Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Va?e poslední příspěvky mě docela zarazily. ?il jsem v domění, že každý myslivec - případně i lovec zná základní lovecká plemena patřící mezi ohaře, slídiče, norníky, barváře a honiče. Záměrně píšu základní, protože jak psal kolega jsou i exoti, kterých moc není.
Myslím, že problém je v tom, že mnoho myslivců uznává za psa jenom ohaře, ti ostatní jsou pro ně polopsi!!!!!!
když jsem jezdil na zkoušky upotřebitelnosti slídičů s křepelákem, taky jsem si připadal jako exot, ale to je jiná historie. Tam to byli pomalu samí WSS.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

V dne?ní době si spíš my s českým fouskem připadáme jako exoti, dost často se nás i kolemjdoucí ptají, co je to za plemeno :shock:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 Leon: no já nevim, ale 8 WSS a 4 ASS na mezinárodní výstavě mi zas tak moc nepřipadá :lol: Určitě pokud chceš psa na práci, musíš se informovat. Já dlouho sháněl a nakonec dostal kontakt přímo na poradce chovu JUDr. Hotaře, který mi ochotně poradil a doporučil chovatele právě z jihu naší krásné vlasti. Klub chovatelů loveckých slídičů má i svoje stránky www.kchls.cz a tam se dozví? co potřebuje? a získá? kontakty. S tím, že mám za psa "exota" jsem se už smířil a když se dva "odborníci" dohadují, jestli je to müsterland nebo kokršpaněl podivného zbarvení, tak je to vždycky legrace. Nebo než :D

4 machal : Mě to taky zprvu zaráželo, teď už z toho mám legraci. V dne?ní době, kdy je drobné málo a pes je ze zajíce víc překvapený než z divočáka někteří pomalu začínají chápat, že v lovecké kynologii existují i jiní psi, než je ohař.

4 all: navíc my tu "exotiku" máme v rodině. Brácha má něm. ohaře černo-bílého zbarvení - ne tradiční pepř a sůl, ale bíle zbarvený pes s černými fleky. Hodně "odborníků" se v něm už taky zatraceně spletlo, pova?ujíc ho bez mrknutí oka za pointra. Tím chci říci, že ne každý bezpečně pozná psa a jemné rozdíly mezi ohařem, pointrem nebo nakonec mezi španělem a také to, že v žádném případě nezatracuji ohaře, prostě dávám přednost svým oblíbeným WSS. Mimochodem stačí se podívat do Myslivosti, kolik je tam inzerátů na prodej ohařů a kolik na prodej WSS. Mnohdy ani jeden. Lovecké kynologii zdar !
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Je těch psů vidět málo a je to škoda. když si ještě představím kolik z toho mála jsou jenom gaučáci...........
K tomu doporučení poradcem chovu - já bych radši vybíral ze zpravodaje podle výsledků zkoušek, on každý má svého koně a vždy to nemusí být O.K. :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak se nám to doma trošku rozmno?ilo. Máme 7 malých stříbrných válečků.
pár obrázků z alba tatínka: http://vojta112005.rajce.idnes.cz/Vojta ... h_kulicek/
Naposledy upravil(a) Fery dne čtv 02.10.2008, 21:02, celkem upraveno 1 x.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

gratuluji to máš modrý Shar-Peie :lol: :lol: :?: jinak přeji normální budoucí majitele
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

tak se nám to podařilo.......

Příspěvek od Licinnda »

Dobrý den, tak Vám musím s pýchou v srdci oznámit, že včera se nám podařilo úspěšně absolvovat PZ v I. ceně, 281 bodů s tím zrzavým magorem jménem Fox z Mečkovské skály, s oním po?ukem, který ve svých 4 letech v dubnu ani nevěděl, co je down, natož aport....jsem na něho moc py?ná. zkoušky se konaly v Dubči a celé je vyhrála Rovněž fenka MOK, jméno si nepamatuji, ale byla z Lavare Moravia a na druhém místě byla také fenka MOK, její? jméno si Rovněž nepamatuji, ale byla tu?ím z Majlery.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

gratuluji a já byl tento víkend na Poháru Českého středohoří a šlo to 450 bodu ale druhá cena díky ohrádce hold mám malou pointru na lišáka se kterým měli problém i velcí ČF nebo NKO ale jinak to byla parádně připravená soutěž na poli zajíci koroptve tak mohla Luna předvést jak pointr vystavuje a postupuje no prostě jsem odjí?děl spokojený i když jsem nedopadl nejlépe .A hlavně sčím jsem byl spojen že se anglánum dařilo

IS Desiree z Ko?umberka - vítě? 496b I.c, hlasitý oznamovač, nejlepší práce v lese
GS Athos Apoli Gwen - odvolán
AS Janek z Podřípské Břízy - 482b I.c, vodič nejlepší voda
POI Luna z Me?ínské hájovny - 450b II.c, vodič
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

Leone i já moc gratuluji, krásný výsledek, myslím si, že I. cena neznamená všechno.....kdyby jste měli menšího lišáka, určitě by to dopadlo lépe. Na těch PZ, kterým jsem se účastnila, byli dva angláni, jedna pointra, skončila v I. ceně a jeden angl. setr, ten bohužel neuspěl, když se zkoušelo přiná?ení teplé srstnaté, pejsek ho nevzal....ale příští rok určitě uspějí. My jsme měli také štěstí na zvěř, to se dnes jen tak nevidí.....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Lucko náhodou nevíš jméno té pointřice?
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

To Leon: Leone fakt nevím, její jméno si nepamatuji, ale kdyby to bylo nějaké známé jméno chov. stanice, tak si ho asi zapamatuji, byla malá, drobná, černobílá - moc se mi líbila, ale bohužel byla ve druhé skupině, tak nevím, jak pracovala, ale skončila v I. ceně, tak asi dobře :P Vedla jí nějaká mladá paní či slečna, která sebou měla své cca 4měsíční miminko :lol:
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Můj pejsek- ČF Ajax z Včelínského lesa. Výborný pracant. PZ I. cena 3 místo. Exterierově se jim na výstavě moc nelíbil. Je takovej drobnější, ale pracuje dobře. 8)
http://img404.imageshack.us/my.php?imag ... 009pp5.jpg
http://img134.imageshack.us/my.php?imag ... 104wa3.jpg
Naposledy upravil(a) Zlámoš dne pon 01.12.2008, 23:43, celkem upraveno 2 x.
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

gratuluji a s tou velikostí nejsi sám kdo stím má problém mám dva kamarády a oba mají problém že psi maj s velkou bídou standartní výšku tak až se daří a hlavně že maká :!:
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Taky gratuluji, jak jsem už psal - CACIT, nebo CACT ti udělá větší radost než CACIB. :wink:
Naposledy upravil(a) machal dne úte 14.10.2008, 9:50, celkem upraveno 1 x.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

titul je titul :wink: :wink:
Odpovědět