Kulovnice - ČZ

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Tibi-ten náboj 7,62x39 nenechává o nic horší hematomy než každý jiný.snažím se vždy střílet těsně za lopatku a potom akorát vyseknu kousek ?eber.takže bez odpadu.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

A jak ti stanislave ta karabina strili? Cetl jsem pred casem nejaky test... a vyznelo mi to dost negativne. Ze je to krapet jako z kulemetu. Tak nevim.

Tak jak to je?
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Andy do těch 100m. to celkem jde jak si dam zále?et tak se vejdu do5cm. ale na větší vzdálenost jak 150 bych si po zvěři netroufnul střelit(kromě škodné) držím ji kvůli tomu že to je zákazková práce gravírování i na montáži,zásobníku ,miřidlech ,výběrová pažba no a je lehoučká ,prostě dobrá na pochůzky no a ta cena střeliva,nemusím se rozmý?let si kdykoliv vystřelit.Je to taková hračička se kterou bys mohl přes200m.střelit do vrat od stodoly ,ono to má délku hlavně o chlup více jak SA58 takže nic moc a používám střelivo SB to je druhý mínus.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Aha takze male chlupate s ocaskem na 242m by se s tim asi nedalo trefit :-) tak to neni pro me. :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

CZ 527 v ráži 7,62x39 používal kamarád na závody K4, rozptyl na 100m se střelivem SB do 20mm, se střelivem Lapua dtto, byl vždy na předních místech. Po?ívá ji i můj táta a je velmi spokojen, střílí s tím jen srnčí, z 90% v ohni, zvěřina není rozbitá, bez hematomů. Střílí max do 150m. Na velké dálky to není. Hodně je u této ráže znát kvalita střel, která u střeliva SB dost kolísá, s jednou séríí padá vše v ohni, s jinou zvěř odchází z nástřelu 30 - 40 m (zřejmě tvrdé střely). Jinak je ten stop- efekt překvapivě výrazný u selat a lončáků.
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

CZ 550 FS

Příspěvek od Majkl »

Nikde jsem se tady nedočetl o názorech na CZ 550 FS, schránka.Nedávno jsem si ji koupil úplně novou a kámoš, který má starý ZHáčko, se čertil co to kupuji za kvér. Prý mám došetřit dalších třicet a koupit nějakýho Mausera. Měl jsem prý šetřit na brokovnici a přitlačit na kulovnici. Sice od toho, kdo má jen kulobrok, si nechat radit s kulovnicí moc nechci ale Mauser by byl Mauser. S tou FS jsem ještě nestřílel, ale vypadá moc pěkně. Krásný dřevo, vše chodí, jen jsem ještě nebyl na střelnici. Zajímali by mě Va?e zkušenosti, či jen názory. Snad toho kámoše nějak uzemním.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

K našim kulovnicím CZ z Uherského

Příspěvek od precechtel »

Brodu pro zajímavost uvádím, že známá se poč. prosince 2006 vrátila z pobytu v USA, stát Wyoming ve Skalistých horách, byla zde na srazu sokolníků na pozvání majitelky ranče a mimo jiné pojezdili co se dalo, včetně specializovaných prodejen s rybářskými a loveckými potřebami. Tak mi referovala, že mimořádné postavení na americkém trhu mají naše puškohledy Meopta a velmi - podtrhuji velmi oblíbené jsou naše kulovnice. Předseda asociace sokolníků USA, který jezdí na Opočno, projevil dokonce přání navštívit zbrojovku letos na podzim, jak budou u nás na srazu sokolníků, chce fabriku poznat a chce si nějakou zbraň u nás koupit. S pozdravem František.
politice a politikům zmar
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

K našim kulovnicím CZ z Uherského

Příspěvek od precechtel »

Brodu pro zajímavost uvádím, že známá se poč. prosince 2006 vrátila z pobytu v USA, stát Wyoming ve Skalistých horách, byla zde na srazu sokolníků na pozvání majitelky ranče a mimo jiné pojezdili co se dalo, včetně specializovaných prodejen s rybářskými a loveckými potřebami. Tak mi referovala, že mimořádné postavení na americkém trhu mají naše puškohledy Meopta a velmi - podtrhuji velmi oblíbené jsou naše kulovnice. Předseda asociace sokolníků USA, který jezdí na Opočno, projevil dokonce přání navštívit zbrojovku letos na podzim, jak budou u nás na srazu sokolníků, chce fabriku poznat a chce si nějakou zbraň u nás koupit. S pozdravem František.
politice a politikům zmar
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

to Vhool:zaujal mě tvůj záměr s 8kou.Schvaluju,měl sem celkem 3 kulovnice této ráže,(psal jsem i fóra Luger).Mám překopanou Lugerku (bývalý kalibr) 8x57JS,německý ?techr,pojistka na boku nad závěrem na 9,3x62 s uherskobrodskou kovanou hlavní.Nechal jsem si utočit mírně silnější lauf.totiž 8x57 JS má stejné dno nábojnice jako 9,3x62 a nemusí být provedena úprava závěru.Střílím originálním střelivem Norma vulkan 15,3g,optiku Tasco Euro 4-12x56 sundávám,mířidla mám nastřeleny na přebíjené Norma Oryx 18,5g.Na 50m střelnici se střelivem Vulkan z této zbraně je po 3 výstřelech hned za sebou trojstřel,který se vejde do koruny.Střílel jsem vsedě s bezvadně podlou?enou kulovnicí.Zbraň absolutně nekope a účinek v cíli je nadstandartní,bez jakýchkoliv podlitin a znehodnocené zvěřiny.Lovím s ní všechno,liškama počínaje,přez nejslabší srn?í až po nejtě??í vysokou.U 8x57 JS sem dřív střílel českýma 12,7g a to se nějak nedá porovnat.Doporučuju všem 9,3 vyzkoušet,alespoň si z něj vystřelit.
vhool

