Opět povinné střelby?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.

Jste také pro povinné,každoroční střelby?

ANO
39
81%
NE
9
19%
 
Celkem hlasů: 48
zizkam
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 20.9.2007, 7:34
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od zizkam »

Taky jsem pro kontrolní střelby,alespoň všichni uvidí jak na tom jsou
mates 7x57,SKS,Iž12/70 jednuška,
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Kontrolní střelby jsou v našem sdružení nedílnou součástí určitých prací a činností které před zahájením lovecké sezóny musí každý člen udělat.
Jinak nedostane povolenku a nikdo nemá žádné připomínky. všichni mají stejná práva ale také povinosti a podle mne když je zastání ve vedení sdružení tak jde vše. :P každý rok nějaký člen jen kouká kam ta bezvadně nastřelená flinta vlastně střílí. :evil:
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Chvilku jsem o tom přemýšlel a nakonec jsem dal NE. Hlavně proto, že je úplně jiné střílení do papíru na střelnici a na zvěř, hlavně psychicky. Hazardéry hladové na ránu takové zkoušky nijak neumravní. Jediné, co se odhalí, bude špatně nastřelená zbraň. Nikdo přesně nestanovil pravidla, na jakou vzdálenost a do jak velikého terče, kolik ran atd...
Objednáte střelnici, nikdy se v termínu všichni nesejdou, co s nimi? Další termín? Co s tím, kdo nesplní? Další šance nebo? Zatím vidím víc záporů než kladů. Kdo má víc kulových zbraní, zkusí je všechny? Jestli ne, pak takové střelby nemají smysl.Pokud je ve sdružení notorický ,, postřelovač ", dá se to ře?it jinak. Osobně zkouším zbraň minimálně jednou ročně ale to snad každý zodpovědný člověk.
ještě jsem si vzpoměl: v jaké pozici se bude střílet? To je taky velice idividuální.
To? tak.
tož tak
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Ikdyž chápu pohnutky, které iniciovaly tuto myšlenku, nevidím to reálně. Pokud by se to dostalo do zákona, kdo bude garantovat stejné podmínky pro všechny zájemce? Budou stanoveny střelnice, schválené pro tuto činnost? Podmínky za kterých se dá střílet (světelné, vítr). Komise, které řeknou ano nebo ne (zase příle?itost ke korupci) atd.
Reálně vidím kontrolní střelby organizované sdruženími, kde si členové mohou zkontrolovat nastřelení kulovnic, a náklady se hromadnou akcí dají minimalizovat. U nás se od povinné kulové střelby upustilo a organizuje se jen broková. Kulová je prakticky vázána jen na jednu střelnici.
vše stejně zůstává na odpovědnosti jednotlivců a na přístupu sdružení k těm co bezpečnost a myslivecké chování berou na lehkou váhu a těm skutečně povolenka nepatří (a někdy ani zbrojní průkaz).
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Kontrolní kulové střelby

Příspěvek od TT33 »

...kdo se trochu o kulové zbraně zajímá a chodí střílet, tak nemůže proti kontrolní střelbě, alespoň jednou do roka nic namítat, ře?it boční vítr, nebo světelné podmínky je nesmysl. Pro kontrolní střelby stačí schválená střelnice, vzdálenost alespoň 50m, střelbu v sedě nebo v le?e s opěrou... kontroluje se zbraň, ne střelec a terč podle uVážení... může to být i velký srnec... černý kříž na bílém podkladu nebo zálepka... každému se mohlo stát, že mu zbraň mohla spadnout, nebo se uvolnila optika, nechtěně se pohnulo se seřizováním, nebo může být i závada na zbrani-montáži-optice. Pro kontrolní střelbu stačí jedna rána... a hned vím, že je všechno dobré a nebo to musím znovu seřídit.....popř. vyhledat puškaře :wink: Co není nutné zavádět jsou povinné střelby z brokovnice, kdo o to má zájem tak si nějakou tu střelnici najde a může začít trénovat, protože tady hrozí jenom špatný pocit z toho, že na honu nic netrefím... :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ede, lepe bych to nenapsal. Nestihl jsem odpovedet, byl jsem na strelnici.
dnes 100 ran. :-)

Ano, prekvapuje me, ze ti co nesouhlasi, nesouhlasi vetsinou proto, protoze to nejde, bylo by to obtizne atd, proste vymluvy proc neco nejde, nez hledat cestu aby to slo.

Vzhledem k tomu, ze se tu kazdy ohani odpovednosti, tak si myslim, ze prave ti odpovedni by nemeli mit problem prijit na strelby i s tim rizikem, ze proste nenastrili tak jak by meli. Prave proto by ty strelby mely byt.

Hodne myslivcu chrli spoustu kritiky na lovce strilejici na vzdalenosti 200+m a vsichni hned vedi jak a proc strilet. Ale kdyz se jedna o pitomy test strelit na 100m 10cm terc a prase na 50m, tak s tim mate problemy jake polohy, jake vzdalenosti, kdo co bude hodnotit, moznost korupce apd.
Strelba na strelnici do papiru neni vypovidajici...... takze mi chcete rici, ze kdyz netrefite A4 na strelnici na 100m tak budete strilet jak sam Pan Buh v lese???

Zacina mi to vytacet, ja vedel ze nemam psat. Neco ze zivota.

Kazdy odstrelovac (policejni ci vojensky) je trenovany na eliminaci zivych cilu v zastavbe, mezi lidmi apd. Jeho vycvik (kdyz pominu, technicko takticky vycvik, psychologickou pripravu) obnasi stovky hodin na strelnici ci vojenskem streleckem prostoru, tisice vystrilenych naboju, znalost vetru, znalost balistiky sve zbrane. Tito lide strili nesrovnatelne lepe nez zde zminovani odpovedni myslivci. Stale tito lide mohou (kdyz nejsou v nasazeni) strilet jen a jen na strelnicich schvalenych balistikem.
A strejc v zelenem tralalacku s Lovecky listkem a povolenkou, muze v podstate strilet kde chce a kdy chce (v ramci reviru a sezony). Pripada vam to normalni, pripada vam to bezpecne, aby netrenovane osoby, ktere znaji akorat tak ONV chodili po lese a strileli bez toho aby vedeli jak jim zbran a naboje strili.
Nemyslim ze je potreba vice rozebirat. Je to v lidech, je to stejne jako, kdyz se dnes chce po profesionalnich ridicich aby delalli prezkouseni (kamiony) vsichni rikaji proc to nejde a jak je to zbytecne a co to bude stat penez, ale my vsichni vime, jak "profici" jezdi, ano jako prasata. Rekl bych ze s myslivci a strelbou pred sezonou (klidne 2x za rok) je to stejne.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Ed napsal
Přesvědčování je to nejsnadnější,stačí zákonná úprava,kdo neabsolvuje přezkoušení nemá povolenku.To je jediné řešení dlouhodobě patové situace.
Nevím jaké máte zkušenosti se zákony, ale dle mne musí být zákon a prováděcí předpis jednoznačný. Osobně mám neblahé zkušenosti s x výklady jednoho a tého? zákona, a když požádáte ministerstvo, aby vám vysvětlili, jak to v návrhu mysleli, řeknou vám, že se musíte obrátit na soud. Proto má skepse k uzákonění bez z přesného stanovení podmínek (bude A4 nale?ato, nebo nastojato, jakou barvu má mít pivní tácek a pod.) Neberte to jako nějaký útok proti kontrolní střelbě nebo obhajobu "strejců", samotnýmu mě naskakují pupínky, když vidím co předvádí se zbraní.
Co se týká odpovědnosti, tak se může zdát, že je to fráze, nějaký zaklínadlo, ale praxe zejména v této zemi je taková, že co se dá odrbat, to se odrbe. Např. vezmu Tikku, udělám díry do tácku a pak budu střílet v honitbě 200+ z I?ky :evil:
No a když jsem v tom tak pro Shivu: Nejsem řidič z povolání, ale musím ročně absolvovat ?kolení . Dle mého jde jen o byznis auto?kol. všichni profíci tím musí projít, všichni ví jak se na silnici chovat, přesto mnoho z nich se tak nechová, a mrzelo by mne, kdyby myslivost v tomhle měla příklad.
V této diskuzi bychom měli dojít k nějakému závěru ikdyž to bude sakra těžký.
PS. Já na střelnici chodím a rád.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nechci resit RP a prezkusovani. Vim a to jsem napsal, ze ridici jez puzivaji vozidlo ve firme, musi mit prezkouseni kazdy rok.
Ja mel na mysli debatu jez nedavno probehla na tema ridicu z povolani (tech co jezdi s kamionama apd) je to jedno, nepatri to sem samo o sobe, ale pokud je nekdo bran jako profik, tak by se tak mel chovat a naroky na neho v odbornosti by mely byt vyssi nez jine lidi. A protoze myslivci jsou "profici" maji potvrzenou odbornost mysliveckou zkouskou a nasledne Loveckym listkem a obe jim dava tu vysadu nosit zbran a pouzivat ji tam kde normalni obcane nesmeji. Proto by na ne mely byt vyssi naroky a meli by se podle toho i chovat. Vzhledem k tomu, ze v podstate neexistuje zadna kontrola jejich skutecnych dovednosti, tak si myslim, ze povinne strelby (klidne v ramci MS) by mely byt naprostou samozrejmosti a to bez nejakych protestu ci pocitu hany apd.
Nemyslim si, ze se zde doberem nejakeho vysledku, hlasovani je jednoznacne a ti co maji svou pravdu o tom ze se strelby nemaji konat, svuj nazor nezmeni a my co si myslime opak, ho tez nezmenim. kazdy mame svou pravdu, pro tu druhou stranu nepochopitlenou.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Klasika,snadnější než hledat cestu a řešení jak to jde,je hledání cest jak a proč to nejde.
Ano, kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. :P jenže myslivost není jen o střílení. Mám dost kamarádů kynologů, co skoro nebo vůbec neloví a půjdou raději na hon bez zbraně a se psem než naopak. Proto si myslím, že pokud má sdružení pocit, že potřebují kontrolní střelby, až si je hodí do provozního řádu. V současnosti dost lidí z ČMMJ vystupuje, hlavně kvůli pojižtění, ale pak se na ně budou hlavně vztahovat podmínky zákona a individuální ve spolku. Proč také nezavedeme přezkoušení ze zoologie ( určení věku, chovnosti atd. ), tam máme taky nějaké mezery. : :shock: A když i Shiva, který mě několikrát proklel při porovnávání s řidiči :P píše o přezkoušení, řeknu jen tolik: Denně jsem v kontaktu s hromadou profesionálních řidičů při expedici zboží. všichni udělali zkoušky i přezkoušení. už si ani nevzpomenu, kolikrát večer zavřeli hospodu a ráno z nich táhne jak ze sudu, nesvěřil bych jim ani koloběžku.
tož tak
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Jo v tom mas pravdu. Jak jsem jiz rekl, neresime silnicni zakon. Jen jsem na nem demonstroval analogii mysleni.
Myslim, ze to zase zbytecne drobis do extremu.
1. zachazeni se zbrani, funkcnost zbrane a "presna" strelba ohrozuje primo lidske zdravi a zivoty.
Nakonec stale nekde ctu o humanim zabiti zvere apd.
2. Myslivec ktery nechodi strilet samozrejme nepotrebuje povolenku a tudiz nemusi delat kontrolni strelby.
3. pokud si nekdo mysli ze je potreba prezkouseni z dalsich predmetu, tak to je asi na uvazeni sdruzeni.
Pokud nekdo hodnoti stejnou nebezpecnost pri spatnem rozpoznani vekove kategorie zvere jako riziko ktere nastava pri nenastrelene zbrani, neschopnosti trefit neco co je mensi A4 na100m.
Mnohokrat jsem napsal, ze myslivci je jen dalsi sdruzeni (vzorek) populace. a tudiz dodrzovani zakona se neda ocekavat. Proto si myslim, ze odpovednym pristupem sdruzeni toto zavest v ramci sdruzeni a povolenku podminit zvladnutim kontrolnich streleb, zbrani v dobrem tech. stavu a bezpecnou manipulaci, by bylo spravne reseni.
To jestli to bude fungovat opravdu nebo jen na oko, je problemem odpovenosti (to tu take slysim stale dokola) clenu sdruzeni a hospodarem.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

ještě abych se přesně vyjádřil - lidé, hlavně u nás, mají ve zvyku všechno ,, ochcávat" ( snad to admin zkousne :oops: ). Pokud nebude tlak na bezpečnost se zbraní a relativně zodpovědnou střelbu trvalý, je to k ničemu. Nutnost sice všechny přinutí střelby navštívit a udělat, ale tím to zhasne a dál se budeme dívat na kropení zajíců na hranici 100 m nemluvě o tom, že notorického bouchala, co neudrží prst na spou?ti, to nevyléčí.
tož tak
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Souhlas. Plati vseobecne pro cely narod.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

pro Milan K.

Příspěvek od ČENDA »

Pokud se Myslivecké sdružení dohodne že jsou střelby povinné a kdo je neabsolovuje nedostane povolenku tak samozřejmě půjdu. Jen tak mezi námi já na to jakoby kontrolní střílení chodím.Ta jedna patrona mě nevytrhle i když vím jak mi flinta střílí.To mám možnost průběžně kontrolovat po celý rok na liškách,kterých je pořád dost.Já pouze nejsem zastánce toho že ti někdo nařizuje něco co se nemusí. každý by měl mít v sobě tolik soudnosti, že s kvérem co střílí kdoví kam jen ne na cíl nepude třeba na srnce nebo na prase.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Milan K.

Příspěvek od Shiva »

ČENDA píše:To mám možnost průběžně kontrolovat po celý rok na liškách,kterých je pořád dost.
Nezlob se na mne, ale liska je pro mne zvire jako kazde jine, urcite nema slouzit na overeni nastrelu zbrane. Ac skodna, tak (podle stale se opakujicich rceni o humanim zabiti a netyrani zvere) by se mela usmrtit rychle. Nebo to snad nekazete?
ČENDA píše:Já pouze nejsem zastánce toho že ti někdo nařizuje něco co se nemusí.
Tak to mas kamarade smulu, blbe jsi se narodil. Vsichni musime delat vicet mene co nam jini nakazuji. Mozna aspiruj na diktatora a pak budou muset delat ostatni co ty narizujes a nakazujes.
ČENDA píše:každý by měl mít v sobě tolik soudnosti, že s kvérem co střílí kdoví kam jen ne na cíl nepude třeba na srnce nebo na prase.
A prave o tom to je, nikdo z tech (nebo vetsina) co se brani kontrolnim strelbam, nema tolik soudnosti ani odpovednosti.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no tak to dnes čumím jak puk někteří návštěvníci by se nad sebou měli zamyslet a nahodit pojistky aby se :idea: :idea: :idea:
Odpovědět