Kulovnice - ČZ

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Sám mám klasiku 527 - tenká lovecká hlaveň, samozřejmě plovoucí, bez bedingu, stoupání 1:12, se střelou do 64 grs. to střílí velice přesně, když mám den, tak 5 ran na 200 m je v rozptylu do 20 mm, na 300 m je to také velice přesné, běžně do této vzdálenosti okolo 0,5 MOA.
Se stoupáním 1:9 používá varminty mnoho známých, vesměs střílí se střelami 55 grs, s kvalitní municí mají obdobné soustřely, jako je výše uvedený, s tě??ími střelami nevím - snad jen SB match 69 grs, ale zdá se kolísavá kvalita, na rozdíl od SB match 52 grs. Obecně lze ale říci, že 223 je velmi vybíravá na střelivo, ale všem dobře chodí RWS DAG ( s velmi zajímavou cenou, ale je to celoplá?? ). Pro lov Winchester super X Power point 64 grs je podle mých zkušeností zatím nejlepší.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

figi píše:Sám mám klasiku 527 - tenká lovecká hlaveň, samozřejmě plovoucí, bez bedingu, stoupání 1:12, se střelou do 64 grs. to střílí velice přesně, když mám den, tak 5 ran na 200 m je v rozptylu do 20 mm, na 300 m je to také velice přesné, běžně do této vzdálenosti okolo 0,5 MOA.
Se stoupáním 1:9 používá varminty mnoho známých, vesměs střílí se střelami 55 grs, s kvalitní municí mají obdobné soustřely, jako je výše uvedený, s tě??ími střelami nevím - snad jen SB match 69 grs, ale zdá se kolísavá kvalita, na rozdíl od SB match 52 grs. Obecně lze ale říci, že 223 je velmi vybíravá na střelivo, ale všem dobře chodí RWS DAG ( s velmi zajímavou cenou, ale je to celoplá?? ). Pro lov Winchester super X Power point 64 grs je podle mých zkušeností zatím nejlepší.
Jaký myslíš figi, že bude rozdíl mezi klasickou 527 a tím varmintem?
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Varmint bude jistě přesnější, navíc je tě??í, a tak budou výsledky střelby lepší. Na tu moji 527 jsem měl asi i velké štěstí, až zahřeji hlaveň sebevíc, pořád to střílí stejně přesně.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Dnes jsem viděl varmint 527 v 222 v nádherném dřevě, ale ta ráže mě brzdí, ještě jsem si říkal, že by se nechala udělat jiná hlaveň, protože vyměnit pažbu mi nechtěli.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Hlavní sezóna víceméně skončila, a proto v určitém smyslu můžu vyhodnotit, jak jsem byl spokojený s puškou, kterou jsem si na začátku sezóny koupil. Pořídil jsem CZ 550 Lux v 8x57 JS a hodil na to Swarovski 8x56. Sice nikdy neříkej nikdy, ale z českých zbraní (mimo jiných výrobků) jsem na dlouho vyléčený. Té flintě trvalo cca 300-350 ran, které jsem musel loni vystřílet, než si puška sedla a začala mít alespoň nějak stabilní rozptyly. většinu zvěře jsem stejně loni střílel do 100 m, a proto jsem žádný lovecký průser neudělal, resp. bych střílel max do 200 m, což by ještě zvládla. ještě horší je ale nekvalita ?eleza. Neskutečně to má sklony rezavět. Na rozdíl od většiny myslivců čistím po každé ráně a i mimo to pušku pravidelně utírám lehce olejovaným hadříkem, a když je venku zima, tak ji nechám nejdříve doma v pouzdře (dobře těsní, protože je tam tlustý molitan), aby se neorosila, než ji dám do trezoru atd. I přes tuto nadstandardní péči má zvenku už pár teček, jak člověk pušku chytá a tak, tj. myslím pár teček rzi na závěru. Nedávno jsme s Andym byli střílet a vrátili jsme se pozdě večer, byl jsem unavený, a proto jsem lauf jen protáhnul nasucho kartáčky a hadrem. Pak jsem na to zapomněl a za týden šel do lesa. K mému nemilému překvapení ústí laufu bylo úplně zarezlé! Normální věneček z krystalků rzi. Neskutečné, a to i přesto, že jsem pušku nahrubo vyčistil. Musel jsem vzít odrezovač a tyčinkou ústí vyčistit.
Je zajímavé, že mám pušku vz. 24, která má kdovíco za sebou a hlaveň, závěr a spol. má úplně lesklé, žádná rez. Je neskutečné, že ti idioti v Uherském Brodu dneska a s dne?ními technologiemi neumí udělat ani poloviční flintu, jak před 100 lety. Asi je to prostě šetřením na úplně všem. Je to fakt hnus. A to jsem se nezmínil o "standardních" problémech, co všichni s CZ znají. Volná kulička kliky, nedodělaná spouš», nedopracovaná-hlučná pojistka, nedodlabaná pažba, kývající se krytka mušky atd. atd. Možná bude ale i problém v mých nárocích, které na pušku mám.
Nicméně na závěr koupě nelituju, stála mě 17 tis Kč (nová u Lepiče), tak co bych za ty prachy chtěl. Původně jsem si chtěl koupit Mausera M03, ale když vidím, co má puška za sezónu ?rámů, kolikrát s tím člověk bouchne o auto, o posed, když jdu krmit a nebo co, tak bych si teď nad tím dobitým Mauserem za 50 tis asi rval vlasy. Spousta chlapů, co má ty drahé Blasery, Sauery a spol. je mají doma v trezoru a do lesa chodí s něčím podobným.
To však nijak neomlouvá mizernou kvalitu výroků fabriky CZ. Člověku je do breku, když si vzpomene, že české zbraně mívaly ne až tak dávno velmi dobrý zvuk. š»astní vlastníci ZG 47 aj. jistě potvrdí.
Hombré
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13.11.2008, 20:54
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Hombré »

