas »

Já bych taky řek, že tam závit není. Ale v manuálu je uvedeno příslušenství "rubber sunshade". Jestli je to tedy na objektiv, tak se to asi jen natáhne. Jestli tam závit máš, je to asi vylepšená verze.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,mam verzi s pulkovym klikanim,zavit to nema!!!vsichni okolo mne taky ne.....jestli ma zavit nova verze s centimetrovym klikanim nevim..
chooo:vse do sz.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Zitra nafotim, az budu montovat na montaz. Konecne je po uprave a snad to tam pujde.
Ta rubber sunshade dle meho je gumova harmonika na okular, ikdyz to oznaceni sunshade je trochu matouci.
Jinak mi trochu vadi ta plastova krytka stranove regulace, ale uvidime.
Takto vypada objectiv Hensoldt 6-24x72 na ktery clona je, dle pameti mam stejny. Klidne nekdo muze nafotit objectiv verze kde zavit neni, tj nejake starsi asi 0,5cm klikanim.
http://www.gunmart.net/images/content/a ... 137/02.jpg
a objectiv Hensoldt 56, ale je tu prd videt
http://www.snipercentral.com/wp-content ... soldt1.jpg
Jinak jsem zaslechl, ze snad by mely modely Zeiss Victory FL Diavari6-24x56 letos koncit (mozna i ta 72mm), asi z duvodu ze je nahradi rada V8.

Edit: Tak jsem trochu patral, byl jsem linej to jit nafotit
a stara verze zavit asi fakt nema
http://www.snipercentral.com/wp-content ... avari6.jpg
posledni verze, neznam vsechny, ale snad by to mela byt 3., posledni, ale fakt nevim kolik verzi je, ale dle tocitek bych to tak videl.
http://www.allcocksoutdoorstore.co.uk/m ... 6_t_fl.jpg
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3400
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od dalas »

Tak jsem vyfotil objektiv. To na předním kroužku není závit, ale drážkování. Napadá mně, zda pod odšroubování kroužku by se zpřístupnil závit pro clonu. Zkoušet to ale nebudu. :D Klikání mám 0,5cm/100m
Přílohy
objektiv.JPG
objektiv.JPG (112.86 KiB) Zobrazeno 7592 x
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Stará verze, ale nevm, zda před nebo po zakoupení |Dal.,ale bez závitu 6-24x56, klik 0,5 cm. Ovšem vidět je s tím stále luxusně.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Pokud nekdo mysli, ze nam sem Zeiss dava horsi kvalitu nez do Nemecka, tak to tak asi nebude. O tom ze k nam jde horsi kvalita nez do USA jsem slysel u puskohledu IOR, ale tezko rici. U Zeisse to asi neplati, protoze moje zkusenost je takova, ze ani v Nemecku se neprodava bezchyb. Musim se priznat, ze jsem mel doma dva a v jednom byly necistoty. Koukam v tmave mistnosti a najednou na max svetlo vidim pravdepodobne na desticce krize dve necistoty ktere sviti. Trochu sok, necekal jsem neco takoveho, hned jsem si vzpomnel na pepava a jeho necistoty. Vezmu tedy diodovou svitilnu a posvitim do objektivu a co nevidim na prvnich cockach vicecleneho vicecockoveho objektivu, dalsi drobne bile necistoty, bile smitka, male a mensi, cca 5-10 ks. Ani jsem to nepocital jak jsem byl prekvapeny. Je pravda, ze ten Zeiss kouka fakt super, ale tohle je bida. Normalne to videt nebylo, ale za takove penize je to neakceptovatelne. Tohle tak mozna u cen za 10tis-20tis, ale ani u Meopty si toto nedokazu predstavit, to by bylo hrozne zklamani ze znacky, ktera tohle vyrobi a ani si nedokaze pohlidat vytsupni kontrolu. Kdyz jsem u tohoto kusu zacal tocit tocitkem bocni korekce nemohl jsem ho ani otocit, nakonec jsem ho rozhybal. Nevim kde mohl byt problem, proc to slo tak strasne ztuda. No jeste ze je ta moznost do 14 dnu zbozi vracet. Ale kouka to fakt super, ten bod neni vubec potreba, ten kontrast, svetelnost umozni lov s jemnym krizem bez osvetleni uplne bez problemu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Takze tady foto s clonou. Musim podekovat Magodovi. Nejdrive me trochu vystrasil, ale pak me hodne pomohl.
Zasilam foto s clonou a dekuji mu za nabidku a zaslani clony.
Foto s o-krouzkem, vytvori se vetsi mezera mezi clonou a puskohledem
http://nd06.jxs.cz/980/465/45740467a2_1 ... 1444898203
Bez o krouzku. Ten nema ani Meopta, takze to budu asi provozovat bez nej. U Meopty to trochu sedi lepe, nema tak vyrazne srazene hrany.
http://nd06.jxs.cz/946/783/eae630517e_1 ... 1444897863
Jinak je zajimave, ze z Zeiss.de mi pani nejdrive nabidla clonu na okular, ale kdyz jsem ji psal, ze jsme se nepochopili a ze chci na objektiv, tak napsala, ze ji nemaji v nabidce. To jsem ji tam poslal pro priklad i info a obrazky s katalogovym cislem na clonu pro Hensoldt 6-24x72. No napsala, ze ji nemaji v nabidce, ani zminka ze tam pasuje ta z Hensoldt 6-24x56. Takze mohu potvrdit, ze clona pro Hensoldt 6-24x56 part number 330297-9024-000 pasuje na Zeiss Victory FL Diavary 6-24x56 novejsich modelu, ktere maji zavit tak jak jsem zasilal na obrzkach vyse.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět