Automaty v myslivecké praxi

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Rudlafík
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: úte 06.4.2021, 16:21

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Rudlafík »

Dík za tip. Automat jsem plánoval na naháňky a na šoulačku. Líbí se mi myšlenka etického lovu. střílet na zvěř max do 150m, tréning střelby atd. prostě to sladit tak. aby vše bylo v úctě k zvěři. Minimalizovat pravděpodobnost trápení.
Koukal jsem na video o testu Brno Express v 8 byl tam soustřel na 25m 15-55mm a všichni si chválili, jak je to přesný. No mě to docela vyděsilo a pak jsem četl vaše poznámky k přesnosti Bnelky Argo nebo 2000+ a docela jste byli přesvěčiví, že je to cesta, jak rychle vypálit druhou ránu na šoulačce nebo naháňce a mít vyšší pravděpodobnost že druhá půjde tam, kam má jít i na hranici 70m - 100m
bugsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04.1.2010, 15:54

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od bugsy »

Z vlastní zkušenosti bych tlumič na automat nedoporučoval. Dost pravděpodobně se významně zvýší tlaky zpětného chodu přebíjení. Na Saueru 303 jsme vyměnili i ventil, který měl tento problém řešit, ale možná z důvodu zkrácení hlavně to nezafungovalo, jak mělo. Takže teď následuje přepracování automatu na přímotah.🤦
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od martinhov »

Kdo bude tuto složitou úpravu dělat? Bude s tim podle mě i spousta papírování. A co máte za tlumič? Jsou i speciální na automaty.
bugsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04.1.2010, 15:54

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od bugsy »

Ano bude s tím i spousta papírování kvůli změně kategorie zbraně. Tlumič jsem zkoušel Freyr Devik 149, velký jsem nechtěl, kvůli zachování kompaktnosti zbraně. Speciální tlumiče na automaty jistě jsou, ale testovat další různé tlumiče už by asi byla dlouhá cesta s nejistým výsledkem, proto rozhodnutí přepracovat na přímotah.
Odpovědět