Kančí maso - jak se zbavit samčího pachu

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Kančí maso - jak se zbavit samčího pachu

Příspěvek od Greening »

chtel bych se zeptat ohledně toho ,když máte maso z knourka , ktery zapachá.....nevíte nekdo recept nebo nejakou upravu, jak to udělat , aby se to dalo jist??
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

horká voda a vařit a vařit pak to nechat vychladnou a dát psům nebo němcum :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

U nás se říká, že "mrazák si to přebere". Tozn. nechat hluboko zmrazit a poté pomalu zmrazit a použít. Pokud ani to nepomůže, tak opravdu uvařit pro psy. Jinak na vyta?ení pachů používám mléko, tozn. ponořit maso do hrnce na několik hodin (nejlépe přes noc) s mlékem. Vyzkoušeno, funguje to výborně a maso je takové křehčí. Dá se použít také na játra.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

podle mě je nejlepší cibule.Vem kus masa,nejlépe nakrájený na plátky, trochu soli a nakrájej si tolik cibule,aby si to maso celé do té cibule doslova zahrabal a nech to tak alespoň jeden den v chladnu a pak tu cibuli vyhoď a ještě jednou to celé zopakuj.Tohle funguje i na starýho muflona!Není nic lepšího a je to odzkoušené.Nejednoho člověka jsem už o?álil.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

kanec

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Dobrým vodítkem je játra daného kanečka (pokud je ovšem možnost). Dej ji do mléka na 24 hodin (odblaněnou), opláchni a pak po "staromyslivecku" nakrájet na plátky 1 cm silné, jednou stranou do hladké mouky (poloobalit) a vlo? na pánev s roztaveným sádlem (omoučená strana dolú), přikryj a pomalu sma? několikrát obrať, pokud po naříznutí vytéká jen ??áva je hotovo. Osolit, popepřit, popaprikovat (sladkou), prolít vysmáhnutým sádlem. Pokud játra nelze pozřít, kanečka věnuj tchýni anebo "kamarádovi". Pokud si pochutná?, anebo když játru nemáš a nejedná se o zápach, při kterém se ti zvedá žaludek (nevím jakou máš zkušenost s černou), tak důsledně očistit od blan a sádla platí např. i pro vysokou (perfektně očistit od běli), a to vždy i mimo chrutí (říji), samozřejmě i pro samičí pohlaví. naložit se zeleninou a péct v troubě pomaleji, při otevřeném pekáči (i troubě, pokud nemáš ventilátor), i biftečky raději pomaleji a pánev nechat bez pokličky.
typographus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 29.3.2009, 15:08

Příspěvek od typographus »

Co takhle klasický mořidlo??? :?:
Carpe Diem
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Re:

Příspěvek od Zlámoš »

to tomas.houserek: Zkoušel jsem tu cibuli a je to vyborny. Dostal jsem podíl z kňoura, který dost zapáchal. Nakrájel jsem hodně cibule a maso jsem proložil. Nechal jsem to přes noc v ledničce a na druhý den jsem cibuli vyhodil, nakrájel novou, znova proložil a nechal zaležet přes noc. Na další den se cibule zase vyhodila. Pak se maso upeklo a nebylo vůbec cítit. Je to výbornej recept. :wink:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Dotaz-kančí maso

Příspěvek od rimar77 »

dobrý je když ho naložíš do nálevu koření a přidáš cibuli a červené vínko a dva dny odležet taky funguje spolehlivě
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Dotaz-kančí maso

Příspěvek od Tommy »

cibule totiž zápach z masa vytahuje.Mořidla česnek apod. se snaží zápach přebít,což je na nic.
Odpovědět