koupě brokovnice

Vše o brokovnicích
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapy znáte někdo tureckou značku Kral??
tomas.hercik
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28.10.2009, 9:25

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od tomas.hercik »

Zdravím, jen bych chtěl říci můj osobní poznatek. Vlastním brokovou kozlici FAIR Racing sport 12\12\76 se stavitelnou lícnicí. prozatím mám na sportovní stelbě vystříleno cca. 2000 patron a s flintou jsem maximálně spokojen jan na LK tak na UT. Flintu mám pouze na sport, na honu jsem ještě nebyl a v plánu to mám jednou za uherskej rok:) značku FAIR jsem dříve neznal a samozdřejmě jsem si nebyl ničím jist. Dnes si jist jsem a nezbývá mi než flintu doporučit.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od cejlon »

Až s tou flintou vystřílíš 20000tis ran tak potom teprve ji můžeš někomu doporučit........
tomas.hercik
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28.10.2009, 9:25

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od tomas.hercik »

Samozdřejmě, s tím plně souhlasím a je to svatá pravda. ale zatím jsem spokojen. mám kamaráda co má BS a po 500 ranách začla dublovat tak to reklamoval uspěl a po 2000 tuším řikal že odešel vyhazovák. tak já zatim chválím:p
Lubos-lbc
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30.11.2009, 9:18

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od Lubos-lbc »

Ahoj lidi, mrknul jsem na tohle forum a můžu jen potvrdit vaše názory, vyzkoušel jsem spoustu zbraní a skončil u Browninga a u Beretty, cenová relace 50 tis stačí, pokud mu můžu nějak pomoc, tak ať se na mne klidbě obrátí, mimo jiné mám tu i komisní zbraně těchto značek a určitě by si vybral. LubomirSip@seznam.cz tel.603709789 s pozdravem Luboš.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od Michal P »

Tak uvažuji o koupi nové brokovnice a absolutně nevím co vybrat. Chci kozlici 12/70 nebo 76 výměnné čoky, jednospousť a vyhazováky. Cena max 30 000,- Kč Líbí se mě Bettinsoli, ale dost lidí mě od ní zrazuje. Je tady na trhu k dostání dost turků ale nějak tomu nevěřím. Byla mě nabídnutá španělská kozlice Zabala Hermanos nevypadá špatně, ale také nikoho neznám kdo by mě na ní mohl dát reference (mimo prodejce). Dále jsem objevil brokovnici Fausti Stefano ta rovněž vypadá velice dobře a mám z ní takový dobrý pocit, že mohla i něco vydržet. S Baikalem moc nepočítám, protože u nás v honitně ho dva chlapy měli a jednomu se začal rozletovávat hlavňový svazek a druhému pořád blbne vyhazovač. Sám doma mám Iž 12 a ta střílí a střílí bez jakékoliv údržby a opravy. Vystříleno má už pář tisíc a funguje, Jenom ta pažba mě na ní vůbec nesedí. Brokovnici chci používat převážně na lov a občas na střelinicí (střelnice max 4x za rok). Za rok vystřílím tak do 1500 ran. Zkuste mě někdo trochu poradit a hlavně sdělit svoje zkušenosti.

Díky Michal
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od lovec »

Marocchi Zero3 Field,toto je konkretne kamaratova flinta :

Obrázek
Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od kojot »

S brokovnicema jsem ušel taky kus cesty. Střílel jsem z mnoha značek, Berett, Browningů, Fabarmů a samozřejmě Rusů, Turků a mnoha jiných(hlavně ZH). Samozřejmě na střelnicích od kamarádů a známých. Otázka je, kolik trávíš času na střelnici, v lese a kolik odchodíš honů, popř. naháněk a podobně. Když jsem měl doma Rusáka, střílel jsem ročně okolo 2000 ran, páč jsem byl na volné noze a měl jsem času spoustu. Koupil jsem Itala, právě taky kvůli tréningové střelbě a nejezdím skoro vůbec, protože jsem dosti pracovně vytížen a ten čas prostřílený na střelnici strávím dnes raději v lese. Na honech to není dneska tak slavné a na naháňkách už vůbec ne. Vytřelíš 30 ran a považuješ to za úspěch a to jen díky vypouštěným kohoutům. Samozřejmě se dostaneš k honům s daleko lepšíky výřady, ale u nás bývá do 50 kusů zvěře, čili 30 ran je více než dost. Na tyto akce, zvláště pak pokud začínáš je vinikající RUS, protože jsou mladí myslivci klasicky posíláni do lečí, které oplývají různými rumišti a tam by jsi s novou Berettou s krásným lakem zaplakal. Naopak na kačenách je radost se s takouvou zbraní ukázat (pokud tě nepošlou plašit do loďky).
Osobně bych volil zlatý střed a šel bych do Fabarmu Elos 12/76, je to s vyhazovákama, choke, jednospoušť, všechno, co potřebuješ na sport a lov. cenovka je tam cca 25.000,- a mají ji v CID v Praze.
sám Fabarma mám a nemůžu říct křivý slovo. Pěkně udělaná flinta, lehká, vymazlená.............
Faustiho neber a pokud ano, ani o střelivu magnum neuvažuj. Kamarád ji má 7 let a po pár lovech na divoké husy, jak jinak než s magnumy se mu krásně mele v zámcích, předpažbí je volné............děs - běs!!!
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Duck
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26.8.2010, 20:28

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od Duck »

Nazdar pánové a snad i dámy.Stojím před podobným problémem jako většina návštěvníků tohoto fóra a chtěl bych znát Váš názor.Jsem začínající střelec(3x na střelnici) a rád bych si pořídil svou zbraň, brokovou kozlici, spolehlivou, cenově dostupnou (v případě,že ji pověsim na stěnu aby mě investice nemrzela) a vhodnou ke střelbě na asfaltové holuby a 1x ročně hon. Momentálně mám půjčenýho Bajkala, ale moc mi nesedí pažba. Poradíte? Děkuji a všem přeji přesnou ránu. :wink:
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od mikis »

Otázka je,jak vysoká je investice která tě "nemrzí"... pro někoho třeba 7000,- a pro někoho je 70 000,- za browinga dobrá investice i když na něj kouká ne zeď :D ....
Duck
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26.8.2010, 20:28

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od Duck »

Díky za první ohlas.Můžeš (promiň tykání, leč mi připadá vhodnější do těchto fór) být trošku konkrétnější k tomu Browningu? Slyšel jsem názor, že lepší starší "super" značka než novýho Bajkala-sportinga? Co ty na to? Stále se prosím držme mých požadavků na využití.....Dík. :D
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od kojot »

Duck píše:Díky za první ohlas.Můžeš (promiň tykání, leč mi připadá vhodnější do těchto fór) být trošku konkrétnější k tomu Browningu? Slyšel jsem názor, že lepší starší "super" značka než novýho Bajkala-sportinga? Co ty na to? Stále se prosím držme mých požadavků na využití.....Dík. :D
Souhlasím, raději dobře sřílenou (resp. nestřílenou), za dobrou cenu, než zbraň současné USSR produkce. A nebo když Rusáka, vzít si jich na krámu 10 a vybrat z nich toho nejlepšího, protože ne všechny jsou špatné. Nicméně na tohle žádný prodavač asi nepřistoupí. Jedině ve Sport lovu v Sudicích, tam si můžeš prohlíženou zbraň přímo vyzkoušet na tamní střelnici. Druhá možnost je koupit Rusa od někoho, koho znáš či flintu, kterou znáš.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od Michal P »

Pánové poraďte, mám možnost koupit kozlici z druhé ruky. Jedná se o Browning B 125 v loveckém provedení tzn jednospušť, vyhazováky, pevné zahrdlení a hlavně 71 cm. Flinta mě velice dobře padne do ramene a co se týče kvality provedení, tak je to vše vyladěné jako housle. Tento týden ji chci vyzkoušet na tahu na kačeny a pak uvidím. Moje využití je hlavně lov (ročně vystřílím kolem 1000 nábojů na honech) a dvakrát do roka jdu s kamarády na střelnici.
Máte někdo nějakou zkušenost touto flintou ?
plchplch
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27.8.2008, 14:07

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od plchplch »

Po zkušenostech jsem došel k tomuto, chci-li levnou tak lidně Marrochi Zero 3 sporting cena kolem 35tis., chteš-li investovat jednou a navždy do nové zbraně tak Browning GTS dá se koupit za cca 55tis. Ceny nových modelů 625 jsou dnes vyšší.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: koupě brokovnice

Příspěvek od Michal P »

Tak pomalu mohu hodnotit brokovnici, kterou jsem s vaší pomocí vybíral. Nakonec jsem koupil starší Browning B325 s pevným zahrdlením a to půl a celé. S flintou jsem doposud vystřílel cca 800 nábojů a jednoznačně mohu říct, že tam rozdíl oproti přechozímu Bajkalu je. Okamžitě se srovnám s lištou a muškou, nemusím naklánět hlavu a hledat jako u Bajkala. Nevím čím to, ale lépe se mě trefují zajíci než kohouti, nebo kčeny. Nicméně jsem zatím velmi spokojen a doufám, že si na sebe ještě víc zvykneme. To celé zahrdlení je opravdu poznat, když střelím po zajícovi na delší vzdálenost. Většinou udělá kotrmelec a leží.
Naposledy upravil(a) Michal P dne pát 21.1.2011, 6:54, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět