Mu? zemřel po napadení jelenem

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

"Jelen zabiják".....teď jsem na to koukal v televizi.......
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Nic proti normálním lidem nemám, ale co jsem byl u obor tak tam měli napsáno vstup na vlastní nebezpečí. Měl si dávat pozor nebo tam neměl chodit. Teď je z chudáka jelena : jelen zabiják :? Je těsně po říji a tak ještě asi pracovaly hormony.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Málo platný člověk má fyzicky a beze zbraně šanci proti zvířeti těsně nad svoje kotníky. Tím jeho převaha končí. Kdyby měla kočka půl metru tak budeme ječet hrůzou při jejím útoku. :cry:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Ja mam jednu starsiu skusenost s jelenom:
Moj kamarat isiel ulovit jelena do obory - bol to sanitarny odstrel,jelen mal zrejme zlomenu zadnu nohu - a mojou ulohou+ost.personalu bolo dostat jelena pred strelca.Obora nebola nastastie prilis velka,ale aj tak sme ho natlacali skoro dva dni,kym sa postavil na normalnu ranu,stale sa pohybovasl uprostred stada.V priebehu druheho dna som tlacil jelena pred sebou asi cca. 40-50 metrov,ked zastal pri napajadle,kde bolo blato tak do polky stehien (co som ovsem nevedel) a tam zastal ked som prisiel asi na 20 metrov,otocil sa na mna a zarucal,ale to som mu uz mieril mojim P99 na krk pod hlavu,pricom som nemal velku moznost pohybu.Pohynal sa smerom ku mne,tak som nevahal a vypalil som mu nad hlavu jednu ranu.Moc ho to nevzrusilo,znovu zarucal a pomaly sa otocil a odkracal.Zakratko ho kamarat uspesne ulovil.Ja som rozmyslal nad tym,ci by ho na tu kratku vzdialenost ubrzdilo 15-16 ran z 9mm L. :roll:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Útočící jelen

Příspěvek od TT33 »

To lovec, 200kg a víc při útoku je problém, co by zabralo je většinou dost velký a těžký, takže na procházku to s sebou nevezme?. Test z USA probíhající před rokem 1911 vyhrála .45 ACP, já nosím Ruger SP-101, .357 Mag., je skladnější... :D . Kamaráda napadl vlastní jelen v období říje v oboře (Mazlík) vychovaný od mala, bez varování, když krmil laně - udělal mu 4 díry do břicha a zachránil ho jeho syn křikem, kdy jelen na chvíli přestal a on pořídil přelézt oboru. Druhého jelena - ?pičáka jsem stahoval, když byl majitel v nemocnici, měl v sobě přez 30 děr, po celém těle, kýty byly doslova na vyhození a to útočil pětiletý dvanácterák..., kdyby se dostal z obory ven, tak mu neuteče?, zvykl si od mala na lidi a viděl v nich konkurenci... :roll:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já bych tam nevlezl ani náhodou stačila mi zkušenost se srncem a měl jsem sním velký starosti.A k té 45 ACP kdysi jsem někde četl že když dávala armáda zadání provývoj nového náboje tak tam bylo napsáno že to musí být tak ůčiný náboj aby povalil koně a myslím že v té době se test určitě prováděl.
P.S. na www.hornady.com je video z lovu asi 300kg jelena wapity a ten se po 45-70 gov.zvrátil jako starý vrata
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Leon píše:já bych tam nevlezl ani náhodou stačila mi zkušenost se srncem a měl jsem sním velký starosti.A k té 45 ACP kdysi jsem někde četl že když dávala armáda zadání provývoj nového náboje tak tam bylo napsáno že to musí být tak ůčiný náboj aby povalil koně a myslím že v té době se test určitě prováděl.
P.S. na www.hornady.com je video z lovu asi 300kg jelena wapity a ten se po 45-70 gov.zvrátil jako starý vrata
Tabulky testů myslím uvedla Střelecká revue, na různých zvířatech a s různou municí... .45ACP vy?la nejlépe, dnes zvl. jednotky USA uvádějí, že na jeden výstřel .45ACP potřebují pět výstřelů 9Luger... :?:, ale asi to vchází taky z těch testů, jelikož pro zadání těchto zkoušek byla potřeba nového náboje z důvodu neůspěchu ráže .38Spec. v bojích s domorodci, kteří i po několikerém zásahu pokračovali v boji... někde to mám zalo?ené, pokud se pletu tak mě opravte. :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Edelweiss píše:Abych přede?el teoriím 45ACP-versus-9Luger tady je zajímavé shrnutí. http://www.valka.cz/newdesign/v900/show ... p?id=10577
Naprosto vyčerpávající, k tomu není co dodat... :lol: :wink:
Odpovědět