Shromá?dění myslivců

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Shromá?dění myslivců

Příspěvek od moron »

Dobrý den kolegové. Pod hlavičkou Unie mysliveckých organizací - ve které mj není ČMMJ, jsem dnes obdržel mailem pozvánku na Shromá?dění myslivců, které se bude konat 14.3 ve Velkém Meziříčí. Jedním a hlavním cílem je obhajoba principů myslivosti, tvorba otevřeného dopisu ministerstvu zemědělství a nastavení dporučené koncepce myslivosti v ČR! Tuto pozvánku mnozí z Vás obdrží také, protože je to akce veřejná a čím více účastníků tím lépe. Pokud k dané věci máte další informace a podělíte se o ně, určitě se o ně zájemci najdou. Případně dejte vědět jaký zájem máte o danou akci a co od ní očekáváte. Myslivosti zdar Ros?a Moučka
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Setkání myslivců

Příspěvek od slavektis »

Více informací je na Myslivosti-radíme si v článku Předseda ČMMJ na konci.
vhool

Příspěvek od vhool »

... sám za sebe rikam,ze s dnesnim zpusobem jak se myslivost provozuje ve vetsine sdruzeni co jsem mel cest poznat,nebo lepe receno se soucasnym zpusobem vykoneu prava myslivosti NESOUHLASIM tudiz se urcite zucastnovat nebudu.na druhou stranu pravda bude asi nekde mezi obema stranami.chapu majitele pozemku,nechapu duha a spol.,chapu lesaky a chapu i nas myslivce.osobne si ale myslim ze to shromazdeni udela vice skody nez uzitku pritom reseni je tak jednoduche ....jen lidi jsou neochotni ke kompromisum.............tudiz problem je v lidech ne v systemu...
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to vhool : nesouhlasím s názorem, že shromá?dění nadělá více škod než u?itku. Domnívám se, že je taky potřeba dát o sobě trochu vědět a ne jen do nekonečna poslouchat očerňující prohlášení druhé strany. Dialog veden není a prostor k vyjádření máme jen minimální. Tak až je alespoň výstup ze shromá?dění tzn. jakési prohlášení sly?et jako to jejich.

Co mě ale maximálně štve je nečinnost ČMMJ. Organizece, které pracují pod hlavičkou Unie mysliveckých organizecí a o kterých jsem se do nedávna domníval že postrádají většího vlivu, dokáží iniciovat takovéto setkání. A to bez naší slavné masové ČMMJ, kterou jsem ještě donedávna hájil jako potřebnou. bohužel o tom přestávám být přesvědčen. Jak říká jeden známý: ČMMJ zajímají jen vybrané členské příspěvky a na myslivce kašlou.....něco na tom asi bude!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

kdyz uz nic jineho, je to alespon NEJAKA snaha o zmenu... diskuse se tu vedla na ruznych vlaknech:
http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=2351
http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

takze pro byvale cleny cmmj to po vystoupeni z jednoty muze byt logicky krok "jinym" smerem.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Příspěvek od vhool »

myslim to tak ze je tu realna sance ze to media postavi opet proti myslivecke komunite ... a neverim ze to prinese neco konstruktivniho to za prve a za druhe moznosti mame stejne jako protistrana a ne ze ne ... je to o lidech a ne o moznostech,bohuzel protistrana to bere vazneji a jde na to chytreji .... cemuz se nedivim kdyz i ve zdruzenich vitezi zavistivci a staromilci pred mladymi a nadejnymi jedinci ....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

mnozí zde psali,jak jsou nespokojeni s CMMJ,tak teď je Možná šance ledacos změnit,ale pochybuji,že se myslivci mezi sebou domluví,co vlastně chtějí.Někteří se chtějí bavit o lepším chovu zvěře,jiní zas o lovu zvěře,další o právech myslivců atd...,ale kdo vlastně vymyslí vše tak,aby byly všichni spokojeni....
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash »

