Co jste v honitbe naposled videli?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
blesk25
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 05.2.2009, 19:53
Bydliště: chvaleč

Příspěvek od blesk25 »

V sobotu při pochůzce honitbou me v 17h překvapila bachyně se sedmi selaty v poklidu mě vytáhly z rokle a začly na kraji rokle rýt ve sněhu.Podařilo se mě k nim dostat na cca200m pak už mě začal zrazovat vítr, s dobrou oporou v le?e sem vybral slabší sele,po ráně ode?lo 30m se zadnější komorou. Váha 21kg,mam i video, pokusím se ho sem nějak dostat.Schodou okolností se mě podobná věc stala na tomté? místě před rokem to byly samí lončáci,taktéž se povedlo i video mělo by být na foru někde pod Obr.zna?í honitby (něco z krakono?ova) dával to tam kolega"Hamstr"
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

Včera jsem se byl pokochat na krmeli?ti. přišlo mi 17 ks srnčího a 3x za večer samotný kňourek lončák. vždy vydržel tak 5 minut, pobral kukuřici a zmizel. Sice by se nejspí? ve?el do 50 kg, ale bylo ho škoda, nechal jsem ho ?ít :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

chodím převážně na noční čekané a během už minulého víkendu, kdy sem zasedl na kazatelnu pod les, sem zažil asi můj největší lovecký zá?itek. Bylo 23hodin a já už seděl a čekal. Během chvíle mi pod kazatelnu přišel srnec s hodně vysokým paro?ím. Sem zvědavý, jak bude vypadat po vytlučení, má na to, aby měl blízko k medaili. Okolo půlnoci se začaly dít věci! Z lesa, na vzdálenost 80metrů sem často slyšel takové klepání, no nenapadlo mě to. Za chvíli se u lesa objevil kus a jistil. Po 5minutách jistění vyšel ze stěny a já si ho mohl přečíst. Nevěřil sem svým očím. Směrem ke kazatelně postupoval jelen! Ale jaký - oboustranně korunový dvanácterák. Čočky dalekohledu se mi ml?ily a já postřehl, že za ním jde další kus. Ve vzdálenosti 5metrů od sebe začali z lesa směrem ke mě vycházet jeleni. Na řepu, kterou tam máme vyvezenou, jich přišlo 10kusů. A to sem byl od nich asi na vzdálenost 40metrů! Obával sem se, že je zradím, až už pohybem na kazatelně nebo špatným větrem. Vítr naštěstí byl dobrý, tak sem mohl v klidu pozorovat. Abych vás nenapínal, tak nejsilnější jeleni, to byli 2 desateráci, jeden z nich měl opravdu silné paro?í, očník a nadočník délky okolo 15cm, opěrák trochu krat?í a nahoře velkou vidlici, délky asi 15-20cm. Vím, že v noci to zkresluje, ale na sněhu a s dalekohledem 10x50 se to dalo pěkně přečíst. Ten druhý desaterák neměl nadočník a za to měl oboustrannou korunu. Odhadl sem je na 7-8roků. Ten dvanácterák nebyl v paro?í tak silný, jako ti desateráci, ale délku paro?í měl stejnou. Ostatní jeleni byli osmeráci - 6kusů v první věkové třídě a jeden ©esterák. většina z nich měla krátké výsady do 10cm. Takhle sem je pozoroval od 00:00 do 01:30. Byl to opravdu krásný zá?itek! Vůbec sem nečekal, že by mohlo ještě něco vytáhnout. Ten srnec, co tam byl, zůstal a byl s jelenama ve vzdálenosti asi 5metrů od sebe. Potom přišlo srnčí - holá, dalších 6kusů. Tolik zvěře sem už dlouho neviděl! Mezi osmerákama začaly souboje, přetlačovali se paro?ím. Jen hluk a třesk paro?í musel být sly?et do vzdálenosti asi 200metrů. Potom do soubojů zasáhl jeden z desateráků a jak se zaklesl s osmerákem, okamžitě ho přetlačil a pohybem krkem ho položil na bok. Osmerák le?el na boku, běhy kmitaly ve sněhu a desaterák na něho zhora dorážel. Dělal si pořádky na krmeli?ti. Nejlepší souboj byl mezi oběma desateráky, to ostatní jeleni udělali prostor a z povzdálí pozorovali tento souboj. Potom se opět vrátili na krmeli?tě. Nádherný zá?itek! Jeleni po hodině a půl zatáhli zpátky do lesa, o mě nevěděli. už sem si balil věci, a jak sem zavíral okenici, tak sem se ještě naposled podíval k lesu. Na kraji stál kus. Rychle sem popadl kulovnici, protože dalekohled sem měl už sbalený v batohu a přečetl sem kus vysoké na vzdálenosti 100metrů. Opět sem si vybalil věci a čekal. Za 10minut vytáhly 4 kusy vysoké. 3jeleni a jedna ?mola. Byli to ale jiní jeleni! Jednalo se o slabého ©esteráka a 2 ?pičáky, jeden měl velkou rozlohu a délku ?pic okolo 40cm a druhý tak 30cm. A opět přišli na 40metrů od kazatelny. Nechtěl sem je rušit, tak sem vydržel sedět do 3:30, kdy už sem byl totálně promrzlý. Čekal sem, až zpátky zatáhnou do lesa. Opravdu životní zá?itek! Velká sněhová pokrývka, u nás tak na louce pod lesem nad kolena přiměla vysokou zvěř sejít za potravou z vysokého lesa pod les. Řekněte, vidět za jednu noční čekanou 13 jelenů, ?molu a 7kusů srnčí zvěře, na honitbu, kde nemáme normovanou vysokou, to je opravdu silný zá?itek
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Příspěvek od Čouda »

V úterý jsem seděl s kamarádem na kazatelně , když v 21 hod. vytáhlo na pole 14 divočáků. protože šli v rojnici na zasně?eném poli a 50m daleko, rozhodli jsme se pro dvojstřel. protože to praktikujeme jen asi 1 za 2 roky, tak kolega pokazil počítání a já nevystřelil  .Kolegovo sele zůstalo v ohni.
Včera jsem seděl sám a asi jsem pozoroval opo?děné chrutí. Kňour s bachnou bez selat se honily po poli , občas zaběhli do lesa, za 10min zase zpátky na pole , pořád u sebe. Kňour měl tak 90 kg a ba?ka asi 60.
Asi kolem 21 hodiny střílel kolega na vedlejším poli a 5 minut na to si to od něj ma?e přes moje pole rudl 10 prasat.Jsou ale daleko a v pohybu. Čekám do 22 hodin a dočkám se, na pole vytahují 4 větší selata a buchtují. Je to dálka , ale je sníh a jsou v klidu. Zapírám se a pohladím spouš». Prase padá v ohni. Začíná pr?et a tak ani nečekám a jdu pro něj. Je to 255 kroků a přes internet 227m. Sele 45 kg, střeleno 6.5x65 RWS KS 8.2 g.
Díky Huberte a Diano
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Jaro je tady

Příspěvek od hanmilan »

Včera jsem byl na krmeli?ti a přišel mi jezevec. Chvíli se ládoval kukuřicí, pak narazil na stopu od divočáků, kteří tam byli pět minut před tím a zmizel do lesa. Je u nás ještě 30 cm sněhu, ale taje. každopádně je tady jaro. Sice jsem nelovil, ale byl to prima zá?itek :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Brkoslav severní

Příspěvek od roedear »

Byl jsem včera krmit a kromě stop od prasátek - bachyně se selaty, samotného kňoura a pak taky jednoho jelínka jsem viděl již po několikáté tohoto krásného ptáčka:

http://www.naturfoto.cz/brkoslav-severn ... e-426.html

Lítá jich tak kolem 30-50 v hejnu.
Skypy
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28.11.2007, 12:56
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Jaro je tady

Příspěvek od Skypy »

Tak jaro už je asi opravdu tady. V sobotu jsem u nás viděl jak táhnou čejky, ?pačky a už se ozívá i skřivan. Sníh u nás slezl běhěm tří dnů.
Břeclavsko.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

dnes ráno na čekané jsem si obeznal pár srnců , jinak srnčí celkem asi 20 ks, několik zajíců, bažantí kohouti už pomalu začínají bojovat o svá území, při cestě domů jsem na potoce viděl 3 nutrie a bílou volavku, včera mi navíc moje fenka čf vystavila hejnko koroptví 8 ks
LukasD zh 324, 7x57R/16
dadoš
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27.10.2008, 21:00
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od dadoš »

Dnes u Třebíče krásný slunečný den,tak jsem vyrazil do revíru.Na řepkovém poli 53 ks srnčího z toho 14 srnců,u rybníka 7 volavek popelavých a první letošní holub hřivnáč.Potom jsem přešel do jiné části honidby,kde jsem potkal 6 párků koroptviček(před zimou jich v této části bylo 32 ks) a hejnko ?pačků takže jaro už dorazilo i k nám.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

jezevci

Příspěvek od roedear »

..včera večer jsem si byl sednout na oblíbeném místě a kromě plné srny a srnce vidláka v lýčí (cca rozhraní II. a III. v.t.) mi přišli téměř najednou tři jezevci - první asi v 20.25 a další dva o 20min později v rozmězí jedné minuty. Spolu pak ve chvojí hospodařili ještě asi čtvrt hodinky.
jaffa
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 01.10.2008, 12:27
Bydliště: bruntal

.

Příspěvek od jaffa »

tak dnes jsem po dlouhé době vyrazil ven na zateplenou kazatelnu, kde je políčko s ozimem a v druhé časti je záhyb kde bude druhý díl políčka, je tam sedačka a korýtko na kukuřici.Zasedl jsem kolem 19.00 během čekané jsem viděl přes 20ks srnčí zvěře, 4 zajíce, lišku.pak se mi podařilo usnout a probudil jsem se u korýtka 2 prasata, po levé straně prichazí 2 bachyne a 11 selat, ti mě navětří a odchází , a ke korýtku přichazí tlupa čítající 8 lončáků a 1 silný kus, nebyly na dostřel, tak jsem hodinu a půl čekal co bude až se daly do pohybu přes políčko, tak se mi podařilo na vzdálenost 50 metrů vystřelit na kus, našel jsem ho po 200 metrech, takže krásný večer to byl
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Double, bohužel bez možnosti tento příspěvěk smazat. takže toho využiji a popřeju všem spoustu krásných zážitků v přírodě, v tomto krásném počasí! Zajímalo by mně, jestli už někdo z Vás nebyl letos norovat úspěšně liščata? už jsem slyšel několik ohlasů na úspěšné vynorování liščat ve stáří okolo 4 týdnů!
Naposledy upravil(a) Vojta dne úte 07.4.2009, 8:44, celkem upraveno 1 x.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Včera večer jsem také o dlouhé době vyrazil na čekanou. Chtěl jsem zasednout dříve a podívat se, co?e nám to chodí na daném místě za srnce. Kdyby včera bylo 16. května, bylo by to super. Obeznal jsem 5 lovných srnců 1 věkové třídy! všechny jsem mněl do cca 80m, k tomu jeden nepravidelný ©esterák, již vytlučeny (3 věková) stejně tak ©esterák(3 věková). Den před tím obeznáni další 2 průběrní srnečci 1 věkové. Kdo ví, kde jim ale bude 16.5. konec. Jinak obeznáno včera 22 ks srnčího včetně několika plných srn.
Chtěl jsem zůstat sedět u řepkového pole, protože jsem věděl, že tam již asi 2,5 měsíce chodí samotný kus černé ve váze do 50 kg(?ivá váha). když jsem přijel, zastavil autem a vystoupil, cca 5 m ode mně zalámání a z trnek vystřelilo zmiňované prase. trošku jsem se ho lekl a sledoval co že je vlastně zač. Pěkně rezavé loňské sele, nestihl jsem však nic, než ho v optice přečíst a bylo fuč. Jen pro pořádek: bylo okolo 18 hod!
takže včera skutečně velmi pěkná vycházka!
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravím pánové.. Ze soboty na neděli jsme si byli sednout na kazatelně.. Viděli jsme jen srnčí, ale ve 20:45 nám vylezli 2 ks jelení zvěře a s nimi jeden jelen sika. už několikrát jsme je zahlédli pospolu, vždy v jinou roční dobu.. ještě bych podotkl to, že ten sika byl ?pičák.. Úplně mu ty ?pice svítily a to jsem myslel, že už schazujou.. Ale tohle vypadalo jako kdyby je měl čerstvě vytlučené. bohužel jsem neměl fo»ák, takže jsem to nemohl vyfotit, ale ono stejně nebylo moc vidět..
Včera jsme byli opět na tom samém místě, ale jeleni se už neukázali.."Jen" jsme viděli srnce albína.. Krásné zážitky :)
Odpovědět