Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

vzacna shoda s patrolem :wink: .sam mam bavoracku Žofinku 6.mesicu a zacnem trenovat.je pravda ze to je uzasne stvoreni :wink: kamarad ma chovnou stanici na hannoveraky ale bavoracku jsem volil i z duvodu ze jsou vice kamaradi nez hannoveri a jejich charakteristika mi vice vyhovuje...
petr.pan
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 07.4.2008, 9:58

Příspěvek od petr.pan »

Ahoj všem, mám výmaráka, dva roky starýho, už máme za sebou vlohy a podzimky. Letos se chystáme na lesní a barvu. Je to můj první pes, tak mam docela napilno učit psa a ještě i sebe, aby jsme vše zvládli, ale zážitky to jsou nezapomenutelné. :)
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Příspěvek od BBrit »

To Koroptvik...přidávám se, barváře :) , a protože už nějaký pátek chováme bavoráky,tak bavorského. když je dobře vycvičený, tak stopy 20 a víc hod staré, x km dlouhé, nejsou problém,ale chce to opravdu trénink a praxi. štvaní i stavění zvládá taky. Můj mladý barvář, ikdyž je to nežádoucí, poraněnou holou dančí, mufoní a koloucha strhne a zlomí zadní běh. Jelena se snaží chytit za paty nebo ho staví ze předu. Od černé si drží odstup, protože už dostal jednou výprask na 20 stehů, takže i z 20 kg selete má respekt,ne že by měl strach,ale už ví,že po divočákovi se skočit nevyplatí.
To Vhool..otcův první bavorák moc kamarád s lidmi nebyl a to samé můžu říct o mém mladém psovi, navíc byl problém,že ze začátku neměl rád děti,ale naštěstí se to zlepšilo, takže Záleží spíš na povaze toho konkrétního psa. Ale to je myslím u všech plemen. Hodně zdaru při výcviku :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

také souhlasím s barvářem jestli bavoráka nebo hannoveráka to Záleží na vkusu a bez urážky pořizovat do hor na takovou to práci ohaře je podle mě to samé jako jít s ferrari orat pole :!:
Sikáček Japonský
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13.11.2006, 8:57
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sikáček Japonský »

Mám 8 měsíční fenku jezevčíka drsňáka, je to můj první pes ,začínám jí pomalu cvičit, ted sem s ní byl na svodu. Má to proste sobe...uz ve 4 mesicich jsem ji pustil k jelenovi a co s nim delala... hlasi u toho sama, kdyz narazi na stopu tak zacne hlasit a nic se ji zatim neucil...ale a to v sobe, jeji otec to byl pan pes :D
Naposledy upravil(a) Sikáček Japonský dne úte 22.4.2008, 17:47, celkem upraveno 2 x.
Cervus Nippon Nippon
CZ 550 FS 7x64 - Meopta Artemis 2100 3-12x 50
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no to je dobrý ale jakýho drsňáka jezevčíka nebo foxteriéra?
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Leone šak to tam nazačátku píše že má jezevce..... :wink:
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Sikáček Japonský
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13.11.2006, 8:57
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sikáček Japonský »

Editoval jsem to... :wink:
Cervus Nippon Nippon
CZ 550 FS 7x64 - Meopta Artemis 2100 3-12x 50
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak takhle by měl makat snad každý jezevčík :wink: tak ti přeji hodně štěstí v lovecký praxi akorád si dávej bacha na přehnanou ostrost pak dostávají zbytečně na budku
Sikáček Japonský
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13.11.2006, 8:57
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sikáček Japonský »

No mě to docela udivuje že je taková a to je jí 8 měsíců, jj děkuju. No ona je docela opatrná, ona sice chytne stopu žene zvěř, ale vždy se na zapískání vrátí. Mám jen vždycky strach kord ted kdyz maj bachny selata...sice je i jasny ze jednou do nich vlítne, ale muze to bejt za jinejch okolností:)
Cervus Nippon Nippon
CZ 550 FS 7x64 - Meopta Artemis 2100 3-12x 50
koroptvik
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 11.3.2008, 13:39

Příspěvek od koroptvik »

Zdravim, díky za rady. Koukam, že jste se všichni shodli na barváři a toho jsme zrovna zamítli, ne proto, že by nebyl vynikající pes, ale asi jsem zapomněla dodat, že musí být univerzální, jezdíme totiž i na hony na drobnou zvěř. Jinak k tý připomínce, že ohař zrovna není tím pravým do hor. náš dlouhán je fakt super, pracuje na barvě, postřelenou zvěř strhne a zadáví nebo podrží, dokud nepřijdem, a na drobnou je taky vynikající. bohužel je to jeden pes ze sta, který se takhle vyvede. Jinak už jsme se rozhodli, za 3 týdny si jedeme pro štěně slovenského hrubosrstého stavače, my jsme hold na ty ohaře.
vhool

Příspěvek od vhool »

koroptvik píše:............dlouhán je fakt super, pracuje na barvě, postřelenou zvěř strhne a zadáví nebo podrží, dokud nepřijdem
v tom je prave nejvetsi problem...je na nejlepsi ceste spachat sebevrazdu.jak postreleny jelen tak cerna pri ostrem kontaktu psa lehce v lepsim pripade zmrzaci v horsim zabiji.... :evil:
vhool

Příspěvek od vhool »

koroptvik píše:............dlouhán je fakt super, pracuje na barvě, postřelenou zvěř strhne a zadáví nebo podrží, dokud nepřijdem
v tom je prave nejvetsi problem...je na nejlepsi ceste spachat sebevrazdu.jak postreleny jelen tak cerna pri ostrem kontaktu psa lehce v lepsim pripade zmrzaci v horsim zabiji.... :evil:

...jeste vseobecny postreh,cerna na mensiho psa vetsinou neutoci kdezto na ohare ano,maleho psa nepovazuje za hrozbu ......
koroptvik
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 11.3.2008, 13:39

Příspěvek od koroptvik »

Tak to máme asi výjimečnýho psa, za těch 11 let má na kontě několik poraněných jelenů i prasat a nikdy ani škrábaneček. Nejde na ně bezhlavě, pokud to bylo metrákový prase, tak ho jen držel na místě, ale pokud to bylo sele, lončák nebo vysoká, vždy je strhnul skokem na hřbet. Vysokou pak držel pod krkem a prasata tak, aby se vyhnul zbraním. Stejně to bylo s čubou, kdy se v 10 měsících poprvé dostala k postřelenému seleti, které strhnul "dědek", zakousla se do něj, ale tak, aby ji prase neporanilo, a to byla její první zkušenost s prasetem. Teď jsou jí 2 roky, na prasata je vyloženě vysazená, a stejně jako "dědek" na ně nejde bezhlavě. Netvrdím, že nemůže dojít k poranění psa, ale zase bych dlouhány jako pomocníky v lese neodepisovala. Asi i Záleží na tom, jestli je pes "magor" a jde do všeho naplno nebo trochu "přemýšlí", jestli na to má nebo ne.
Odpovědět