vhool píše: .... cemuz se nedivim kdyz i ve zdruzenich vitezi zavistivci a staromilci pred mladymi a nadejnymi jedinci ....
Ano, s tímto naprosto souhlasím a vidím to jako hlavní problém naší myslivosti. Nevyvíjí se, stagnuje již velmi dlouho. Najít věkový průměr ve sdruženích na 50 let není problém. A názor, no to už nebudu, tak můj problém to není se vyskytuje na menu dnes a denně.
všichni asi víme, jak je pro mladé myslivce, kteří mají o myslivost zájem a rádi by se jí aktivně věnovali, problém vstoupit do nějakého sdružení. A bez nich to prostě jde od desíti k pěti. A nebude trvat dlouho a dostaneme se k pětce a půjdeme dál...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové Ti starší z fora mě znají jako klidase a člověka,kterého jen tak něco nerozhází.Poznal jsem myslivost ze všech stran a doufám,že za tři roky ještě poznám.Nikdy jsem nebránil mladým lidem pracovat v MS.jenže ono dnes je vše trochu jinak.Pamatuji si jak jsem čekal na svého prvního srnce a trvalo než jsem se dočkal.Dnes chce každý všechno hned.A takové odpovědi,proč mám stříet nějakýho panta já chci ©esteráka,kdo by se s takovým mrzákem honil.Věřte,že mě to dvojnásobně mrzí.vše je výchovou a dobou.všichni to vydíme,někdo to kritizuje jiný dává příklady.Ale nikdo s tím nic neděláme.Mnohokrát jsem říkal sám hlavou zed neprorazí? a šel proti ní.Jsem už takový.bohužel,Možná i bohudík.Nikdy jsem do myslivosti politiku nepletl at je někdo modrej či červenej vždy jsem dělal pro myslivost.Tady na vsi to ani nikoho nezajímalo šlo o společnou věc.Dnes je to trochu jinak,ale pořád se to dá ustát.ČMMJ jako taková tu byla prezentována jako organizace,která nás vede v jednotě.Pro obyčejné členy neměla jiný význam.Udivuje mě,že ač všechny organizace uznávám at už je to Řád či profíci,že tady na foru okamžitě napadáme ČMMJ.Ta za to nemůže vše je tam o lidech prachách politikaření a podobně.Ty co jí v roce 23 zakládali mysleli jako ja a spousta jiných poctivých myslivcu.Ano oni mysleli na myslivost,přírodu a všechno okolo sebe.naše nejednota dává všem,kteří nás potřebují a chcou likvidovat velikou šanci na naši likvidaci.Nedivím se někdy ,když čtu příspěvky tady na skle,tak mi taky do smíchu neni.Vlastnit myslivost nelze a pokud si to někdo myslí tak se brzo probere.Je to součást přírody a ne masakr.Nebo jak mi chcete vysvětlit něco o honitbách,vlastních od 120ha.To je přece utopije,vždyt to je jeden lán řepky.Jak už tady někdo psal,ano je potřeba o sobě nechat vědět je nás dost.Ale jednat jednotně a bez přetvářky.Myslivost je jen jedna.Prominte,že jsem se rozepsal,ale mě to prostě už nedalo.
vhool

Příspěvek od vhool »

zdendo rad bych se stotoznil s tvymi idealy o myslivosti ale me zkusenosti s MS jsou vetsinou opacne.kamaracofty,pletichareni a zavist a to vetsinou ze strany "starsich lidovych myslivcu" a to uz take nejsem mladas.bohuzel jak se shodnem tak je to opravdu o lidech ale i dobe v jake zijeme.idea CMMJ pochazi z roku jak pises 1923 ale to byl i sokol a jak to dopadlo? ... myslim ze dnes je potreba od zakladu prekopat mysleni,zpusob i tvar myslivosti aby byla zivota schopna.neni to o honitbach o vymere 100 nebo 1000 ha ale o tom vest dialog s vlastniky pozemku na kterych se honitba rozklada,neni to o zakonu o myslivosti ale o jeho vykladu a znalosti (sice neni idealni ale je dostacujici) neni to o slepem dodrzovani tradic ale o tom implementovat tradice do soucasnych podminek ...mohl bych takto psat do aleluja a porad by se nejake ale naslo ... zaver by byl asi takovy ze je potreba dialog a ne naschvaly ...a muzeme zacit znovu s ale ....
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Příspěvek od kikin »

Zdendo,podle příspěvků jseš dobrý myslivec,ale pravdu má Vhool.MS jsou často ovládány kádry z již minulé doby,kteří dohrávají svůj třídní boj ve výborech HS-MS ,a slušná většina mlčí.Tím na to dojedeme všichni.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

kikin

Ona pravda bude nekde mezi. Nikdy neni nic cernobileho. Dulezite je, aby tech co jsou schopni delat kompromisy bylo vice nez clenu obou radikalnich frakci.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Odpovědět