Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

V neděli se mi podařilo pozdě odpoledně našoulat tlupu asi 30 muflonů na vzdálenost nějakých 40 kroků, pozoroval jsem je asi 10 minut za vývratem. Pěkné to bylo, pak už jsem sice nic neviděl, ale nevadí.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tak jsem si dneska ráno přivstal a vyplatilo se, přišel mi kňour (myslím, že do 100 kg mu moc nechybělo) a na poli kde vzešlo obilí bylo cca 30 muflonů.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Po včerejčím raním obeznání ochozu jsem našel stopy od prasete,tak jsem se na ně večer vypravil.Honily se mraky takže světlo nic moc.Usedl jsem opodál na starý nevyužívaný posed,který je umístěn velmi nízko nad polem.Asi po hodině slyším zašustění v obilí,byla ale tma a tak jsem hledal dalekohledem kde se co děje.Najednou znovu šramot,mrknu za sebe a.. lišák jak poleno ode mě asi 5m.Mrknul na mě já sem se ani nehl popošel asi o 2 m a přišel na mou stopu i vítr....co následovalo je jasné.Musel přijít krajem pole u kterého jsem seděl nebyl vidět protože vedle pole je vzrostlý rákos a nízký posed mě tam prostě nepustil nahlédnout :!: Za půl hodiny přišel jezevec zase z druhé strany po silnici přikutálel se asi na 4m před babettu kterou jsem měl položenou v příkopu na což ji ucítil tak se otočil a odcupital pryč :P
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Perník »

To je vidět ta jižní Morava, tam to všechno zraje dřív, tam už i obilí v dubnu šustí :D
nic ve zlém....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Toma »

Včera sem se díval dalekohledem na samce motáka lužního jak kroužil nad obilím.Bylo to dobrých 300 metrů daleko.Pod ním běhal zajíc,čekal sem jestli si na něj troufne,ale na motáka je to asi velká kořist.Zajíc pořád pod ním pobíhal ,až mě napadlo že je to asi zaječka ,a hlídá mladé.Nakonec to moták vzdal ,odletěl dál ,a sedl si na keř bezu.Zaječka valila k němu ,sedla si pod něj a hlídala jak pes.
Lovec zabíjí jednou ranou.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od vesrad »

Dnes se mi podařilo k večeru našoulat tlupu pasoucí se srnčí. 1 šesterák, 1paličkář a 4 srny. Co bylo zajímavé je, že jedna srna měla na hřbetě nad lopatkama velký bílý flek tak 20 cm v průměru. Jen si nejsem jistý jestli to byla bílá srst, nebo srst chyběla a byla to holá kůže. Viděli jste to někdy? Vypalala vyhuble, může střeček nebo jiný parazit udělat takové lysiny??
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Misak »

10.4 vecer jsem sel na posed kde krmim,odpoledne jsem obeznal jen vysokou,ale nechtelo se mi bit doma kdyz krasne svitil mesicek.Zasedl jsem 19,30 hod.a doufal ze krom srnciho ktere na hromadu chodi pravidelne uvidim i prasatka nebo lisku.Vysoka tam chodi k ranu tak tu jsem necekal.ve 20 hod.mi probehla liska prez louku,tak jsem zkusil vabit ale nic.Sedim a rozhlizim se kolem a obcas slysim zvuky jak superman :D a pak zjistim ze mam halusky,ale to asi znate taky.21,15 hod.slysim jak neco probehne rostim u cesty a pak splouchani v potucku a nasledne otrepani a mlaceni slechama o telo,tak si rikam jsou tady,beru tikku a sleduji kudy vyjdou.srnci odbiha a s lamanim vyjdou 4 loncaci tak 40 kg :) pribehli k hromade a zustali tak 1 min. a odbihaj do lesa.Strilet se nedalo porad se praly :evil: a zachvilku jede auto tak uz vim proc.Slysim lamani v lese za mnou a uz jdou zas k hromade tak si je prohlizim dalekohledem a uz jsou na hromade beru zbran a cekam na moznost lovu,ale v tom 2 auto a prasatka bezi od kud prisla a cakaji se ve vode a pak vybehli na louku,ale smerem od hromady tak na nic necekam a jak se zastavili tak mackam spoust a prasatko v ohni loncak 28 kg vyvrzenej :lol: uz jsem myslel ze mi Hubert nepreje,ale povedlo se.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tomfi »

Lovu zdar,
Neklamný znak, že už to na ně někdo z auta zkoušel :oops:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Nevím mě lončák odběhl taky před autem a myslím že je to normální plachost zvěře,pokud prchjí břed baterkou tak to je jiné kafe.
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Misak »

Lovu dik :) ja osbne si myslim to sam, ze jiz na ne nekdo s auta strilel,je to lesni honitba a u sousedu jsou pole tak tam je to dost mozne.Na strnistich jsem take lovil a vim jek prasata reagujou a loncaci moc ostraziti nejsou,do doby nez to nekdo zkusi jak baterku tak jiny lov.Slysel jsem ze reaguji i na prisvit k infr.ja ho nemam tak nevim dobra optika staci :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Lončák odbíhá i když k tomu nemá žádnou příčinu.Kdyby měli zkušenost z auta a výstřelu asi by na třikrát nevyšli tot můj názor.Je pravda,že lončák neni plachej,ale lekne se všeho.Jsou to pošuci.ASi to byl knourek? :wink: Jinak Lovu zdar.My v polích jsme taky někteří chovatelé černé....
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tak mi dnes ráno ještě za tmy přišli mufloni, moc jsem toho neviděl, rozeznal jsem 4 kusy a pak rychle zatáhli za skály. Když jsem se vracel autem domů, tak jsem ještě ve stráni nad cestou viděl berana. Takže z "pozorovatelského" hlediska dobrý.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Včera v 15:00 jsem obeznal noru,jaké bylo překvapení když sem z nory slyšel kňučení liščat,večer byl plán jasný.Bohužel u nory pohyb nebyl tak jsem dnes nabral pomoc v podobě otce a kamoše samozřejmě s 2 jezevčíky a jeden ohař.Obával jsem se že liška je už odnesla protože jsem to tam včera zapachoval,ale byly tam!!
Přišli na řadu jezevčíci po 30min hlášení začínáme kopat štolu,v pruběhu výkopu vybíhá liška z jednohu ze 2 vsuků,tu 2. ranou střílím mezi keři v terase,liščata vytahuje otec hlavou dolů a držen za nohy.
1 liška
5 liščat(2 psi,3feny)
Norování 60 min :!:
Naposledy upravil(a) motolada dne pát 22.7.2011, 6:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od hanmilan »

Motolado přeju Lovu zdar! I když tento lov osobně zavrhuji, chápu že je to v mnohých revírech potřeba. U nás drobnou nemáme, proto nechávám lišky odchovat mladé (když se mi je už nepodařilo odlovit při kaňkování) a odlovím je později. Je mi proti srsti střelit mámu od mladých, i když je to liška. Za letošek mám 11 odlovených lišek, vše v lednu a únoru. V tuhle dobu zmáčknu jen na silného lišáka ( ocucaná liška se dá dobře rozeznat) a lovit lišky včetně mladých začnu zase až v červnu :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od dušan »

V sobotu u nás také proběhlo norování,také jsem se šel podívat,nemám rád tento způsob lovu,když potom vidím jak lišku mlátí sekáčem a mladý utloukají lopatou je mi na blití,to nemá s myslivostí nic společného.že se také v tuto dobu střílí i jezevcí je u takových myslivců normální,na co mají teda dobu hájení.
Odpovědět