Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Josef Pejchar
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 10.9.2008, 13:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Pejchar »

Jsem na tom uplne stejne. Udelal jsem si takovy souhr pro razi 7x64 a rozhodl jsem se vyzkouset nasledujici:

Hirtenberger Nosler Partition 11,3g
RWS TIG 11,5g
Blaser CDP 10g
Norma Oryx

Momentalne shanim ty Hirtenbergery.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

Zdenek41 píše:Sv-fox nevím,kde jsi přišel na to,že Hirten skončil výrobu nábojů,že problémy měl,kdo dnes nemá,ale že by skončil to nevím.Je zajímavé,že raku?áci ho moc nepreferují raději RWS.
No HP nikdy nikde moc neuspělo, ?il jsem v JAR, tam po tom ani pes ne?těkl, spíš nad tím všichni ohrnovali nos, to že osadili pár patron noslerem a jinýma lepšíma střelama jim sice pomohlo, ale na celkové kvalitě nic moc. V současnosti již na svých stránkách uvádí jen výrobu velké munice a nálo?iva (specializace na minomety a houfnice http://www.hirtenberger.at/hds/), firmu pokud vím koupila grupa kolem Geca a RWS (takže Možná něco pod značkou HP ještě dělají - něco jako ni??í třídu) vůbec nechápu to nadšení mnoha českých myslivců pro tuto značku, já HP střílím zbytky vojenské munice .308 z M1 Garand a je to uspokojivé, nikoliv však výborné, přebíjenky lítají líp.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

Jinak ještě co si pamatuju z JAR tak nad výrobkama HP tam panovalo takové "rozčarování" že když jsem domluvil import z evropy cca 1M kusů nábojů 9x19 tak bylo vše dobré, dobrá cena, dobré podmínky, než se zjistilo že dnové razidlo jinak indiferentně balené munice typu "vojenské přebytky" je HP, pak South African Arms and Ammunition rychle vycouvalo z transakce, neb by to nikdo nekupoval, protože bylo známo že jejich střelivo mívá "?pičky tlaku" a starší zbraně spolehlivě ničí, u této munice konkrétně se ?pičky měly pohybovat až někam po 150% tlaku....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

7X64 je ?moje? raze, kterou lovim 16 let a mam tyto zkusenosti (lovim do 150 m, krome sici zvere vse ostatni, cerna do max. 40 kg, 20-30 ks sparkate rocne):

- 10 let: SB, strizna hrana, 11,2 g: zver nebarvila, odchazela od nastrelu velmi daleko, dosled byl casto komplikovany, nesetrna ke zverine

- 4 roky: Sako Hammerhead Softpoint 11 g: zver dobre barvila, ale vystrely byly nekdy jak po granatu, na srnci napriklad naprosto nevhodne

- 2 roly: RWS TIG 11,5: nejdrive zver velmi dobre barvila, neodchazela daleko, ke zverine relativne setrna (samozrejme podle zasahu). Co je ale zajimave, posledni dobrou se obcas stane, ze zver ze zacatku nebarvi, barvit zacne az po nejake dobe, ale pak je jiz barveni dobre (beru to jako prumer u zvera jak v lete, tak v dobe silneho zabeleni). Podobnou zkusenost mam nejen ja. Pro zajimavost - na cca 50 m strela neprosla jelenem cca 150 kg streleneho na komoru...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jak píše Alda já používám Tig 10,5g již Možná více jak 10let nikdy jsem neměl problém.V poslední době již ID spokojenost klesla a to hodně.Komorové zásahy u černé i 100m.Je pravdou,že je to ojediněle,ale je to a nebývalo.Zdá se mi to pod výrobou RWS nějaké nevyrovnané a střela měkká.Co mě mrzí nejvíce chybí barvení a to se po Tigu nikdy nestalo.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Mám stejnou zkušenost s 11,5g ID, krom toho barvení, nebyl problém. Možná bude lepší zkusit originál Brenneke Tig. Dodává je firma Alex i střely samostatně, cena o něco vyšší než RWS. bohužel to ale v mé 7x57R nedělají, takže zřejmě přejdu na 11,2g HM, nebo nechám přebít.
info
alex.lov@rihadk.cz

Mít 7x64 šel bych do RWS 10,3g EVO.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

2 sw_fox Není divu, ty Hirtenberger vojenské 9 x19, co se toulaly v době cca před pěti lety nejen Evropou byly vyrobeny pro AUG a tlakově byly na úrovni Pmax 320 MPa - to nebyly ?pičky, to byl tlak podle technických podmínek zadaných armádou. Ve ?výcarském časopise SWM (který tehdy ještě vycházel samostatně a dnes je "přílohou" Visier) vyšlo varování s vyobrazením příslušných dnových razidel. Údajně každý, kdo ty náboje od RUAG kupoval, podepisoval prohlášení, že byl seznámen s jejich vlastnostmi - při dalším "překupování a přeprodávání" se tak asi vždy nedělo :lol: :lol:

