Kulovnice - ČZ

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
MieN
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 14.11.2007, 7:37

Příspěvek od MieN »

Samozrejme, možno už 40 rokov nevyrobili zbraň v tejto ráži na vlastnú škodu, pritom záujem je už pomerne dlho vysoký, aspoň na Slovensku je to zrejmé, dlhodobo vzrastá dopyt po "hrub?ích" kalibroch 8S, 9,3 a pod. z dôvodu ich objektívne výborných vlastností pri Použití vhodného streliva pri love všetkej našej zveri na vzdialenos? do tých cca 150 m ( priemerme), najmä teda v horských revíroch ( väč?ina), čo by asi mala by? pre vežkú väč?inu požovníkov max. požovnícka vzdialenos? umo?ňujúca efektívne a zodpovedne lovi? a zodpovedajúca ich fyzickým, psychickým a streleckým možnostiam a schopnostiam a vo väč?ine prípadov aj úrovni ich materiálového vybavenia.
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Tak pánové nechme se překvapit. Na únor je naplánovaná ve zbrojovce výroba hlavní 8x57 JS. Jestli půjdou všechny na výrobu kulobroků nebo Efektů to nemám tu?ení, ale bude to opravdu příjemná změna ?E???
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Ta osmička z těch stránek je spíše kus z ověřovací série, pokud to není kachna, problém CZUB je že i pokud by byla ověřovací série vyrobena, tak potrvá dost dlouho než se rozběhne sériová výroba :?
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

jestli to je jako s výrobou levejch flint tak potěš ko?tě.....to se načekáme..

Víte jakej je rozdíl mezi yettym a 8čkou z brodu........???

Yettyho už viděly :twisted:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

8x57

Příspěvek od Choochoo007 »

Potvrzuji 8x57 v CZ. Dneska jsem zavital do prodejny JGS-trade a mel jsem v ruce CZ550 FS v razi 8x57, nastrel na 50m pres otevrena miridla cca 3-4cm, coz neni spatny, pres optiku to bude 3krat lepsi. Takze kdo ma zajem se muzu stavit. Prodavajici se jevil solidne a ochotne.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vhool

Příspěvek od vhool »

to chochoo: nevim ale dle meho jde o individualni vyrobu.uz jsem jich mel v ruce nekolik a ne jen FS ale i lux,standart a jine.ja mam napriklad v trezoru CZ 550 American v razi 8x64 S :wink:
demo
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 22.4.2008, 20:38
Bydliště: malé karpaty

Příspěvek od demo »

Nema niekto uz tu CZ 550 8x57 JS?
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Ano mám v úterý jsem jí přivezl.

http://img225.imageshack.us/my.php?imag ... 001vr9.jpg
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

CZ550 8x57JS

Příspěvek od Pepa H »

a jak jsi s ni spokojenej, ja ji mam asi mesic a zatim pohoda, jen me zezacatku skolila pojistka
demo
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 22.4.2008, 20:38
Bydliště: malé karpaty

Příspěvek od demo »

tak ked ju mate napiste postrehy, aky je spatný naraz, ake strelivo strielate atd.. dik
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Jo pojistka ta trošku zlobí. :lol: ale to se časem podá :wink: Zpětný ráz je porovnatelný s ,308W co jsem měl. Střelivo sem nakonec zvolil Norma vulcan 12,7g před RWS TIG někde sem tady četl že při nárazu na kost všude plech a olovo tak proto norma doufám že jsem udělal dobře. Co se týče přesnosti tak sem velice spokojen Dneska snad budu mít čas nafotit terče tak to sem dám i nástřelák z fabriky. Jináč si na ní musím pořádně zvyknout. Ale sem rád že jí mám :wink:
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

8,57 js

Příspěvek od Pepa H »

Já přešel z osmy na osmu takže porovnávat nemohu, mám je?te 222 ale s tou se to srovnávat nedá, střelivo používám tady tak moc odsuzované SB SPCE 12,7g a jsem spokojený, nestřílim na velké vzdálenosti takže mi to stačí, střílím tímto střelivem jak černou tak i srnčí a lišky, prasata mi zůstávaji v 80% v ohni, těch zbylých 20% je moje chyba, rána na zadní běh atd. ale můžu říct že i tak mi prase neodejde daleko, většinou sedne a čeká. Já jsem s touto zbraní spokojen, jde o to si zbraň ohmatat a vyzkoušet, za sebe ji můžu doporučit a na osmičku nedám dopustit
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Tomáš K.: Kde jsi ji kupoval?Vypadá to, že máš velice pěkný dřevo-mohl by jsi mi poslat třeba na mail víc foto? Jinak taky kolik jsi za ní dal? Je to 55 Lux?? Já jen podle té pažby si nejsem moc jistý. Mněl jsi tam možnost vybírat z více kusů???
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sterbik8 »

Mám také ČZ550 8x57JS, mám ji 14 dní, dříve jsem střílel také 7x57, v pondělí jsem s ní střílel lončáka, chování po ráně stejné jako u sedmičky, můžu porovnávat, na podzim jsem střílel stejně veliké prase, na stejném místě, stejný zásah, stejná reakce jako u osmičky, v obou používám SB střelivo se stři?nou hranou.
Pampalini
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11.5.2007, 18:08
Bydliště: Broumovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pampalini »

Zdravím. Taky vlastním tuto kulovnici asi měsíc, ale bohužel jsem z ní ještě nevystřelil. takže nemohu přispět s nějakým hodnocením, ale snad sem brzy nějaké zku?nosti dodám. Do teď jsem lovil s ráží 8x57 JS a nedám na tuto ráži dopustit. Hledáme s kolegou, který si jí taky pořídil vhodnou montáž, už máme objednáno tak do 14 dnů snad bude. už mi svrbí ruce, koukat se na novou flintu jen do skříně mě už nebaví. Tady popisujete problém s pojistkou, ten jsem nezaznamenal. Já má, ale jinej. Loni jsem si pořídil CZ 527 223 rem. a měl jsem stejnej problém. Neuměl jsem odpálit napínáček, až po jemnějším vy?telování to jde, ale také né pořád. A to samé za?ívám znova u této osmičky. už debata na toto téma proběhla právě loni a zjistil jsem, že mám měký ukazovák, jak to nazval jeden kolega. Jsem z toho docela špatnej, budu muset zjemnit spouš» a střílet bez napínáku. Vím, že to je ve mě protože kolega si koupil taky CZ 527 a odmačkává napínák spolehlivě, tak jsem to zkusil s jeho flintou, a až asi na 5 pokus jsem ho odmáčknul taky. Vím, že dělám chybu, že spouš» mačkám trochu z boku, ale prostě si nemohu pomoct. Do teď jsem střílel s ZG 47 a tam napínák nebyl a ta spouš» mě vyhovovala. Chvíly bude trvat než se s ní naučím střílet. Vím, že tady každá rada bude drahá, jak to odstranit, už jsem zkusil i jíný úchop, ze začátku to fungovalo, ale už to zase nejde.
Odpovědět