Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

obnova

Příspěvek od smokry »

Tak se nám opět ke konci roku zadařilo ( před rokem 29.12. 2006 - 5 prasat ze 7 obeznaných a 2 lišky v umělých norách) - tedy 31.12.2007 jsme na obnově po obeznání ulovili jedno prasátko - sele cca 40 kg střeleno jednotnou střelou z obou stran na zadní komoru a tři lišky - 1 liška v umělé noře a lišák s liškou v melioračním kanále. Jen mi ten krásný myslivecký zá?itek kazí, že mi 30.12. utekla obeznaná liška z oplocenky :oops: , ale třeba to nakonec byla jedna z těch třech. Jinak u nás prasátka jen přechází - letošní zimu máme ulovená jen 3 a tak se dost věnujeme lovu lišek na obnovách v umělých norách.

http://album.volny.cz/smokry/browse.php ... wse_page=0
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Zdravím všechny v novém roce. Během svátků jsem se zůčastnil několika akcí, takže popořadě: 26.12 jsem přijmul pozvání od Jirky83 a byl jsem u nich na honě na zajíce a bažanta. Počasí nám přálo, zvěře bylo dostatek. hon se prostě povedl. ještě jednou musím tady jirkovi83 poděkovat za pozvání :P a doufám že se to podaří a v lednu přijede on k nám. Na výřadu bylo myslím 61kohoutů a přes 30 zajíců.

Obrázek

29.12 jsme měli u nás v bažantnicí hon+dvě kolečka na zajíce, mrzlo, sluničko svítilo, zvěře bylo dost, hon se zkrátka povedl a bylo to fajn. Zajíců se ulovilo kolem 70 a bažantů asi 150.

Obrázek

30.12 jsme měli malou klepačku kolem bažantnice v pár lidech a jedno kolečko na zajíce. Střelilo se asi 25 zajíců a asi 40 bažantů. Dokonce se spletla i jedna kuna. takže další povedená akce, následovala odpoledne menší naháňka na prasata,ale bez úspěchu.

Obrázek
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tak já také opět přídám několik zážitků z mezisvátečních lovů.
26.12. jsem byl s kamarády pozván na naháňku na černou zvěř.Jedná se o honitbu, kde o černou opravdu není nouze.Byl jsem tam vloni už po třetí, ale zatím bohužel bez úspěchu-vždy mi přišla dospělá zvěř, která se neloví. Tentokráte to bylo ale jinak. Podařilo se mi ulovit sele o váze 35 kg po vyvržení. Celkově bylo na výřadu 13 ks, z toho jeden lončák a 12 selat.
27.12.-opět naháňka na černou zvěř.Prasat bylo spousty, ale velmi špatně se střílelo a tak na výřadu byly 3 selata.Mně přišel opět dospělý kňour o váze cca 90 kg.
29.12.-poslední náš domácí hon na drobnou.Lovili jsme v lese zajíce a bažanta.Krásné počasí, povedený den.Na výřadu bylo 39 zajíců a 22 bažantů.Hon a celou loňskou loveckou sezonu jsme zakončili čestnými salvami.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Kolegové mi vyprávěli příhodu z honu kterého jsem se nemohl z pracovních důvodů zúčastnit a je? se mi velmi zalíbila.
16.12. se u nás konal hon na drobnou zvěř a po druhé leči je obvykle krátký odpočinek a svačina. Jako jinde běžné ?pekáčky opečené na ohni s chlebem a limčou,a nebo když se sežene slušné nealkoholické pivo.
Jeden lovecký host při svačině vytáhl z kapsy placatku vodky a nabízel okolostojícím. Nejen,že si nikdo nedal i když ten den ráno zrovna policie u nás neprováděla dechovou zkoušku,ale někdo na tu skutečnost upozornil vedoucího honu,který hosta nekompromisně a na věčné časy vyhodil z našeho revíru.
Doufám,že nebudou taková řešení často zapotřebí,ale opravdu mě tě?í,že to nikdo nezatloukl a trest za nekázeň přišel okamžitě.
vhool

Příspěvek od vhool »

to laser: :wink: vzacny ale krasny dukaz ze jeste nekde existuje zodpovednost...vyrid muj pozdrav onomu vedoucimu honu.... :wink:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

J.Laser
Tak takhle by to mělo být,u kamaráda zase vedoucí honu vzal svůj detekční přístroj na zjiž?ování hladiny alkoholu a před honem a ještě dvakrát po lečích veškerému osazenstvu dal dýchnout,dělal to prý s vtipným odůvodněním a nadsázkou,takže všichni se smíchem souhlasili a brali to spíš jako srandu,ale kdyby někdo nadýchal,tak už by to standa samozřejmě nebyla...A příště si na takovém honu nikdo nedovolí dát ani hlta,protože ví že se to kontroluje.A to si ještě odělali vedoucí honu i všichni parádní oko u policajtů,kteří tam ráno prováděli kontrolu a účastníci si jim s úsměvem stěžovali,že už je s dechovou zkouškou někdo předběhl.. :wink:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

http://www.myslivost.cz/zeZivotaMyslivc ... clanek=326

To není hon kterého bych se účastnil ale přidal jsem to jako zajímavost, ale vlastně nevím jestli je to dobrá zpráva o zvyšujících se stavech zvěře zaječí nebo příběh o nena?ranosti. Jen aby se kluci z onoho MS příští rok nedivily že se chodí na hon jenom projít.....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To Jakub, na znojemsku mám spolu?áka, myslivce, v minulosti tam bývaly takové výřady běžné... Letos obecně se všude zaječí zvěře lovilo více než jiné roky, tak bych to řešení se stavy nechal na jejich honitbě a na nich... F.
politice a politikům zmar
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od smokry »

To Jakub203: Tak na 90% byl na stejném honu jeden známý - ukazoval mi podobnou fotku v mobilu! Zajíce tam na jihu teda mají, ale v sousedním MS Dyjákovice, kam od nás někteří členové jezdí už léta, těch zajíců letos až zas tolik neulovili a to jsou honitby podle mapy v rozmezí max do 7 - 10 km! takže těžko soudit, lokálně při jiné péči a zemědělském hospodaření by tam rozdíl mohl být.
Skypy
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28.11.2007, 12:56
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skypy »

to Jakub 203: já jsem z Břeclavska a ty stavy zajíců tu opravdu jsou v hodně honitbách slušné. My jsme na velkých honech letos střelili 140 a 170 zajíců a celkem letos asi 450 zajíců a 470 kohoutů. Ale chce to dát jim trocu té péče, myslivecká políčka u velkých lánů, věnovat se škodné a černé a nejdůleitější jsou přírodní podmínky. v roce 2005 (to jsem u nás začal střílet) se na velkém honě ulovilo 291 zajíců, kohůtů si nevzpomínám.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Je samozřejmě pravdou že rozhodnutím o tom kolik se čeho bude lovit je věcí každého sdružení (míněno u zvěře drobné). Já jenom trochu nechápu tu filosofii kdy zvěř která se začně opět rozmáhat a její stavy se vzpamatovávají je lovena tak masově. Lovit ano ale rozumě nebo nám snad neZáleží na budoucnosti a strategie "po nás potopa" je stále aktuální?

Příklad:
Kolegové ze sousedního sdružení také loví zajíce ale základem je obeznávka na základě které stanovují ve které leči se bude zvěř lovit a kolik lečí na zajíce bude.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

ahoj Jakube.
Trochu jsem nepochopil co řeší? :wink: Pokud tam ty zajíce mají, tak až si je loví. Museli by být padlí na hlavu kdyby to vzali do klamona. Ne všichni jsou jen nena?raní.
Pokud je tam schopný hospodář tak by to měl v pohodě ukočírovat. My také letos vlezli do komory a uprostřed jsem to stopnul. Jen jsem chtěl vědět jak to tam vypadá a trošku to tam probrat mi nevadilo. bohužel u nás nejsou takové stavy jako na Moravě.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

ps. u nás se v 70.tých letech střílelo 600 - 1200 zajíců na hon ( občas i v kole ) a další rok tam zase byli. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od smokry »

Na jedný naháňce jsem se před vánocemi bavil s jedním pánem z břeclavska a že už mají střeleno okolo 900 zajíců a ještě naplánovaný jeden hon takže tu "tisícovku bez problémů udělají"!! Podotýkám neznám podrobnosti o honitbě, atd.
Skypy
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28.11.2007, 12:56
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skypy »

my máme přibli?ně polovinu honitby lány na rovině a v druhé jsou už kopce s vinohradama. V obou částech se těch zajíců loví přibli?ně stejně, ale problém rovin je mechanizace, velké lány a motáci pro malé zajíčky. Ve vinohradech se zas špatně střílí, je to jen hozená rána a taky si lidi stě?ují na škody. Stavy si myslím máme na dne?ní dobu celkem slušný, při příznivým počasí se zdvihají, ale musíme vyhovět i majitelům honebních pozemků. Jo chlapi taky vzpomínají, když byly hony ve statkové honitbě - tam jezdili samý papalá?i - tak že se chlapy s koňama nestačili točit, jeden sklep na uskladnění nestačil a stovka patrónů byla málo.
Odpovědět