Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Nevím jak u SB, ale u RWS prochází každý náboj hmotnostní kontrolou na automatu s nastavenou tolerancí, myslím v 5-ti setinách gramu. Pak se takové faux-pas nemůže stát. :wink:

slyšel jsem o podobných případech SB z minulosti, je dobré s každým nábojem raději zatřepat než se veme do revíru. :?
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

...
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne čtv 20.11.2008, 12:02, celkem upraveno 2 x.
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Nábojnice bez prachu...

Příspěvek od FOXCLEVER »

Je to nějaké divné, že by náboj neměl ani prach ani zápalku ? Pokud by byl prázdný a zápalka funkční, pak by po odpálení ?la střela alespoň z nábojnice ven. No nevím, zda nám chlapec napsal vše, jak to bylo ve skutečnosti.
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nivna »

mno tak minulý týden se mi stal podobnej případ.Taky s 8x57 JS SaB Nějak sem to nezkoumal a bral jsem to jako prostě selhaný náboj. Vzal jsem svou nově pořízenou Zetku na první vycházku do revíru(bez optiky bo ta je v háji ale nemohl sem to vydržet a šel aji s holou flintou:) )Našoulal jsem si lišku cca na 60 metrů. Pojistka, napínáček, cvak a nic. Chvilka zmatení, liška odbíhá. Zápalka naklepnutá oněco méně a rána nic. Na střelnici nebyl problém a vše chodilo jak mělo. A dvě rány potom taky(na víc nebyl čas). Po přečtení si tady toho jsem vzal náboj za?těrchal a nic. :shock: mnu tak jsem vzal krabičku a půl co jich tu mám a ?těrchal. Světe div se - 4 ani zachrastění. tak nevim nevim co to má bejt. Teda zatím mě s novou flintou provázeji samý patálie. Snad se to zlomí.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Měl jsem kdysi Zetku 8x57JS a sem tam při zatřepání s nábojem (SaB 12,7 SPCE) nebylo sly?et že by tam byl prach.Hlavně po zakoupení.Jak byly nějaký čas doma tak potom hrkaly.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

I mně se stal tento případ, ale "naštěstí" pouze s brokovou patronou. Při loveckém kole to po jednom mém "hoop" jen tak plesklo, jak se odpálila samostná zápalka. Je zde nepublikovatelné, jak jsem se následujících 15 minut vyjadřoval, když jsme s ostatními vy??ouchávali zaseklý plastový kontejner z laufu. Neskutečné! Fakt to skoro ne?lo vyrazit. už vůbec si nedovedu představit takhle zakouslou kuli ve vývrtu.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

když už jsme u toho, jak by se takovej průser dal ře?it? Modelová situace: Prach chybí, zápalka dostane střelu cca 5cm do laufu...a co teď? Jak se toto dá napravit ?
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Jak se to dá re?it? Úplně jednodu?e. Vezme? tyč o vhodném průměru a doporučuji i vhodný materiál (kvůli vývrtu) - tedy mosaz, měď či tak. A směrem od ústí danou střelu vyrazit. Ne moc velkou silou, aby ses nazpřel náhodou o vývrt, ale spíše rázy. Nebo.li je rozumnější danou kulatinu použtět mírným ?vihem proti střele. Pokud se jedná o kuli, tak směr vyráženi (od ústí či od komory) volím dle polohy střely v laufu. U brokovnice (pokud nemám vyndávací čoky) tak vždy od ústí ke komořé, kvůli čokům.
No a pokud to enchci dokurvit či tak, zajedu za odborníkem (ten udělá to samé, ale kdyby to pokurvil, je to na něm) a domluvím se s ním, že to celé naúčtuje Sell Bell, kam prvně zavolám a dohodnu to - seřvu je a oznámím jim, že to všechno budou muset zaplatit. Otázkou je jak uspěje?.

Jednou jsme na naháňce vyráželi S-Ball plastik (vlhký prach) a Použili jsme k tomu mého nového mosina. Tedy spíše vytěrák z něj. Jak jsem psal, velká síla (tlak) nepomůže, kroutí se tyč, je třeba rázů - rázové vlny.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Lukáši díky za vyčerpávající odpoveď.
Stejnak jsem to ale nepochopil, píše že v patroně nebyl prach. jenže o zápalce se nijak nezmiňuje. Jak už zde bylo řečeno výše, pravděpodobnost, že by selhala zápalka a ještě chyběl prach už je poměrně astronomická, i když v případě Vla?imi to číslo celkem klesá geometrickou řadou :twisted:
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Sell Bell

Příspěvek od ridgeback »

Tento týden jsem zakoupil krabičku SB SPCE 30-06. až dnes jsem zjistil, že na krabičce je udána váha 11,7g. V katalogu produktů 1/2008 jsem tuto gramáš u dané ráže nenalezl a katalogové číslo na krabičce nábojů v katalogu koresponduje s SPCE 11,7 do 300Win. Mag. Něco jsem přehlédl, nebo soudruzi udělali někde chybu?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

Soudruzi v S&B už od začátku letošního roku tyhle 11,7 střely se stři?nou hranou nabíjejí i do 308W a 30-06, údajně na základě pozitivních zkušeností nějakého Hlubockého oborníka. A ta střela by skutečně i mohla být v některých ohledech (delší válcová vodící část a něco jako uzamčení jádra stři?nou hranou) o chloupek lepší než ten jednoduchý poloplá?? (nevýhodou zejména u 308W je, že zabírá víc místa v nábojnici).
Pufr
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

sellier bellot 8x64S 12,7g SPCE

Příspěvek od nimrod nimrod »

Vá?il jsem pro zajímavost dvě krabičky nábojů co jsem čerstvě koupil za výhodnou cenu, každá je z jiné série.
1. krabička 8x64S SB 12,7g SPCE 20ks - min.27,85g, max.28,05g = největší rozdíl hmotnosti 0,20g
2. krabička 8x64S SB 12,7g SPCE 20ks - min.27,86g, max.28,10g= největší rozdíl hmotnosti 0,24g

Váženo na kalibrované digitální profi - váze. s přesností +- 1/100g

Nevím jestli je to moc nebo málo, to zhodnotí spíše ti, kteří přebíjí. Nevím jestli to vůbec k něčemu je, ale alespoň zjistím jestli mám v každém náboji prach :)
A? bude čas převážím origo náboje Brenneke. Mám krabici 20ks se střelou 12,8g TIG, dám to sem pro porovnání.

Nimrod
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

mám osobní zkušenost se Selbel co se týká rozdílu mezi seriemi.. Dále mi před několika lety kamarád puškař přes digitální váhu rozhodil 100 ks střel selbel a 100 ks lapua a nebylo co ře?it, přesvědčil mne ihned a názorně. Ze selbel utvořil pět hmotnostních kategorií, není co dodat.
politice a politikům zmar
vhool

Příspěvek od vhool »

to precechtel:...pred prvnim srazem jsem na zastrileni nove postavene 8x64 S koupil 100 ks strel od SB se strznou hranou 196gr.mohu potvrdit ze jsem taktez kazdou prevazil a vyslo mi take pet kategorii kazda v rozmezi 5 gr. :!: :!: :!: .... je sice pravda ze pri prebijeni se da laboraci rozdil malicko zredukovat ale vetsi problem bude nejen podle mne kvalita techto strel ( souosost a podobne ) . i kdyz slo o prvni strileni s touto zbrani tak prebite noslery accubondy nebo vulkany od normy chodili v rozmezi od 1-3cm na sto metru kdezto strely od SB bylo slozite udrzet v polomeru 0,5m :!: :!: :!: :!: .... pritomni jiste potvrdi ...(kuritka,andy,precechtel,milan k.atd)...to same je u celoplastu od SB.proste strely z produkce SB uz mi do pusky nepujdou .... :evil:
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Budu se opakovat, nicméně - při nastřelování kulovnice ZKK 601 r. 243 Win jsem jako první Použil střelivo SB na prvotní srovnání na 50 m. Na 50 metrů... :!: rozptyl cca 30 cm (i stranový). Povídám si - puška, montáž, nebo optika je v řiti. Potom jsem ještě zkusil střelivo Hirtenberger......vše šlo v podstatě do jednoho místa......takže tak... :evil:
Odpovědět