Mám vážné podezření že ti Lepič prodal nějaký repasovaný krám. Mému kamarádovi vyměnil z kulobroku ZH součástky spouš»ového mechanismu. Osobně ho neznám ale slyšel jsem na něj jen pomluvu - prý při poravě mění součásky ze zbraní a lepší si nechává. Jinak mám ČZ 537/308w a 537/243W. Jsou velmi přesné korozi odolné a myslím že se povedli lépe než 550. Nech tu zbraň pospoudit znalcem a v případě že mám pravdu mu ji vra?. Lovu Zdar :wink:
Titan6 6,5x68mag.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Já měl problémy zase s drhnutím závěru u 6,5x55SE, když jsem zavíral kliku jakoby tam byl písek a tak hnusně to škrábalo, že mi z toho lezla husí kůže jako u polistirenu. Nechal jsem ji znovu načernit už podruhý a sundat miřidla, udělat beeding a probral jsem na ní přepažbí a nový povrch, samozřejmě se musel přelapovat závěr a vnitřní části baskule a je z toho docela slušná flinta, ale přišla mě na 35 tisíc i z těma montážema co jsem potom vyhodil. mám ji už rok u puškaře a vůbec mně to nevadí až přijde do baráku zase povandruje do světa.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Zaké se mi to moc nezdá. Nechci CZ nějak chválit, ale tebou popisované problémy s korozí mi nejsou známi a to mám doma dvě.Jednu starou ca 15 let a druhou 2 roky. Dále s emi nezdá ta cena! protože se jedná o ráži 8x57IS, tak se jedná o teď nově vyrobenou zbraň a jejich cena se pohybuje kolem 23.000Kč. když jsem kupoval tu mou před dvěma lety, tak ve slevě mě stála ca. 19.000, tak pochybuji, že by cena dnes padla níže.
CHtěl jsem se tě zeptat, jakou tam máš pažbu? Zda starý model, nebo ten nový Favorit (tu?ím) co má rybiny dělané laserem a tak? Dle mých informací se všechny 8x57IS vyrábí jen s novým modelem pažby. Opravdu jestli to není nějaká Lepičova slepenina!
Navíc, pokud ti to takto kororduje, tak bys měl mít právo na reklamaci a oni ti to bez problému vymění. Stát se může při výrobě cokoliv a je problém to u konečných produktů přesně zkontrolovat.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Jednou jsem zapomněl vyčistit flintu po jelení říji a udělal jsem to zhruba po roce a nic jí nebylo a ani to nezanechalo stopu, rok výroby 2004 model ještě s kovovým podavačem ve schránce.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Patrik-30-06 píše:Já měl problémy zase s drhnutím závěru u 6,5x55SE, když jsem zavíral kliku jakoby tam byl písek a tak hnusně to škrábalo, že mi z toho lezla husí kůže jako u polistirenu. Nechal jsem ji znovu načernit už podruhý a sundat miřidla, udělat beeding a probral jsem na ní přepažbí a nový povrch, samozřejmě se musel přelapovat závěr a vnitřní části baskule a je z toho docela slušná flinta, ale přišla mě na 35 tisíc i z těma montážema co jsem potom vyhodil. mám ji už rok u puškaře a vůbec mně to nevadí až přijde do baráku zase povandruje do světa.
Kde je u Mauseru baskule?Promiň.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

