Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ano tohle je ukazkovy rys ceskeho naroda. Myslim ze neni co komentovat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Ogi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 10.9.2007, 8:25

Příspěvek od Ogi »

Zdravím Vhoole, no tedy po přečtení tohoto tvého přispěvku jsem poněkud na rozpacich.Až doposud jsem si myslela,že takový přístup je pouze doména u ha?teřivých ?en a ono je to jak tak koukám In i v bartrstvu kočičí pracky.No s lidskou závistí a blbostí jsme se už setkali asi v?icí,tak chápu jak se cití?.Nenapadá mě nic lepšího ne?,že pisatel je ubohý a jak se mi zalíbilo :evil: "zamindrákovaný"chudák,který se schovává za skupinu obyvatel tvého okolí.Typický česká mentalita,zna? to o té sousedovic koze!nekoupíš si jinou nebo třeba p?trosa ale budeš mu přát aby mu chcípla.Tak na mě působí ten anonym.musíš ale uznat,že jsi mu le?el dost dlouho v žaludku a to tedy tě?ce.vždyt se u?íral a intrikoval přes dva roky než se mu to k tvé "smůle" povedlo.Takovýto člověk nebude mít nikdy dost a brzy si najde jinou obě?,které bude škodit. Nakonec buď rád,že jsi toto bratrstvo opustil.Jak jsem zjistila, jsi zkušený a oblíbený.Myslím si,že nebudeš dlouho leno?it a brzy najde? lepšího Robátka :D Pěkný den.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Ahoj Ogi, moc hezky jsi to napsala. Vysloveně jsi ?ukla "hlavou do hřebíku"... :D . Ano, typická česká mentalita. Skoro začínáme být horší než balkán. A doména ha?teřivých ?en ? Pěkně je doháníme. A nejenom v myslivosti. Dříve nebo později vzniknou rozbroje. A důvod ? Ano jak píšeš, závist, sobeckost, komplexy. A máš pravdu, je dost jedinců, kteří záměrně škodí....a soustavně. Na druhou stranu jsou potrestáni sami sebou....u?írají se, i když to nepřiznají a nikdy nemají klid. Docela by mě zajímal jejich psychologický profil....níčemní, přízemní chudáci. Ale bohužel škodí a nemají dobu odstřelu.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

jo to je jedina medicina, akorat ze pak by se to jmenovalo "geocida" a zustallo by to par tisic lidi.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Uz jsem neco takoveho take poznal, lidska zavist dokaze zazraky, obvzlaste kdyz se doma pri lezeni na kruvku neda moc nalovit.
Ogi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 10.9.2007, 8:25

Příspěvek od Ogi »

Zdravím kapitane stone, no ?ukat hlavou do hřebíku mi občas jde.I když spíš patřím mezi ty co jí vráží přímo do zdi. Z jejich psycho profilu by ti asi bylo dost ?oufl.Opravdu je to škoda, že jsou tihle škodíci hájeni.Být obráceně asi i ze mě by se stal váš nadháněč(nebo jak jim říkáte) a asi by jste na svých posedech nestačili ládovat žaludy do svých bambitek :D No věčná škoda,?ilo by se bez škodíku podstatně lépe.Věřme, že jednou bude líp.Pěkný den
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Ogi jak to tak sleduji máš o věc zájem.Co takhle zkusit udělat zkoušku z myslivosti?Poznáš sama jaká je myslivost krásná věda.Nikdo tě nenutí ani nutit nebude střílet.Se? opravdu vzácnej příklad tolerantního člověka.A takový my v lajcké veřejnosti potřebujeme.Nikdy jsem se otevřené diskusi nevyhýbal a ani vyhýbat nebudu.Vhoola je mi líto já osobně bych neuhnul ani cm.Od čeho máme revizní komisi v MS
,dozorčí radu při OMS a nakonec myslivecké právníky při ČMMJ.Nikdy bych neudělal radost těm,kteří mě chcou dostat,ale musím mít čistý ?tít.A věřím co Vhoola znám jak z netu tak i osobně,že je to právě člověk,který překá?í svojí čistostí a výkony na které ostatní v MS jen tak nedo?áhnou.Znám co je lidská závist.Procházím tím i já.Kdo je poctivý je velice podezřelý a nepohodný.chceš li s vlky ?íti musíš snimi výti.Tak takový já,ale nejsem a nebudu.Trpím za to celý život.
Tomas 43
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 04.10.2007, 8:38
Bydliště: Halenkovice, Zlínský kraj

Vztahy v mysliveckém sdružení - jak jsem to viděl já

Příspěvek od Tomas 43 »

Dobrý den.
Hned na úvod bych chtěl říct, že mě už nikdo nikdy v žádném mysliveckém sdružení neuvidí. Nemám zájem. Proč? větší hnus
jsem totiž nezažil. V tom mém bývalém spolku totiž šlo hlavně o výhody a o kus ?vance. Jeden na druhého něco věděl, včetně pytláctví, machinací s mysliveckým výkaznictvím apod. Od doby, kdy jsem na volné noze a jsem v několika režijních honitbách mám klid a moje činnost se nesetkává se závistí, nenávistí z toho plynoucí a posměchem bandy mentálně omezených je?itných o?ralců. O to větší to bylo zklamání, že má původní ,naprosto naivní představa byla, že myslivci jsou všichni navzájem kamarádi, kteří si pomáhají. Lovu Lesu
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

