Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Michal_123 »

Mám MP-155 ve dřevě. Jsem naprosto spokojený, po pár stovkách ran puška funguje i se sportovními náboji.
Je to neuvěřitelné, ale všechny ruské flinty co mám (a že jich pár mám), jsou velmi příjemé a sedí.
To, co bych osobně přivítal konkrétně u MP-155 je plastová pažka.
Čištění a rozebírání je v pohodě.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Začátečník »

Ruské flinty mají něco do sebe. Nejsou lehké ani na parádu, ale jsou spolehlivé a na údržbu nenáročné. Polní podmínky ani nekvalitní střelivo jim většinou nevadí. Záběh chtějí. To je pravda.
Ani poměrně drahá konkurence nemá ocelové pouzdro závěru. Všechno hliník. Údajně to ale nevadí. Něco funguje s 24g náboji, ale většinou to chce aspoň 28g. Na spolehlivé střílení i někteří Turci 32g. Před Italy jsem byl varován. Jsou kus od kusu a za příplatek nestojí. Třeba u Benelli jsem zaznamenal problém s náhradními díly.
Jediná výhoda by mohla být, pokud by některá flinta kryla střelivem s nižší navážkou, ale to tu asi nikdo nezkoušel.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od roman200 »

Ohledně náhradních dílů pro ruské zbraně bych byl vzhledem k situaci dost opatrný. Je to jen můj názor, ale jestli italové něco umí, tak brokovnice to určitě jsou (tím ovšem nejsou míněny značky jako Betinsolli a pod).
Ruská brokovnice patří do té třídy o které se říká, že uspokojí, ale nenadchne. Ale já musím mít z nové zbraně i to nadšení, vystřídal jsem toho fakt hodně. Ale jak jsem při koupi neměl to nadšení, tak se zbraň dlouho doma neohřála.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Šumavák »

Ohledně případně nesehnatelných náhradních dílů obecně: Záleží na tom, na jakého puškaře se obrátíte. Někteří jsou pouze na úrovni zbrojířů, kdy jako náhradu za vadný díl potřebují sehnat nový, který do zbraně maximálně dopasují. Existují ale i opravdoví puškaři, kteří nedostatkový náhradní díl kompletně vyrobí z materiálu odpovídajících vlastností a za nijak přemrštěné ceny. :wink:
Odpovědět