S tou zprávou o ukončení výroby malorážového střeliva před cca 4mi roky máš pravdu - i výroba policejních EMB se přesunula k Fiocchi, ale i tak jsou dál nebo Možná opět na trhu lovecké náboje Hirtenberger - s firmami pod křídly dravého RUAGu se dějí divné věci :lol: :lol:
Pufr
Lahvon
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10.4.2008, 21:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lahvon »

A jaký máte názor na Normu oryx?
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

asi to nejlepší co norma z vlastní produkce nabízí, ale v této ráži bych od normy jednoznačně šel do accubondu. je to už vývojově dál
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
atomig
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 25.5.2008, 8:40

Příspěvek od atomig »

Zdravím, já používám SPCE 11,2 g jen na srčí, a jsem s tím docela spokojen. Ale na černou jedině Norma Vulkan, na to nedám dopustit.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

A není ti líto hlavně? střílet tuhle ocelovou sračku od SB? vem si magnet, zkus SPCE jestli chytá, pak se zamysli, jestli ten jeden či dva mikrony mosazi na ocelovém plechu vydrží tu cestu laufem cca 55cm na oceli a nebo se setřou na prvních 10cm, počítej že při rychlosti cca 700-800m/s jsou tam tlaky jako prase......
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové vite co je zajímavé?Mám po tatovi patrony 11,2 a 9g,které stály ve své době 34Kč.Prostě bomba.používám pouze na kočky,stačím v klidu přendat.Ty 9g jsou uzavrené jako do čtyrlístku něco jako u silver.Na magnet nereagují,ne?lo by to i dnes.Já osobně jsem patriot.Proč se ta naše firma spokojí s touto produkcí.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

No zaprve už to dávno není "naše" firma, neb to by se musela začít jinak chovat k domácímu trhu (v USA stojí jejich produkce o poznání méně, a to to ještě jelo přes celý oceán a nemusíme si povídat co stojí přeprava MUNICE......

Navíc umí i dobré střelivo, ale když český balík myslivec furt ?ere ty jejich "těžká/lehká se stři?nou hranou" a na myslivosti to furt někdo chválí, tak co by se někdo obtěžoval nákupem drahých kvalitních střel. Navíc technologie jejich výroby je už asi 40 let zaplacená, tak proč v tom nepokračovat. Průměrný myslivec navíc vystřelí cca 10 ran ročně, tak riziko poškození hlavně vydřením padá tak na druhou až třetí generaci :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Něco do 7 - 64.

Příspěvek od krcoun308 »

Přidám něco málo k tématu, lovím zmíněnou ráží už asi 20 let. Polovinu SB, nyní tak 10 let POUZE přebíjenou munici. Vyzkoušeli jsme - (otec má té? 7-64) několik střel, SST - moc brutální, RN-11gr - jako celoplá??, Siera - terčová s dutinou- jak kdy, poloplá??ová moc tvrdá, NBT - to bylo super, ale ta cena. takže lovíme Norma VULKÁN - spokojenost. Na srnčím - žebro žebro - výstřely v pohodě 3-5 cm, jen výjmečně větší. Super na lončáky, po SB a DOBRÉ komorové ráně vždy 10-30 tryskem a potom zlomení, po Vulkánu většinou KO, dobře předává a zastavuje. Laboraci mám slabší, nevím přesně, musel bych na svého dvorního dodavatele, ale tipuji to tak 650 ve 100m - mám 52 lauf, ale (zabíjí)-omlouvám se, to dobře. Nevím jestli dělám dobře, ale byly po 25kč-kus, dojí?dím 40ks, jesti šel trochu nahoru , pořád to bude do 30 a to je bez debat . . .
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

pokracuju tady nacnutou myslenku z ucinku http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?p=29665#29665
to nimrod: v lonskem roce jsem take ulovil cca 20 ks sparkate, vse bylo touto razi a strelou - 7x64, RWS TIG 11,5 g (nyni s ni budu lovit 3. rokem). nevim, mne se zda, jako by postupem casu bylo castejsi, ze zver odchazi dale od nastrelu a mene barvi. priklad: loni jsem ulovil 2 srnce, oba na cca 100m, oba vyssi komora (pokud ne primo identicka rana :wink: ), oba o mne nevedeli - prvni srnec odbehl od nastrelu cca 80m (velmi dobre barveni), druhy zustal v ohni... nebo dalsi priklad: na jare uloveny loncak cca 35 kg s klasickou komorovou ranou, od nastrelu cca 100 m, prvni barveni po cca 20-30 m. i obe dve smolky barvily minimalne...

spekulujeme o tom se zdenekm 41, ze se nam zda, jakoby se menila puvodne nadstandardni kvalita tohoto streliva (ale porad nad "kvalitou" s&b :lol: ).
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět