Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Shiva »

6mmBR Norma je rozsirena sportovni raze, zedna exotika. 6PPC jsem uvedl protoze ji mam v kombinaci s razi 6.5/284 a 6.5x47L (objednana). Navic je to modifikovany naboj 220 russian. Ted mam objednanou demo zbran pro demonostraci jak jedna zbran muze strilet ultra presne v nekolika razich. Proto je specifikovana jako "long action". Me zbrane jsou a na vyjimky jednorane, takze neresim OAL dle zasobniku.
Pro tebe je dulezite jaky naboj se ti vejde do pouzdra zaveru, jak velky naboj ti umozni vyhodit vyhazovaci okenko (nikoli vystrelenou nabojnici, protoze kdyz ze zasobniku podas dlouhy naboj a budes ho chtit vyndat vyhazovacim okenkem, tak ti musi prolezt. jinak musis vyndat zasobnik), a celo zaveru (kliky) musi pojmout dno nabojnice. 6.5x55 ma z nejakeho zahadneho duvodu dno o 0,19mm vetsi prumer nez vetsina beznych naboju. Ale toto se da lehce upravit. Samozrejme ze i vyhazovaci okenko jde zvetsit.
Nevim co mas za flintu a v jake razi. nejak jsem to cele nepochopil, protoze jak rikas, hledas razi z ktere muzes postavit 6.5x55SE. bud uz neco mas, tak bez a kup si jeden naboj a pomer, nebo si to najdi v CIP tabulkach a uvidis.
Pokud zadnou flintu nemas, tak neres co lze ci nelze prestavit a kup si flintu v teto razi.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
gunar
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.9.2007, 12:58
Bydliště: sk

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gunar »

tibi dakujem za odpoved aspon viem na com som u sauer-a.
SAUER 202 8x68S
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Kettu81 »

Pro Mosin
Zdar doufám že sis už z nějaké 9,3x62 skusil vystřelit, protože jestli ne a si zatím zvyklý na třistaosmu tak abys nebyl rozčarovanej. :lol:
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Michal P »

9,3x62 jako vzduchovka ani to nepocítíš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od dalas »

Mám nerezový revolver Ruger GP 100 s poškozenou hlavní. K poškození došlo asi před 10 lety a já se snažil zbraň opravit výměnou hlavně. (dovoz přes importéra) po 3/4 roce konečně hlaveň přišla, ale černá. Po reklamaci přišel čtyřpalec a já chtěl šestipalec. Pak jsem to na chvíli vzdal. V minulém roce jsem zopakoval pokus. Z USA došla odpověď, že dle výrobního čísla se jedná o černou (barva) zbraň a ta že nikdy nebyla vyvezena do ČR. Až po nafocení zbraně s výrobními čísly uznali, že skutečně by bylo dobrý poslat tu nerezovou šestipalcovou. Dnes došla pochopitelně s výrobním číslem.
A teď k jádru problému. Musím zažádat o nákup revolverové hlavně a poté ji zaregistrovat. Dostanu k ní techničák a nechám hlaveň vyměnit. Pak mi zůstane poškozená hlaveň bez výrobního čísla. Při kontrole zbraně budu tedy muset předkládat dva techničáky, revolver a starou hlaveň, protože budu mít průkazy na celej revolver a hlaveň. Nemáte někdo zkušenosti, jak toto řešit rozumněji?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Kettu81 »

Zar, jediná možnost co mně napadá je špatnou hlaveň nechat ůředně znehodnotit. Postup bude asi stejný jako při výměně hlavně u kulovnic a to by snad měl zajistit puškař co to bude měnit. Obvolal bych puškaře a zeptal se jak to řeší.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od dalas »

no právě to co jsem nastínil mi sdělil puškař. Když tu hlaveň nechám znehodnotit, tak budu zase předkládat spolu s dvěma průkazy papír o znehodnocení, protože na jednom průkazu mám celej revolver. Zkusím se zítra zeptat na policajtech. Jinak díky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od nimrod nimrod »

Pokud mohu poradit, má to svá pravidla a nebral bych to na lehkou váhu, jsou tam lhůty ze zákona které je třeba dodržet(viz níže), doporučuji tedy:
Zajít prvně na OS PČR se zbraní a pochopitelně průkazem zbraně, zažádat o zničení původní hlavně revolveru (100kč kolek) (někdy chtějí expertizu, kterou provede kriminalistický ústav Praha na jejich náklady a má na to lhůtu 3měsíců)+ zažádáš o nákupní povolení na hlaveň zbraně kat. B (100kč kolek), po vydání rozhodnutí o povolení zničení hlavně a vydání rozhodnutí o povolení nákupu - předáš revolver s oběma rozhodnutími o povolení puškaři, který má licenci (na opravy, úpravy a výrobu zbraní) a ten se postará o zbytek. Následně doneseš postupně nebo naráz na PČR potvrzení o likvidaci původní hlavně a revolver s již vyměněnou hlavní, vydají ti nový průkaz zbraně kde budou uvedena dvě výrobní čísla zvlášť na válec a rám + zvlášť hlaveň (pokud nebude mít nová hlaveň stejné výrobní číslo jako původní). Při vydání nového průkazu zbraně budeš potřebovat 200kč kolek, pokud doneseš potvrzení že jsi členem sportovního střeleckého klubu stačí 50,-kč - nutný podpis předsedy klubu a razítko klubu.
POZOR! Na přihlášení zbraně po výměně hlavně máš 10dní pracovních, stejně jako na předání dokladu o zničení hlavně. K přihlášení zbraně budeš potřebovat účetní doklad od puškaře, stačí paragon.
Toď vše :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od dalas »

to nimrod: byl jsem na PČR a v podstatě mi řekli to, co jsi napsal. Je tam jen jeden rozdíl. Nechtějí to napsat na jeden průkaz, ale na dva. A to je kámen úrazu. Musím mít tedy komplet revolver a jednu hlaveň. Pokud ji nechám zničit, budu mít papír o zničení hlavně, ale které, když ta původní číslo nemá? Skoro jsem rozhodnut hodit novou hlaveň s průkazem do trezoru a vykašlat se na to. Jinak jsem zjistil, že to vyražení čísla požaduje na Rugeru naše administrativa, protože to je prý hlavní část zbraně. Spíš to je ale polotovar, protože vyžaduje odbornou úpravu a slícování, které musí provést puškař. Jó sakra drahý zkušenosti. Jinak díky za informaci.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Surfuju po netu a narazil jsem na nový "super" přípravek na černění zbraní za studena pod názvem Blackfast. Má cenu to toho tu pětistovku vrazit, nebo to raději odvézt k puškaři? Potřeboval bych si načernit kliku závěru, hlaveň a nábojovou schránku. Pokud jsem OT, tak mě smažte.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od nimrod nimrod »

Kvalitní černění za studena (kyselé) běžně nekoupíš a procedura je to zdlouhavá a pracná (nátěr-zrání-vyvaření ve vodě- kartáčování) to vše dokola dokud nejsi spokojen s kvalitou a sytostí tónu. Černily se tak hlavně, kde byla cínová pájka - kterou brunigal žere.
O tomto typu studeného černění ale ty určitě nemluvíš. Dané přípravky tzv. rychločernění nejsou trvanlivé a plochy je třeba často přečerňovat, pokud je flinta v permanenci, antikorozní ochrana je mnohem nižší. Dnes běžně používané černění je alkalické (brunigal), ne všichni puškaři jej dělají, dnes nato musíš mít oprávnění pro nakládání s jedy. To mají větší zbrojovky a sem tam firma zabývající se povrchovou ochranou.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Potřebuju prostě načernit flintu, resp. nějak šetřit povrch proti korozi. Je to sada na černění zbraní, která obsahuje: odmašťovač, aktivátor povrchu (kyselina), čenící gel, nebo roztok a konzervační olej. Je to prej hlavně na černění šroubů a strojírenských součástí s využitím i na zbraně, zkrátka železo.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od nimrod nimrod »

Zjisti si kdo v okolí dělá brunigal a dej to tam, vyjde tě to stejně draho a vydrží to mnohem dýl. Jaký povrch nachystáš na železe, takový pak bude povrch finální. Starého černění se krásně zbavíš roztokem nebo koncentrátem HCl, pak prolít důkladně vřelou vodou, abys to neutralizoval. Pak to chce šmirgl drsnost 500 a víc až po 1000 dejme tomu, pak lehce ocelový kartáč drát 0,1-0,2 a lahce finiš ideál je pololesk - modrá brusná pasta na hadráku, nebo lesk - zelená, netlačit, bacha na hrany ať je nezakulatíš- nic nevypadá hůř než takhle zfušovaná flinta. Celkem vzato, aby to nějak vypadalo je to celkem drbačka :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od zispo »

Tak jsem od novího roku zkoušel přísvit. jelikož jsem koupil puškohled z jemným křížem a bez přísvitu tak jsem hledal nějakou alternativu. našel jsem v jedné knize. zakoupil jsem malé chemické světlo o délce 3cm. oblepil izolačkou a nechám jim malou škvírku. Vložim do puškohledu ze přední strany. Chce si to najít jen škvíru co vám bude vyhovovat. Nejlepší je červené světlo, dělá se i zelené a modré, ale to rozostřuje obraz. Zabezpečuji proti vipadení jen přilepením k tubusu. Chemické světlo stoji cca 5kč. A spolehlivě vám vydrží svítit celou noc.Při zachování světelnosti.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

jde to nejak vyfotit, nejak si to nedokazu predstavit
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět