Jak na lišky???

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Jak na lišky???

Příspěvek od svarowski »

Kolegové,
potřeboval bych poradit,jak vyzrát nad liškami. Opět jsou u nás obrovské komplexy řepky,kde se lišky zdr?ují. V neděli jsem viděl 2 malá liščata,ale nedotal jsem se k ráně. Mám udělat újeď nebo jak nad nimi mm vyzrát???
díky přem za rady...
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lišky???

Příspěvek od Tomfi »

svarowski píše:Kolegové,
potřeboval bych poradit,jak vyzrát nad liškami. Opět jsou u nás obrovské komplexy řepky,kde se lišky zdr?ují. V neděli jsem viděl 2 malá liščata,ale nedotal jsem se k ráně. Mám udělat újeď nebo jak nad nimi mm vyzrát???
díky přem za rady...
liščata z řepek hrozně rádi za světla vycházejí a t především na louky, ještě lépe na posekané.
Pokud máte v okolí řepky, nějakoiu louku či loučku tak lepší místo na ně v období do srpna není. Alespoň u nás je to skoro jistota
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Já jsem loni v létě chodil mezi dva lány kukuřice,je tam louka 100 metru ?iroká a když jsem tam nad ránem zasedl ( tu?ím v 4:00) tak jsem pokaždý lišku viděl....ale netrefil :roll:
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

Díky za rady,já ty liščata viděl zatím jen jednou,ale jsem o tom přesvědčenej,že tam jsou nalezlý. ven chodím tak 5x týdně,ale ještě jsem na ně od tý doby nenarazil... :cry:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Ono to chce mít trpělivost...ono to příjde :)
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

To my máme uprostřed pole starou li?čí noru, pravidelně obývanou-problém je v tom, že je odtud krásně vidět na všechny strany jak z rozhledny. Sem si jednou vyčíhnul, kdy je stará pryč a liščata si hrály před norou...plí?il jsem se k nim jak Vinnetou hezky po břichu (za mnou obrovskej pás poválené řepky :oops: ). liščata mě sice zmerkly, ale po chvilce kdy sem byl v klidu se zase otrkaly a pokračoval jsem dál až na dostřel z brokovnice. Pak sem po chvilce najednou klekl na kolena a dvěma ranama střelil dvě liščata ještě než se stihly schovat. To je zatím jedinej způsob na kterej sem přišel :twisted:
Odpovědět