Ochrana ústí hlavně

Vše o kulovnicích a malorážkách
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od Hirc »

Na fungování záslepek jsem se ptal člověka od Mauseru na loňské výstavě IWA a ten tvrdil, že tu jejich záslepku vyfoukne vzduch, který před sebou tlačí kulka. V praxi jsem to nicméně neviděl.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Mauser M 03

Příspěvek od nimrod nimrod »

Tak by to mělo být, aby záslepka neovlivnila samotnou střelu. Když to tak je, tak proč ty záslepky mají nastřižené do kříže? :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Mauser M 03

Příspěvek od Lotr »

Viděl jsem na podobném principu na posledních naháňkách. Prostě si ústí hlavně přelepovali obyčejnou lepící páskou. Dělali to hlavně lidé v tlaku, aby zamezili vniknutí nečistot do hlavní, hlavně sněhu. Je to prý bezpečné a na přesnost to prý vliv taky nemá, i když přesnost na těch pár metrů asi nehraje roli. Nevím, co si o tom myslet, mám k tomu nedůvěru.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Mauser M 03

Příspěvek od rimar77 »

no jelikož to sem moc nepatří tadle diskuze ale četl jsem v Nejlepších radách pro myslivce radu dávat na ústí ty lepítka ak se používají na střelnici na zalepení zásahů, na přesnost to míít vliv nemůže jelikož ten vzduch co před sebou tlačí střela je odfoukne a nějaakému navíšení tlaků v hlavni taky dojít nemůže. vemte si že za války se na zbraně na laufy na moři dávali pánský ochraany :-)
kuba12
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 05.3.2010, 17:04

Re: Mauser M 03

Příspěvek od kuba12 »

to rimar77 : zaslepka na terc je dobra tak maximalne na stont kdyz snezi... ale urcite ne do tlaku.. nic to nevydrzi kdyz navlhne,ale hlavne kdyz mas zmrzly lauf tak to nelepi... takze nic :-) z vlastni zkusenosti
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Mauser M 03

Příspěvek od Michal P »

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že zalepené ústí hlavně nemá na přesnost podstatný vliv. Když jezdím lovit do rakouska, tak tam má zalepené ústí flinty skoro každý. Používají obyčejné plastové izolačky a viděl jsem, že mají náhradní kousky pásky nalepené na pažbě. Při lovu kamzíka na vzdálenost 280 metrů, měřeno dálkoměrem, ráže 7 mm Rem mag. Zásah seděl přesně. Ono je to taková pojistka, když jdete ve sněhu a vánici tři hodiny tak je docela velká šance, že se něco do hlavně dostane a potom dostávat led z laufu nevím, nevím. Moje rada je, při návratu z lovu domů, pásku odstranit protože, jsem ji tam ponechal dva dny a flinta mě chytla pod páskou rez.

Je to sice mimo téma, ale moderátor snad promine.
edit : Teď už je to k tématu... :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od rimar77 »

tak super teď už se můžeme vyřádit na dané téma bezestrachu :-)
no mne by docela zajímalo jak by to fungovalo s tou pánskou ochranou, musíš otom jen dopředu informovat drahou polovici abys nedopadl jak ten co to popisoval v myslivosti že mu našla v kalhotách obal a pak sním nemluvila :lol: ale až bude tepleji zkusím krabku koupit a pustim to přes to do terče :-) s tou záslepkou ze střelnice jsem pouze dával k dobru jak jsem četl vlastní zkušenost sní nemám :-)
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od zeman733 »

nevím jakou pánskou ochranu kupujete pánové :-) ale ta moje by na hlavni plandala... možná máte místo hlavní lešenářský trubky... ? nebo... ? :shock:

podstatně lepší je ustřihnout jeden prst z gumové rukavice - ideálně chirurgické
velikost akorát a z jedněch rukavic uděláte deset návleček :mrgreen:
domácí v zbranenaobjednavku.cz
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od Leon »

to musíš přetočit ty šikulo na tak malý péro asi gumy nedělaj :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od Reno »

Já bych na ochranu hlavně doporučil spíš tohle: http://www.makronet.cz/zbozi/13765/zbozi.html Ohledně ceny za kus je to výrazně levnější a také to na hlavni bude držet lépe, než o hodně větší kondom... :wink: Akorát možná budete muset některým natvrdlejším kolegům vysvětlit, o co se vlastně jedná, aby neměli zbytečné starosti ohledně velikosti vašeho ehm... :lol: :twisted:
Naposledy upravil(a) Reno dne stř 09.3.2011, 16:25, celkem upraveno 1 x.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od zispo »

Po revoluci kdy se pro nás otevřeli kovomaty a ukázalo se to co tam je. Tak jsem narazil na kožený návleky na ústí hlavně jak na brokovnici tak na kulovnici. Jen škoda že nevím kdo to vyráběl. Drželo to pomocí druku a drželo to dost. Dokonce mímu tátovi se podařil prostřelit a střelit lišku. Mám ještě schovaný dva návleky tak je vyfotím a dám sem.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Úspěšně používám na ochranu ústí prsty s kožené rukavice, né že bych byl estét, ale vypadá to lépe než guma. Na jaře pak mám, několik párů cyklistických rukavic :D . Návlek z palce se vleze i na ústí KB. Jednou jsem viděl originál návlek jak píše ZISPO, krom funkčnosti, to vypadalo velice elegantně. Proto Tě prosím kolego, co nejdřív nafoť ať to zadám čalouníkovi :wink: .
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od sw_fox »

Zalepka na terce funguje dobre. Jen musi byt kvalitni nova (ne 10 let stare potvory) a musi se nalepit v teple doma. Mam nerez lauf takze pouzivam bilou :-) pro obveseleni ostatnich na ni lze namalovat smajlika. Je to ale ze vseho nejvic o kvalite te samolepky, aby drzela. Pouzivam zalepky z guncentra (nevim kde je hungry kupuje) a dokonce jsem i testoval rozptyl s a bez, zadny rozdil, dle meho (netocil jsem to rychlobeznou kamerou) sloupec vzduchu pred strelou zalepku spolehlive odfoukne nez se priblizi strela.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1072
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO: sw_fox

Drží ta záslepka dobře? Jsem asi posedlej čištěním a tak mám sice vývrt vždycky dosuchal, ale okolí ústí -čelo hlavně je trochu mastné - nepadá to?
Já nosím vždycky takovej zelenej bazmek - návlek na suchý zip - vypadá celkem dobře. Prodával to Pekař v Brně okolo 100Kč. Kdysi dávno jsem lezl skrz haluze na kazatelnu a hlavně 300WM měl vlez kus řapíku akátového listu- cca 7cm. Naštěstí jsem nestřílel. Přišel jsem na to večer při čištění.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ochrana ústí hlavně

Příspěvek od figi »

JK - drží to dobře, ale na mastné hlavni ne. Čistit se musí do sucha a všude :!:
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět