Sauer S100

Vše o kulovnicích a malorážkách
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Sauer S100

Příspěvek od bon »

Jaké jsou první dojmy nových uživatelů?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2025
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od lovec »

Zrejme na h.... ouby.
Mizerná kvalita, komponenty za pár šupov. Ľubovoľná americká low-cost guľovnica, či už Savage, Marlin, Ruger a spol., je na tom oveľa lepšie a stojí tak polovicu sumy, ktorú pýtajú za S100. Sauer sa pustil do obsadzovania low-cost segmentu, len asi u nich nepostrehli, že už ani tam sa netoleruje low-quality, tobôž nie na citlivých trhoch, ako je americký alebo dnes už aj nemecký. Napr. Savage, ktorý ponúka pažbu Accustock s hliníkovým blokom, v ktorom je osadené celé puzdro záveru, je oproti tomuto úplne iná liga (čo je ešte veľmi mierne prirovnanie).

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: Sauer S100

Příspěvek od hakl »

Tak jsem přeci jenom nedal na "kritiku" zpracování této zbraně ( která tu na fóru zazněla od některých kolegů) a kulovnici S100 v ráži .243 W jsem si přivezl. Sice jsem se od června načekal, ale konečně mi ji v této ráži vyrobili. Kresba na olejové ořechové pažbě je super, hmotnost do 3 kg v pohodě, chod spouště, tak jako na té, co jsem si ohmatal v Lysé je opravdu příjemný a šroubkem lehce nastavitelný. Jediné co se zatím jeví jako ne přílíš vychytané a praktické, třeba pro nošení do leče, je mezera mezi dřevem a kovem v místě umístění pojistky. Do mechanismu pojistky bude asi lehce padat jehličí a podobný lesní binec. Ale na nošení do leče jsem si jí nepořizoval. Puškohled chci umístit na weawer lištu. Plánuju lovit Gecy 6,8 g, ale uvidím, protože SaB 6,5 gramovky v této ráži .243 W jsou podle mne jedny z nejpovedenějších nábojů, především co se týká zastavovacího efektu, ale i barvení a ani zvěřina není příliš znehodnocena podlitím. Myšleno v tom smyslu, že již 30 let lovím SaB většinou 7x57R, 8x57 JS a .223 kou a v poslední době všechny tyto nověji osazované střely působí velké podlitiny. To z dřívější doby nepamatuji. Tak až s ní nějakou dobu polovím dám vědět. Doufám, že v této zimní sezoně stihnu ještě pár kousků srnčího a dančího. Bez sněhu se loví špatně a v plánu pokulháváme. Jinak všem fórákům a majitelům S100 hodně nejen loveckých zážitků.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Sauer S100

Příspěvek od josse »

Opravdu je ta pažba z ořechu? Všude v zahraničí (i na stránkách Sauer) se píše buková pažba a jediný arms to prodává s ořechem. Což se mi nezdá že by Sauer pro čr dělal vy jímku.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Sauer S100

Příspěvek od bon »

Ta pažba je samozřejmě mořený buk, ale padne velmi dobře. Na těch pár kusů co k nám dovezli by určitě za ty prachy žádné vyjímky nedělali.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Sauer S100

Příspěvek od Zbrojovák »

no tak jestli tam je fuga že tam může zapadat binec a vyřadí to pojistku, tak potěš koště, zlatý zákopový mauser :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Sauer S100

Příspěvek od bon »

Spára mezi pažbou a závěrem v místě pojistky tam samozřejmě je (stejně jako na dalších zbraních, které mají pojistku řešenou tímto způsobem - např Remington 700 apod.), protože ta pojistka v nějaké drážce chodit musí. Možná u některých zbraní se ta spára nezdá tak viditelná, protože se ji snaží zakrýt větším tlačítkem pojistky - např. Tikka, ale pod tím tlačítkem tam stejně spára je.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Sauer S100

Příspěvek od Zbrojovák »

ano, přesně tak... :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Sauer S100

Příspěvek od miroš »

Zdravím, do dnešního dne jsem k plné spokojenosti, to je cca 2 roky používal svůj Sauer 100 v ráži 6,5x55 SE. Dnes jsem měl telefonát z Centrálního registru zbraní a bylo mi sděleno, že Sauer stahuje tyto zbraně z celé republiky na svolávací akci z důvodu možného poškození hlavně při častějším používání. Takže od teď ji nesmím používat a mám kontaktovat firmu Arms cz jakožto výhradního dovozce fy. Sauer do ČR a domluvit se na dalším postupu. Jedná se prý jen o tuto ráži. Je nás tady na fóru víc koho se to týka? Pán z registru říkal že už volal tak 50-ti lidem. Jsem zvědavý jak dlouho se to potáhne a jak to nakonec vyřeší.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Sauer S100

Příspěvek od miroš »

Tak jsem koukal na stránky Saueru a prý to budou měnit za novou kulovnici. Doufám že nebudu čekat půl roku než ji vyrobí :lol:
Odpovědět