Příspěvek od vhool »

jo jo o 9,3x62 i o 375 H&H jsem taky uvazoval ale pak jsem se po zkusenostech s 8x57JS rozhodl ze si postavim 8x57JS.na myslenku to zmenit na 8x64S me privedl kolega zde na foru.mam rad unikaty kterych je malo a v te me kombinaci si myslim,ze takovych zbrani moc nebude :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja si trebas myslim, ze kulovnice CZ jsou pro myslivce docela paradni. Jen ta cena je krapet premrstena... zejmena kdyz si clovek zarachta zaverem a ma pocit, ze se pohybuje priskokem :shock: :lol:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Já jse s CZ550 v ráži 308Win velice spokojený. Tu jsem si zakoupil jako výměnu za starého odstřelovačského Mosina, který zrovna myc myslivecky nevypadal. :roll: No sehnal jsem tuto kulovnici i s Meoptou 6x42. Od té doby střílím jen s ní. Jsem s ní absolutně spokojený. Přesnost je pro mě výborná. Při nastřelování na 80m se soustřely dotýkají (teda pokud mi to neulítkne :roll: :lol: ). Líbí se mi také zpracování, dvoupolohová pojistka a také francouzský napínáček. Oasadil jsem to ještě českou švenk montáží a jsem s tím spokojený.Někteří na to nadávají a na konec ani sami nevědí proč. A nakonec se dozvíte, že má své staré rezavé ZH a ...... No už jsme se o tom bavili :lol:

Jak Andy píše o tom závěru. No mně to nevadí a neviděl bych v tom takový problém. Popravdě ani pořádně nevím co tím myslíš. Asi se ti zdá, že to moc rachtá? no to je možné, nejsem schopen posoudit, protože jsem s jinými kulovnicemi neměl tu čest střílet. A ta cena? Ta mi přijde ještě jak? tak?. Ono zase porovnej třeba ty Zastavy kolik stojí a oproti tomu dej ty CZ.A asi ti vyjde, proč jsou CZ dra??í :D

Teď, když mi to vyjde, tak ještě dokoupím tu 9,3, ale bude to v Brno 98. To kupuji jen kvůli té ráži. Tak uvidíme.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

jestli muzu tak pridam muj nazor na cz 550.vidim to asi takhle:zbran odpovidajici cene,v provedeni lux je prijemna tripolohova pojistka (nemam rad kdyz vybijim a musim odjistit zbran)vzhledove je to velmi pekna zbran,dilenske zpracovani,no to je kus od kusu (jsme v cz) ale i pri povedenem kusu je to tak trochu dodo.pro bezny zpusob lovu a vykonu prava myslivosti si myslim ze je to idealni zbran (razi at si kazdy vybere sam).takze si myslim ze je to "zlata stredni cesta"
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Mam take 550 7x64 a naprosta spokojenost, tripolohova pojistka po vylepseni jde krasne lehce oproti originalu a tise. taky se mi nelibi vybijet nezajistenou zbran. presnost na 100 by udelal dobry strelec okolo 0,5mao(me to na sirku utika, nejsem schopen to urdzetfurt, lita mi to sem a tam +- 1,5cm, na vysku 7 ran 12mm, na sirku 40mm).provedeni dreva docela kulturni, chlapik se me ptal jestli chci neco lepsiho, tak mi dal trochu tmavsi. takovy na nekterych mistech docela pekne tygrovany. videl sem u kamose takovy bezny a nepripadalo mi to ani jako orech, ale spis jako buk. ulozeni zeleza ve dreve je ale bida. hlaven byla predpazbim docela dost podeprena a po uvolneni to slo 12cm dolu. ted je krasne volna a ani se netre a neodira cerneni.
Andy asi mysli to ze kdyz otevres zaver, tak se tam tak trochu mele jak ocas, ale po zjiste nejvhodnejsich pohybuotevirani a zavirani nevim kde je chyba. Misto kulicky na zaveru sem si nechal udelat takovy zmetek jako mela 750 a otevirani zaveru nadhera. nenarazim do optiky mala sila, no krasa. coz zas u Andyho Tikky nejde. taky musime rypnout, aby nemel vsechno nejlepsi. Ale taky se na tu Tikku tesim, toho varminta 243W musim mit
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Ulo?ení hlavně

Příspěvek od Majkl »

No, to je taky další věc, na kterou jsem se chtěl zeptat. Známej mi říkal až zkusím protáhnout mezi hlavní a předpažbím stokorunu a ta že musí projít až k lů?ku závěru. Tak jsem to zkoušel, stokoruna u toho FS pro?la, ale asi tak 15cm. Dál bych ji asi roztrhl, proto si myslím, že to ulo?ení asi nebude nej, ale to bude chtít puškaře, než Pokud se mi ta hlaveň dotýká bude velký problém se soustřelem? A co s tím můžu udělat sám? A s tím závěrem, je to trochu pravda. zkoušel jsem si doma pomalinku přebíjet a kdyby to bylo někde na posedu a nedaleko by byla liška, pro kterou by kulička platila, asi by nepočkala. To samozřejmě v případě, že bych musel přebíjet. Pojistka je třípolohová, ale jde taky docela ztuha a taky vydává dosti sly?itelný zvuk.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Odpovědět