to Mosin:
Ta moje 550 je lux s tou novou pažbou. A byla normálně nová, vybalená z krabice. Na jaře mi ji u Brymové nabídli asi za 18,5 tis, no a Lepič ji měl za 17,5. Já mám s J. Lepičem jen dobré zkušenosti, je velmi ochotný, všechny věci mi dovezl až domů (do Prahy), vzal mi věci do komise a dal mi protihodnoutou zboží a tak. nemůžu říct křivé slovo.
Možná jsem to s tím rezavěním popsal moc dramaticky, ale je prostě vidět, že ten materiál není moc kvalitní. To ústí bylo ale vyrezlé celkem dost. I když znáš mojí profesi, nenapadá mě, jak to reklamovat. až lauf vybouchám, dám tam jiný a hotovo. Stejně je tam i trochu křivá komora. Jak jsem u?í říkal, kvalita a úroveň odpovídá ceně.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1066
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO: FF

Ahoj! Já jsem myslel, že vzhledem k věku a otcovství už ví?, že se před každým prota?ením dírky ta dírka musí namazat! Někdy to mazání jde samo a jindy tam musíš dát trochu olejíčku! Jinak holt zarezne všechno.

For ALL:

Hodně Záleží na potu. Mě zrezlo v ruce všechno- teda mimo nerezu, M03 a Blasera(obě mají stejnou povrchovku)!

Jsem zvědav, co z toho FF teď vyrobí?
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Josef nezlob! S dírkama obecně nějaké zkušenosti už mám, nezapomeň, že jsem ?il 5 let na kolejích. :), i jsem už párkrát z něčeho vystřelil.
A na českého myslivce ty laufy čistím a ma?u nadprůměrně.
Mám s laufem 550 novou včerejší zkušenost. Balistolem vyčištěný lauf jsem včera protáhl zkusmo čistým hadříkem a hádej? Byl rezavý! A to i přesto, že byl vyčištěný a po návratu z lesa jsem pušku (jako vždy) nechal pomalu zteplat v molitanovém pouzdře. To už je celkem hnus.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Toma píše:
Patrik-30-06 píše:Já měl problémy zase s drhnutím závěru u 6,5x55SE, když jsem zavíral kliku jakoby tam byl písek a tak hnusně to škrábalo, že mi z toho lezla husí kůže jako u polistirenu. Nechal jsem ji znovu načernit už podruhý a sundat miřidla, udělat beeding a probral jsem na ní přepažbí a nový povrch, samozřejmě se musel přelapovat závěr a vnitřní části baskule a je z toho docela slušná flinta, ale přišla mě na 35 tisíc i z těma montážema co jsem potom vyhodil. mám ji už rok u puškaře a vůbec mně to nevadí až přijde do baráku zase povandruje do světa.
Kde je u Mauseru baskule?Promiň.
Blbě jsem se vyjádřil, chtěl jsem říct lů?ko závěru, baskule je samozřejmě u kombinovaných zbraní.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

František Fořt píše:Josef nezlob! S dírkama obecně nějaké zkušenosti už mám, nezapomeň, že jsem ?il 5 let na kolejích. :), i jsem už párkrát z něčeho vystřelil.
A na českého myslivce ty laufy čistím a ma?u nadprůměrně.
Mám s laufem 550 novou včerejší zkušenost. Balistolem vyčištěný lauf jsem včera protáhl zkusmo čistým hadříkem a hádej? Byl rezavý! A to i přesto, že byl vyčištěný a po návratu z lesa jsem pušku (jako vždy) nechal pomalu zteplat v molitanovém pouzdře. To už je celkem hnus.
Místo balistolu zkus Break free CLP 6. Mělo by to fungovat lépe. když jsem ještě dělal ve zbrojovce, vědělo se že materiál hlavní je oproti produkci před revolucí (poldi elektro) někde úplně jinde, nic méně opotřebení odolával min. stejně dobře, horší to je právě s náchylnostmi k povětrnostním vlivům a spalinám prachových plynů. :? proto to rezivění.
Odpovědět