Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od nimrod nimrod »

Přesouvám sem z jiné diskuse (9,3x62) můj příspěvek, aby v tom byl trochu pořádek:
Nejdál jsem odlovil zvěř na +-190m (změřeno podle mapy) - srnec v klidu ideálně na plocho, posekaná louka, dobré světlo a dobrá opora s mou starou kozlicí 7x57R a RWS 11,5g tenkrát ještě TIG, optika zeiss 4x32T, nastřeleno na 150m. Mířil jsem na horní komoru, zásah byl na nízké komoře. A dopad kule byl slyšet po tak dlouhé době, že se mi to zdálo až neuvěřitelné. Srnec byl v optice jako drobek. Byl jsem mladší a horkokrevný, byl to rariťák s jedním parůžkem, kterého pomalu pronásledoval z dálky starší kapitální srnec... tenkrát jsem si říkal, že prostě musím střílet jinak už bych ho nemusel nikdy vidět. Dnes už bych tak daleko s takovou výbavou na něj nespustil :wink: to je věkem.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Dnes ráno jsem objížděl vnadiště a zjistil,že chodi na dvě místa a ještě je to čerstvě trochu podrcaný na lukách,tak jsem si na večer naplánoval čekanou. Jenže odpoledne se trochu zatáhlo a poprchávalo,takže jsem byl k večeru jak na trní,vykukoval z okna a přemejšlel jestli jít,nebo nejít.Nakonec jsem se v v18:30 rozhodl že pudu.V 19:10 jsem byl v lese a v 19:30 pomalu došoulával k žebříku.Už ze sto metrů jsem slyše pokvikávání selat a potom zřetelný mlaslání :D Tak jsem se k nim s dobrým větrem pomaloučku příkrádal a dostal jsem se na nějakých 60m kdy už jsem je v dalekohledu celkem pěkně viděl.Tak jsem ho prohodil za flintu a vybíral,jenže se trošku zatáhlo a já viděl pěkně jen bachu(protože byla největší) a místo selat jen tmavej rozmazanej flek 8) To trvalo zhruba 10minut než vykoukl mesíc-celou dobu jsem na ně mířil ve stoje bez opory a už se mi pěkně klepali ruce.Pak se vyjasnilo,ja si našel sele,padla rána,slyším náraz kule,kviknutí prasete,utěk rudlu a nakonec odkazování z místa :P Výsledek sele tak 20kg,střeleno těsně za plec ráží 7x64 Geko.Tentokrát prostřeleno v ohni a moře barvy.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

V sobotu ráno jsem se byl se psem projít po revíru a viděl krásnýho jelena.Vysokou u nás máme normovanou,ale vidět ji a ještě k tomu ve dne je dost velká vzácnost.Oto větší mám radost,že mě na něj připravil pes :lol: a já se stíhl nachystat a vyfotit ho.http://kopov.rajce.idnes.cz/jelen_dnes/
Co mě trošku mate,tak to,že se mi zdá jak kdyby byl neuplně přebarvenej.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od RuStaff »

re: kopov.c
tak to jsou zajímavé fotečky, čím jsi to fotil?
mně se teď o víkendu povedlo cvaknou celkem slušného sikáče, dokonce i pes se mi připletl do záběru... :)
Obrázek
Obrázek
pár fotek tady: http://fotoarchiv.rajce.idnes.cz/2011-0 ... ohledavky/
6,5x55SE☝️❤️ 8)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Tak dnes ráno jsem se vypravil do honitby za účelem přivábení lišky.Vábničku jsem dostal od manželky a dlouho se pokouším něco přivábit zatím bez úspěchu.Po shlédnutí DVD jsem ale přesvědčen že prostě nemám jenom štěstí.Dnes se to mělo změnit.Vylezl jsem já i pes na nízký posed a zaměřil se na terasy s broskvemi a trávou po prsa přede mnou.Vřeštím,vřeštím pauza vřeštím.......to celé asi 15-20 min.Najednou až za terasama z přilehlého lesa tmavý flek na poli.Beru dalekohled HURÁÁÁÁÁ,konečně.Liška asi na 400-500m.Zároveň všímám,že drží něco v mordě asi zajíček.Zavřeštím zastaví a rozhlíží se zajde do terasí,dívám se dalekohledem ale nevidím žádný pohyb.Vřeštím dál...nic..pauza.Najednou se Liška zjeví asi 70m přede mnou a za deního světla si to mašíruje po holém poli přímo ke mě,beru kulobrok myškovačku do pusy nechávám ji přijít co nejblíže asi u 50 m mě nebo psa uvidí otočka a mazec do terasí předsadím bác zapráší se před liškou a uhání dál!Bohužel lov se nezdařil,ale hřeje mě aspoň to,že vábení funguje,jenom to chce stěstí a natrefit na ni.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tak na poslední čekané mi přišlo 8 kusů srnčí zvěře, z toho 3 srnci. Jeden z nich velmi silný šesterák. Všechny kusy začali vytahovat mezi 5.50 a 6.00 z různých stran louky, bylo to jako kdyby se domluvili.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Prasečí večer :lol:
Měsíček nám pomalu narustá a prasátka chodí jak na drátku,takže jsem se rozhodl jít na čekanou.V 19:30 jsem pomalu přicházal k posedu a už zdálky jem slyšel pochroupávání Dostal jsem se k nim zhruba na 50m,po chvíli se mi natočilo sele,tak jsem to odmáčkl a slyšel utěk prasat a odkazování z místa které pomalu utichlo.Sele zustalo 5metru od nástřelu,tak jsem ho vyvrhl a dotáhl k cestě.Říkal jsem si,že přece nepojedu tak brzo dom,když jsem ted přijel.Šel jsem sednout ještě jinam a po pul hodce sezení mi došel další rudlík.Po chvilce pozorování jsem vybral sele .Tak jsem ho vyvrhl,dotáhl k cestě a říkám si že je dost brzo nato abych jel dom,tak že vezmu z auta psa a pudu se s ním trochu projít.Došli sme k loukám,vezmu dalekohled a světe dív se-70m ode mě ve stínu lesa 6 prasátek :shock: Pes o nich naštěstí nevěděl jinak by je určo zradil.Tak jsem zaklekl a po chvilce přebírání a míření tam zustalo další sele.Když jsem měl všechny ulovky naložený,tak mě volal kamarád,že střílel po praseti,slyšel ho odkazovat v houštině ale nemuže ho najit.Tak jestli bych nemohl vzít Andu a dojet.Když jsem tam dorazil a otevřel kufr,tak trochu nechápal odkud že to jedu :shock: :lol:
Místo kde slyšel prase odkazovat bylo dost hustý a měli sme zato,že prase nebude daleko a už bude zhaslý.Tak jsem tam pustil psa,ten chvíli šramotil na kraju a pak bylo ticho.Vrátil se po 10min.a já to trošku nechápal že ho nenašla.Tak jsem ji tam poslal znova-dlouho ticho a po 20min. se ozvalo vzdálený hlášení.Tak jsme vyrazili za hlasem a po nějakých 800m jsme došli k praseti ktery stálo v potoku a pes ho hlasitě stavěl.Bylo střelený přes kýtu,takže to domělí odkazování bylo asi trochu blbost. No a už su konečně doma,cosi sním a du chrnětMám toho celkem plný zuby a ráno musím čunata zavezt na polesí do chladáku.Tí budou mít za mě radost :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

kopov.c píše:Prasečí večer :lol:
Měsíček nám pomalu narustá a prasátka chodí jak na drátku,takže jsem se rozhodl jít na čekanou.V 19:30 jsem pomalu přicházal k posedu a už zdálky jem slyšel pochroupávání Dostal jsem se k nim zhruba na 50m,po chvíli se mi natočilo sele,tak jsem to odmáčkl a slyšel utěk prasat a odkazování z místa které pomalu utichlo.Sele zustalo 5metru od nástřelu,tak jsem ho vyvrhl a dotáhl k cestě.Říkal jsem si,že přece nepojedu tak brzo dom,když jsem ted přijel.Šel jsem sednout ještě jinam a po pul hodce sezení mi došel další rudlík.Po chvilce pozorování jsem vybral sele .Tak jsem ho vyvrhl,dotáhl k cestě a říkám si že je dost brzo nato abych jel dom,tak že vezmu z auta psa a pudu se s ním trochu projít.Došli sme k loukám,vezmu dalekohled a světe dív se-70m ode mě ve stínu lesa 6 prasátek :shock: Pes o nich naštěstí nevěděl jinak by je určo zradil.Tak jsem zaklekl a po chvilce přebírání a míření tam zustalo další sele.Když jsem měl všechny ulovky naložený,tak mě volal kamarád,že střílel po praseti,slyšel ho odkazovat v houštině ale nemuže ho najit.Tak jestli bych nemohl vzít Andu a dojet.Když jsem tam dorazil a otevřel kufr,tak trochu nechápal odkud že to jedu :shock: :lol:
Místo kde slyšel prase odkazovat bylo dost hustý a měli sme zato,že prase nebude daleko a už bude zhaslý.Tak jsem tam pustil psa,ten chvíli šramotil na kraju a pak bylo ticho.Vrátil se po 10min.a já to trošku nechápal že ho nenašla.Tak jsem ji tam poslal znova-dlouho ticho a po 20min. se ozvalo vzdálený hlášení.Tak jsme vyrazili za hlasem a po nějakých 800m jsme došli k praseti ktery stálo v potoku a pes ho hlasitě stavěl.Bylo střelený přes kýtu,takže to domělí odkazování bylo asi trochu blbost. No a už su konečně doma,cosi sním a du chrnětMám toho celkem plný zuby a ráno musím čunata zavezt na polesí do chladáku.Tí budou mít za mě radost :lol:
Takže k úlovku přeju Lovu Zdar,to se nestává každý den,např. u nás je prase momentálně k nezahlédnutí.Ten kdo uloví první prase tak bude pravděpodobně prohlášen za šamana s nadpřirozenými schopnostmi :lol:
V které lokalitě lovíš že tam máte tak živo?úživnost?plodiny?les-pole?
Údajně mraky prasat jsou v čechách?
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Lovu dík... Lovím na Blanensku :lol: Prasatka tu jakžtakž máme,ale není jich až tolik jak se muže zdát.To včera byla spíš náhoda,ale že by jich tu bylo tak málo abysme někoho vyhlašovali za šamana :lol: ,tak to taky ne.Máme tu dost velký komplexe smíšenýho lesa s dostatkem mlazin a něco málo polí.O něco víc prasat je asi blíž Brnu.Jen tak pro zajímavost mám známího v již.čecách a ti budou asi vyhlašovat šamana stejně jak u vás :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Já byl asi před 2 roky v J.čechách na dovči a co čert nechtěl majitel chyty byl myslivec :D ,takže si mě choť moc neužila.No a oni tam museli přes týden chodit hlídat lidem pole s bramborama páč to tam prasata plenila každou noc!!!!Tak nevím co teda.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Ono to asi bude jak kde.U nás ted taky sou a u kamoša 10km vedle ani chlup.Z toho oni jich mají dost a u nás nic. Zeptej se třeba Zdenka kolik jich ted mají a zeptej se ho na podzim :lol: Ale to do zážitku asi moc nepatří..
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Upřímné lovu zdar.Kdo umí te má.U nás momentálně prasátka nejsou,ale jak se hne s poli tak tu budou.Letos byl propad k dnešnímu dni 12ks.Lovilo se běžně 35ks,hlavní příčinu vidím ve zrušení živočišné výroby a následně absence setí kukuřic.To se má změnit 300ha až 400ha pro elekrárny na bioplyn.Prý to bude odrůda,kterou prasata nežerou :lol: .Nevím neznám něco takového.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Zdenku Lovu dík...
To není o tom jestli umíš nebo ne.Prostě tu sou a chodím,to je asi celej um :wink: Jinak ted jsem se vrátil z lesa-byl jsem hlídat paseky kde se loni nasázeli bukoví sazenice.Prasata to choděj vyrejvat a my musíme chodit hlídat.Po 20hod se mi z přítmí stěny lesa vynořil vláček osmi samotnejch selat.Tak jsem využil Whoolovu metodu,vybral předposlední a von to fak knourek :lol: .Moc jsem téhle metodě nevěřil,ale cosi na tom bude. Whole díky....... :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Já seděl v sobotu do 01:00 vichr,že to kazatelnu převracelo,ale prasata nikde,ani liška,no v podstatě vlastně nic :lol: ,navnadil sem na pár místech kukuřicí tak zbývá jen čekat....oni zase začnou..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od dalas »

to kopov.c: předně Lovu zdar. Jinak s tím rudlem co radí vhool, to je svatá pravda a myslivecká zkušenost.
1) vedoucí ani vodící bachna nepůjde nikdy poslední
2) na konci rudlu se budou pohybovat ty nejslabší kusy ve struktuře
takže lovit od konce
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět