Co s sebou berete na lov?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

Zdravím. Nosím sebou

zbraň (většinou :) )

náboje (kulobrok - 4 brokové a 5 kulových, kulovnice - 6 kulových)

dalekohled (na denní šoulačku 8x30 a na večer a noc 10x50)

nůž s pilkou a páráčkem (mikovák)

něco pod zadek - pol?tář ze ?idle (v zimě do něho přidávám kus kadimatky).

provaz

vak na srnčí (pokud nejdu zrovna na noc na prasata) je nepromokavý a příjemně se v něm nosí zvěř kolem 13 kg.

plombu - pro případ de?tivého počasí ji mám v pouzdře, které je zevnitř pogumované, spolu s propiskou a odběrovou nádobou na vzorek barvy (KMP). Dřív jsem jí nosil ve skleničce od marmelády :wink:

bílý kapesník - dobrá věc teď na podzim, kdy se tráva barví do červena. když nemůžu najít barvu na nástřelu, tak vezmu kapesník a přejí?dím po trávě. Pokud tam barva je, tak se na kapesníku objeví :idea: .

gumová rukavice - liška

doklady - lov.lístek, povolenku, pojižtění, zbroják, průkaz zbraně, občanku

mobil.

Tak to je asi všechno 8)
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ten kapesnik to je dobrej napad :idea:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ps. když jsem psal co si beru s sebou na lov tak jsem zapomenul na manželku. než jsme se vzali tak jsem ji používal jako perfektní vábničku na srnčí :) , když jsem šel s ní tak jsem 100% něco viděl a také se mi s ní podařili střelit tři nepravidelní ©esteráci během šesti neděl. :wink:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

O tom kapesníku jsem to kdysi četl a jednou jsem už to Použil taky. Hledal jsem střeleného srnce ve vzrostlé p?enici kde bylo plno menších polehlých míst. Na jednom takovém polehlém místě jsem na něj střílel a po ráně mi odběhl nějakých 40m od nástřelu a zhasl. jenže když jsem slezl z posedu tak jsem nějak ztratil orientaci a nemohl najít ani nástřel ani srnce. Tak jsem vytáhl toaletní papír a v oblasti kde jsem si myslel že by mohla být trasa odběhnutí jsem ten toaležák protahoval p?enicí a co chvíli kontroloval a skutečne se na něm po nějaké chvíli objevila barva tak pak už to byla hračka.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Fery píše:Ps. když jsem psal co si beru s sebou na lov tak jsem zapomenul na manželku. než jsme se vzali tak jsem ji používal jako perfektní vábničku na srnčí :) , když jsem šel s ní tak jsem 100% něco viděl a také se mi s ní podařili střelit tři nepravidelní ©esteráci během šesti neděl. :wink:

Tak to je fajn ja když si vzal sebou přitelkyni tak jsem nikdy nic nestřelil nevim jak to :?: :twisted:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Haha. To se musíš občas dívat i okolo sebe ne jen vedle sebe! :D :D :D :D
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

žena v lese

Příspěvek od Brennek »

Jo, ženská v lese. To není špatné. Já jsem svoji ,,Dianu" vzal do lesa asi 10 x a dvakrát jsem střelil lišku (vždycky půjčeným ZBK 110 - .222 Rem.) :) . Střílím tak 5 - 6 lišek ročně :cry:
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Já jsem si vzal manželku s sebou jednou - spíš jsem ji přesvědčil, protože se mnou do lesa ?la pouze tehdy, když jsem neměl zbraň, no a já ten víkend už měl 4ks spárkaté a velkýho psa, tak jsem ji přesvědčil, až se mnou jde, že se tak jen projdeme a určitě už nic nepotkáme, ale tu flintu si musím vzít. No a jdeme, povídáme, proti nám tlupa dančího, já bez zaváhání vybral danče a ve vteřině tam le?elo, hned to na místě obrečela a už se mnou zase nechce jít.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Já jsem rád v lese sám, bohatě mi stačí, když se mnou doma slaví úlovky.
vždycky, když střelím něco trofejového ( tzn. i paličkáře), uříznu palici a doma v loveckým pokoji nainstaluju na stříbrnej tác, zapálím svíčku a otevřu láhev, a s mojí ?enou to pokaždé správně oslavíme. Někdy se to obzlá?? "vyvede", to jest až do rána.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

To doporučuji - u každé trofeje jsou to i další zážitky, kromě vlastního lovu. A mám i dobrý pocit, protože při tom samozřejmě popí?u ?eně celý lov ( za noc i několikrát), vysoce zhodnotím vlastnosti úlovku ( jak byl skvělej, opatrnej, perfektně se kryl ..), no a taky svoje, protože jsem byl zkrátka lepší a ulovil ho. Má to něco do sebe.
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Úlovek

Příspěvek od Brennek »

myšlenka je to moc pěkná :wink: . když tak nad tím přemýšlím, tak jsem vždycky úlovek odnesl do bourárny, tam oddělil hlavu a běhy a nechal to všechno v mrazáku. Tím prakticky lov skončil. Doma jsem dal akorát cigáro před domem a celý lov jsem si pěkně v paměti přehrál a znovu lovil :) . Opravdu máš dobrý nápad, figi a díky za něj.
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

A? na tu lahvinku to máme doma podobné. Také několikrát mamce popí?u jak to probíhalo. už mi také jednou popisovala, protože se mi ji loni konečně podařilo zlomit aby si udělala papíry:) . takže letos v červnu je udělala a jako správná žena hospodáře je má na samé jedničky :D :D :D . Hned potom vyfasovala mého remingtona a začala chodit sama. V červenci se jí povedl první paličkář :) . Sice na dvě rány, první byla zaměřovací, ale druhá už byla komorová 8) . To bylo potom popisování jak po první ráně popoběhl a zase se pěkně srovnal. :) :) :)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Mamka vzkazuje, že děkuje. :P :P
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Rozdhodl jsem se rozsirit seznam veci, ktere sebou do lesa nosim jeste o jeden predmet. Nejaky revolver v 357MAG. Muze se hodit kdyz je flinta zrovna na zadech v pouzdre.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Taky nosívám někdy krátkou zbran protože jednou v létě jsem musel dostřelovat a jak jsem byl zpocený tak se mi vždycky zarosil puškohled a povedlo se mi to až na potřetí .Nepříjemný zá?itek. Nechceš rozbít zvěřinu a krk ze třech metrů nejde trefit.
Odpovědět