Veterinární prohlídky zvěřiny.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

velšterier tady plácá nesmysly

Příspěvek od velšterier »

[quote="krcoun308"]Konec dohadům, mám to za sebou. velšteriér tady plácá nesmysly, prohlížitel NENÍ povinný a dva na honitbu už tuplem ne.


Nechápu proč tak silná slova (plácá nesmysly)
Pouze jsem převzal něco s časopisu s myslivosti.A ty bys udělal dobře kdyby sis to napřed přečetl a pak nypadal druhého s plácání nesmyslů.Dobře vím co dokáží úředníci naplácat za nesmysly.Viz poslední zákon o myslivosti a hlavně prováděcí vyhlá?ka.
A i já psal,že je nutné počkat na vyhlá?ku(ještě nevy?la a řada lidí již dělá závěry)Oni tito veterináři ?kolí něco co zřejmě neprošlo prováděcí vyhlá?kou,ale to je pro ně k?eft.A umí v tom k?eftu chodit.
Pro svoji obranu zacituji ten článek s myslivosti č 10 str.28 třetí odstavec.
Otázka:
Va?e představaje,že by pro?kolená osoba byla v každém sdružení??
Odpověď:
Zcela jistě pokud chceme naplnit legislativu a. t.d.
takže jsem převzal něco co by mělo být brzy skoro závazné a Ty prosím
neple? lidem hlavu svými dojmy a neosočuj druhé.
Jinak nic ve zlém jde nám přeci o společnou věc.Já osobně počkám ,protože u nás platí co střelíme to si sníme a nic neprodáme.A na ples do tomboly si to stejně dáme prohlédnout.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

Sori za silná slova. Ale ?kolení mám na rozdí od někoho za sebou, takže si troufám říct, že o problému TROCHU něco vím. Článek mám před sebou, kdyby tam pan ing napsal, že od zítra se zvěř loví prakem, budeš tomu věřit? Prostě to není pravda, pokud zvěřinu zkonzumuje lovec, krom Trichyny ho nic a nikdo neomezuje. Rovněž prodávat do výkupu může? bez prohlížitele, ale nově musíš ke kusu krom práva přidat i HLAVU! Rozvádět stav paro?í po týdnu v mrazáku, ztráty atd je snad zbytečné. A to je podle mne problém. Pokud honitba má prohlížitele, tak do výkupu jde jen zvěřina, právo zůstává lovci. Nevím kolik váží právo z lončáka, plácnu 4kg, ze srnčího 2, od každého 5 kusů - to máme cca 30kg krát 100kč a jsme na škodě, o kterou nás každoročně výkup připraví. Já jsem členem chudé mys společnosti a prodej zvěřiny je u nás zdrojem peněz. Jinak máš naprostou pravdu, opravdu skvělá legislativa. I předná?ející se několikrát dohadovali, kdo má na které vyhlá?ce EU jaké datum a co vlastně platí.
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Příspěvek od velšterier »

O.K. O nic nejde pouze o společnou věc.Jde mi pouze o to,abychom nedělali zbytečnosti jako např.nevyhazovali peníze za něco co bude za tři měsíce třeba úplně jinak.Jako např.jsme vydali spoustu peněz při schvalování honiteb,změny v účetnictví(podvojné),schvalování nových názvů honiteb,provozních řádů,vykazovacích statistik a řadu dalších věcí které se později ukázali zbytečné.Jinak co se týká legislativy a veterinárních předpisů jsem v obraze.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

To mně chcete říct, že až střelím trofejový kus, na výkupu mi seberou i hlavu a pak mi někdy v nějakém podivném stavu vrátí, pokud vůbec vrátí? :roll: :shock:
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

Ano, je to tak. veškerá zvěř jdoucí do výkupu a ktrá nebyla prohlédnuta prohlížitelem, musí mít u sebe komplet lovecké právo a hlavu, aby kus mohl prohlédnout úřední veterinář. Mně osobně je proti srsti tam pověsit i jen odstřelového srnce, natož pak vysoká apod. Na začátku to tady říkal Geronimo, přebírali jsme něco z EU a udělali jsme z toho paskvil. Prostě pape??tější než pape?.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

Ano, je to tak. veškerá zvěř jdoucí do výkupu a ktrá nebyla prohlédnuta prohlížitelem, musí mít u sebe komplet lovecké právo a hlavu, aby kus mohl prohlédnout úřední veterinář. Mně osobně je proti srsti tam pověsit i jen odstřelového srnce, natož pak vysoká apod. Na začátku to tady říkal Geronimo, přebírali jsme něco z EU a udělali jsme z toho paskvil. Prostě pape??tější než pape?.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

ještě jednou k tématu prohlížitele: já jsem k tomu před nedávnem zalo?il vlákno v tématech Zoologie, kde jsem to tak trochu obhajoval.
Pro mě jsou jasná fakta. Od nového roku musíš kus při odevzdávce odevzdat i s hlavou a tedy i trofejí (ne jen s právem, jak tomu bylo dosud). Pokud tedy stačí jedno razítko na lístek o původu zvěře a s hlavou to v tu chvíli být nemusí, znamená to, že mi odpadá jedna cesta pro trofej, abych si ji dovezl zpět a to měl ještě strach v jakém bude stavu. V tomto prostě spatřuju výhodu. Jinak o té ceně kursu se opravdu nemá cenu bavit.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Včera jsem toto ?kolení úspěšně absolvoval. Nám předná?el p.Forejtek a myslím, že pro mnohé to bylo velkým přínosem. Hlavní důraz se dával na prvotní ošetření ,,správně,, ulovené zvěřiny. Jinak nás tam bylo kolem 60 a všichni zkoušky úspěšně složili. Někteří i s plným počtem bodů.
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

milan-sparta píše:Včera jsem toto ?kolení úspěšně absolvoval. Nám předná?el p.Forejtek a myslím, že pro mnohé to bylo velkým přínosem. Hlavní důraz se dával na prvotní ošetření ,,správně,, ulovené zvěřiny. Jinak nás tam bylo kolem 60 a všichni zkoušky úspěšně složili. Někteří i s plným počtem bodů.
Milane prosimte mohl by jsi napsat pod jakym pojmem mame chapat "velky prinos". :?: Jestli se tedy hlavni duraz daval na prvotni osetreni zveriny,tak to bylo urcite skoleni adeptu myslivosti,ne ???? :roll:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
jirka.vk
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05.6.2007, 17:25
Bydliště: Domažlicko

Vet.prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od jirka.vk »

Já si myslím,že prodej zvěře do výkupu s hlavou je čistě účelové a rafinovaně vložené do vyhlá?ky. Vyvolá to u většiny strach o trofej a její zpětné získání!!! Nebýt tohoto stra?áku,tak dělá kurz "Prohli?itelů zvěřiny" hodně málo myslivců. Pak by to ale nebyl ZLATÝ DŮL. :P
Co se asi na hlavě střeleného kusu musí prohlížet?? :wink:
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Slova velký přínos byla asi dost silná, ale zjižtění co se všechno děje při nesprávném zacházení se zveřinou mě dost překvapila. Možná pro nějakého doktora je to normální, ale opravdu se budu snažit aby zvěřina která jde do tr?ní sítě byla správně ošetřena( hlavně z pohledu hygieny )To je podle nich hlavní cíl schovaný pod jménem ,,Laický prohlížitel zvěřiny,, když zvěřinu na trh, tak v bezvadném stavu.
A ruku na srdce. Kolika kusů zvěřiny se to v některých MS týká??
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Jak krásně jde shovat do pěkného povídání o nutnosti dodržovat hygieniké předpisy snaha o vydělání nějakých drobných pro předná?ející. :!:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To milan-sparta.Dodávám do výkupu vše a to již nějaký ten pátek.ještě se mě nestalo aby mi někdo vrátil kus.vše je o lidech a přístupu.Moje myslivecká čest či stav by mi to nedovolil.vše přiná?í doba.A když jsem už u tohoto problému.Proč někde za pár stovek bez evidence s výplatou projetých km a výkonu a ty pro?kolený v ČR,kde bývala a to pí?i naschvál bývala kolébka myslivosti,zaplatí? za kurz 4,5litru musíš se dostavit k ulovenému kusu do několika hodin,potvrdit po?ivatelnost.Uvědumuje? si,že jsi zaplatil za něco co pak budeš muset dělat s usměvem zadarmo a být ještě zodpovědný za zdravý.Neni problém vytáhnou 4,5litru z kasičky,ale jak to vždyt prohli?itel je vlastně právnická osoba.Jak k tomu příjdou ostatní členi.Těch problémů je tu moc,ale snad ta vyhlá?ka něco vyřeší.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Také si myslím, že to nebude problém v našem sdružení. když už prodáváme, tak přímému konzumentu. A proto jsem to taky absolvoval za peníze MS. Jinak bych za to vlastní peníze nedal. A je to vždycky o lidech. My jsme taky s nikým problémy neměli, ale vyhlá?ka říká. chceš prodávat přímému spotřebiteli??? musíš mít na lístku o původu zvěře razítko ,,BEZE ZMĚN,, a to razítko mít někdo musí......
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Vidí? a v tom je to nelogické.Beze změn a když změny budou tak vyšetří uřední lékař.Který by měl mít stejný kurz jako ty za dva dny a on na to studoval 5let.Mám s veterináři velmi dobrou spolupráci pracuji s nima vlastně celý život.Kdybych jim chtěl snad vysvětlit to co jsem napsal výše.Hambou bych se propadl.Tohle neni vše co mě v našich zakonech s odpu?těním se..Jen se bojím toho aby jsme my myslivci udrželi s veterináři tak dobrou spolupráci jakou jsme měli.Nikdo z nich platit 4500 nebude oni na to studovali 5let a je to jejich profesionální povolání.již jsem navrhoval,že prohli?itele by měl mít každý MH.Je na to plně kompetentní.jenže to by ode?lo několik 4500 tisícovek.Nezlobte se na mě mě to tak připadá.?e si tu někdo vaří pěknou ka?i.
Odpovědět