No vida, vida, jak se nám ta myslivecká sdružení vybarvují. Jóóó...kus masa, to je nejdůležitější. Ale dost legrace, je to asi dost prů...serová situace. Holt chtělo by to průběrný odstřel uvnitř sdružení.... :evil:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Jo pánové obouvejte se do mysliveckých sdruženích, ale největší prasárny se dějí právě v pronajatých soukromých honitbách, kde sa hodně peněz se očekává hodně muziky. Vystřílení sik, jelenů nejsou výjimky, zvlá?tě když si to pronajme člkověk, která podniká v sektoru pohostinství a řeznictví, že?
Nekritizujme jen lidovou myslivost, kde mnohdy narozdíl od miliónových nájmů v podhůří hor, kde jde opravdu jen o výnos.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
vhool

Příspěvek od vhool »

to tomfi: prasarny se delaji asi vsude,nekde min nekde vic.naivita me pustila uz davno.ja tu ale resim spis mezilidsky vztahy mezi myslivci a ty byvaji vetsinou v tech soukromych lepsi protoze je tam jasno kdo je kapo a kdo ne :wink:
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Tomfi: to máš samozřejmě pravdu a o to je situace horší. Není to naVážení se do lidové myslivosti a naštěstí taková situace není všude, ale všichni mluvíme z vlastní zkušenosti. Na druhou stranu jsou sdružení, kde to klape a znám spoustu režijních honiteb, kde hospodář je statutár a klape to také dobře. Ono to je o lidech. Ti slušní zůstanou slušní až je tu re?im jaký chce. A ten genetický odpad teď využívá výdobytků bolševického kapitalismu. Ale to už jsme ku..a u politiky a to tedy nechci... :wink:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

to vhool: Bylo to spíše na poslední dva příspěvky. Samozřejmě, že to není nikde ideální, Záleží na lidech. Sám mám možnost chodit ke kámošovi do soukromé honitby on je tam hospodář, je to bomba, je to velký myslivec, chodím tam jen na černou a srnčí (předloni 1ks, loni žádný), ale to co za celý rok ty chová?, pak přijedou podnikatelé, raku?áci a ačkoliv jsou mezi nimi dobří lidé, jsou to lovci, prostě přijedou zaplatí a očekáváají, že si zastřílí, proto se střílí na vše. A i když držitel nemá z toho radost, musí to zkousnout, protože jinak by to neutáhnul.
Todle klasické myslivecké ře?it nemusí, a jaký vztah si vybudují a jaké lidi meze sebe pustí je jejicjh věc.

Proto jsem musel reagovat, protože když někdo napíše, že koncem naší myslivosti je lidová myslivost je to blbost! není lidová myslivost ale myslivci, kteří tu jsou!
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
vhool

Příspěvek od vhool »

to tomfi: ...a vidis ja budu tvrdit ze lidova myslivost je mor pro zver v lesich i pro idealy myslivosti tak jak rikaji tradice,myslim tim opravdove tradice a idealy ze kterych myslivost jako cinnost vzesla.nez zacala kolektivizace a podobne lumparny tak myslivci se rekrutovali zpravidla z rad slechty nebo jedincu ktere si slechta peclive vybirala.v te dobe neexistovalo aby si kazdy delal co chce a vse se ridilo rozhodnutim vlastnika reviru ktery hodne dbal na rady sveho hajneho kdyz treba nebyl vlastnik odbornikem sam.po kolektivizaci a vzniku tzv.lidove myslivosti mohl byt myslivcem takrka kazdy i kdyz to take nebylo tak jednoduche jako dnes ale nejvetsi pruser byl v tom ze ti lide nemeli majetnicky vztah k revirum a tudiz si toho nevazili tak jako tomu bylo drive.40 let vyvoje v tomto duchu se zakonite podepsalo jak na zakone tak na vnimani lidi co myslivost je (ale i na tradicich) at uz myslivcu nebo laicke verejnosti.to nemluvim o zamernem pestovani zavisti a udavacstvi ktere bylo za totace do lidi cpano pod tlakem.pisu zde obecne tak bych nerad aby to nekdo nazval hazenim do jednoho pytle :!:.ono pravda bude dnes nekde mezi.v soukromych honitbach kde vlastnik honitby at slechtic nebo nekdo kdo k tomu prisel v restitucich,je zaroven myslivec se zdravym rozumem tak provozuje poplatkove lovy z hlediska komercniho coz je pochopitelne ale i poplatkovy lov se da rozlisit na radny a spatny.rozumny vlastnik si i pri poplatkovem lovu rozmysli a ohlida :!: co se lovi a vlastnik kteremu je vse fuk tak to vystrili coz je ale v techto pripadech spise vyjimka protoze by si rezal vetev na ktere sedi.kdezto u pronajatych honiteb at uz od statu nebo soukromniku je situace opacna.mam smlouvu na 10 let tak po me potopa.hlavne kdyz narejzuju.tim se pak dava prostor masarum a podobnym individuim vcetne "lidovych myslivcu " kteri maji toto ve vetsine pripadu pronajate a podle toho taky hospodari.to je ale zase problem vlastnika kdyz toto toleruje.nebudu tady rozebirat jednotlive pripady protoze se dost lisi ale ja osobne vidim problematiku ceske myslivosti tak jak jsem popsal a dokud nebude zase stav ze pozemky maji sveho konkretniho majitele ktery ma o ne zajem tak se to bude zlepsovat hooodne pomalu a ani sebelepsi zakon s tim nehne.myslivost musi zacit dela predevsim lidi kteri o to maji zajem a alespon zakladni moralni predpoklady byt myslivcem coz je dnes hodne osemetne tema.... :evil:
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

vhool: souhlas, ani bych to lépe nenapsal... :wink:
Odpovědět