Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

Tak si myslím, že se nám to tady začíná zvrhávat...Tohle fórum snad není určeno jako návod pro pytláky a pomlouvače myslivosti typu hanyking. Jak nosit kuši, aby nebyla vidět, jak lovit srnčí lukem, myslivci si nárokují zvěř, která je všech, myslivci jsou hrozná pakáž, budu raději lovec než myslivec, tolstolobik se jinak než lukem lovit nedá - to jsou nejkřiklavější případy, kterými se tady pan hanyking prezentuje, a je tu těch jeho výtvorů podobného typu dost. A zatím nedostal snad ani varování. Já bych to viděl na trvalý ban.
Kritériem pravdy je praxe.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od hanyking »

Toto je lukostřelecké vlákno tak když se ti mé příspěvky nelíbí tak je nečti. O myslivcích jsem napsal můj názor který navíc sdílí i široká veřejnost a o lovu lukem a kuší se tady bavíme v teritoriu USA kde to je legální. V lukostřeleckém vlákně se bude vždy psát o střelbě z luku. :D
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Jako lesník jsem se díval na myslivce trošku z patra,byli to řezníci,instalatéři..,posléze zbohatlíci..,kteří neuměli pořádně ani mysliveckou mluvu.Ale stejně je do jednoho pytle nehážu,je mezi nimi spousta dobrých myslivcú a milovníkú přírody.
Je pravdou že zvěř je přírodní bohatství a nepatří jednotlivci a to ani v OBORÁCH :!: Ale nevím jestli jako národ jsme připraveni praktikovat odlov zvěře jako v USA.Jak jsem již psal je dobré znát minulost,lov byl záležitostí bohatých a těch co se jim o to starali.Až komunista udělal lidovou myslivost v pravém slova smyslu,i když si byli všichni rovni..,někteří si byli rovnější.
A doba ,kdy to byla jeden z mála možností obživi je pryč.Je to jen zpestření jídelníčku a né levné.Jednou jsme počítali náklady vložené do honitby a výnosy,tak věřte že Lidl je opravdu levný :lol: Je to koníček a né zrovna levný.
Lov lukem bych povolil,ale za podmínky odborného doprovdu,a složení zkoušky zdatnosti zacházení se zbraní a to i pro lovce s kulovou zbraní.Myslím že by se s flintou do lesa nedostala celkem početná skupina myslivcú.
No a z počtu příspěvkú na tomto foru je mi jasné, že lidí co by lovilo lukem u nás nikdy moc nebude.Nemáme v tom tradici a i mladých lidí se zájmem o myslivost ubývá.A stará garda se drží zuby nehty zažitého..
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

Ne že bych lov lukem a kuší a priori zavrhoval, naopak. Jde hlavně o to umění přelstít zvěř a dostat se k na odpovídající vzdálenost, což považuji proti lovu s palnou zbraní za daleko těžší a před tím, kdo to umí, klobouk dolů. Takového Alwareze naprosto uznávám. Jenže si musíme uvědomit, že on loví v USA a ne v Čechách. Jiný kraj, jiný mrav. U nás aspoň zatím platí zákaz lovu lukem a kuší bez výjimky. V Pravidlech tohoto fóra je jasně stanoveno, že návody k porušování zákonů se zde nebudou trpět. Hanykingu, nezlob se na mě, chceš se možná jen něco naučit - ale podáváš to tak, že z toho snaha o pytlačení čouhá jako sláma z bot. Prostě se mi nechce věřit, že si pořídíš lovecký luk, zjistíš si do všech podrobností, jak lovit a pak si to pojedeš vyzkoušet za velkou louži, když nás české myslivce považuješ za pakáž a zelenou lůzu, se kterou nechceš mít nic společného. Kdo je podle tebe "čestný lovec" ? Pytlák porušující platné zákony ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Zdravim Tě Fesoji.
Nemyslim si, že někoho urážet je v pořádku, to určitě ne. Mezi myslivci jsou dobitkové, ale také slušní a poctivý, kteří se dobře starají o zvěř. Lov lukem je hodně náročný a pokud si někdo myslí, že se naučí lovit z internetu, navíc lukem je blahovej a co je horší, pokud se takový člověk, který neví o lesu a lovu nic vydá do lesa s mechanickou zbraní, tak to nedopadne pro zvěř dobře. Lovec lukem musí být hodně zodpovědný, musí znát chování zvěře a nikdy se nesmí unáhlit s výstřelem. Druhý fakt je, že je to způsob lovu zakázaný, ale buďme k sobě upřímní, znám hodně myslivců, někteří jsou výborní přátelé a některým bych ruku nepodal. Nicméně všichni se někdy dopustili pytláctví, někdy přímo, někdy tím, že používají zakázané způsoby lovu, např. noční vidění atd.
V každém případě by se na tomto foru neměl nikdo urážet
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od vincenzokr »

Já jsem pro,aby u nás byl lov lukem povolen za určitých opatření o kterých psal Mathews,a co ktomu dalšímu co tu padlo mohu jen napsat,ano jsou mezi námi tací,kteří v myslivosti dělají bordel,ale znám taky dost kluků,kteří by pro myslivost vypustili duši,házet je do jednoho pytle se nedá :!: Jen si nějak myslím,že nám v mysliveckém světě ujíždí vláček(je to jen můj názor)
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Máš pravdu. Myslim, že myslivost bude muset projít změnami, pokud ne, tak časem nebude nikdo, kdo jí bude chtít dělat. Svět se mění a myslivost se tomu nevyhne. Nepochybuji, že by šla skloubit tradice a nové (pro ČR) zbůsoby lovu. Nicméně přísná pravidla musí být samozřejmostí.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

vincenzokr píše:Já jsem pro,aby u nás byl lov lukem povolen za určitých opatření o kterých psal Mathews,a co ktomu dalšímu co tu padlo mohu jen napsat,ano jsou mezi námi tací,kteří v myslivosti dělají bordel,ale znám taky dost kluků,kteří by pro myslivost vypustili duši,házet je do jednoho pytle se nedá :!: Jen si nějak myslím,že nám v mysliveckém světě ujíždí vláček(je to jen můj názor)
Naprostý souhlas. A že nám bohužel ujíždí vláček, to je taky pravda. Ale lov lukem je asi to poslední, co by nám ho pomohlo dohnat. Myslivost dělám už dvaačtyřicet let a celou dobu se učím. Jenže, aspoń tady u nás, většina mých vrstevníků není schopná pochopit, že se svět mění a my s ním. A zkostnatělým lpěním na starých názorech často sami pomáhají naší myslivosti kopat hrob, i když si to vůbec neuvědomují a dá vají našim nepřátelům sami zbraně proti nám. Omlouvám se za OT...
Kritériem pravdy je praxe.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Žanek »

Sitka píše:Máš pravdu. Myslim, že myslivost bude muset projít změnami, pokud ne, tak časem nebude nikdo, kdo jí bude chtít dělat. Svět se mění a myslivost se tomu nevyhne. Nepochybuji, že by šla skloubit tradice a nové (pro ČR) zbůsoby lovu. Nicméně přísná pravidla musí být samozřejmostí.
já jsem myslivec relativně mladý a tudíž nezatížený zkostnatělými názory a praktikami a přesto bych řekl, že s lukostřelbou by naše myslivost šla tak akorát ještě víc do prdele - jednoznačně máme usmrcovat zvěř aby pokud možno vůbec netrpěla ... víc komentáře netřeba.

A upřímně řečeno mě tady to vaše stálý remcání vůbec nebaví, běžte si střílet s lukem tam, kde můžete a tady pište o vašich zkušenostech s tím, ne o tom jak to nejde a je to na prd
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Možná by jsi si mohl zjistit více informaci jak mechanické zbraně funguji. Jsou velmi učine a zvěř netrpí o nic více než zbraní palnou. Pokud se Ti nelibí lov mechanickými zbraněmi, nikdo Tě nenutí je používat, ani číst nazory lidi, které to zajíma. Máš pravo na svůj názor, stejně jako každý jiný má pravo na svůj. Viděl jsem jak palná zbraň účinkuje na zvěř a o humalnosti a menšim utrpení se taky vždy mluvit nedá.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od hanyking »

Sitka píše:Možná by jsi si mohl zjistit více informaci jak mechanické zbraně funguji. Jsou velmi učine a zvěř netrpí o nic více než zbraní palnou. Pokud se Ti nelibí lov mechanickými zbraněmi, nikdo Tě nenutí je používat, ani číst nazory lidi, které to zajíma. Máš pravo na svůj názor, stejně jako každý jiný má pravo na svůj. Viděl jsem jak palná zbraň účinkuje na zvěř a o humalnosti a menšim utrpení se taky vždy mluvit nedá.
Plně ze ztotožňuji. Pokud se někomu nelíbí mechanické zbraně má mnoho vláken o palných a nemusí toto vlákno číst. Podle mne je lov šípem ke zvěři daleko šetrnější než lov kulkou. Ostrý břit loveckého hrotu způsobí krvácení a zvěř vykrvácí. Klesne ji tlak a krev se nedostane do mozku. Pokud je střela chybná tak má větší pravděpodobnost, že se šípu v pořádku zbaví než kulky. Kulka zůstává v tkáni zanítí se to, hnisá to atd. Kolik srnců běhá jen po 3 nohách protože jednu má přestřelenou. To se u luku stát nemůže. Kolik prasat je kulkou střeleno a nedohledáno. Prostě můj závěr je, že lov šípem má minulost i budoucnost.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od alwarez »

[/quote]
Plně ze ztotožňuji. Pokud se někomu nelíbí mechanické zbraně má mnoho vláken o palných a nemusí toto vlákno číst. Podle mne je lov šípem ke zvěři daleko šetrnější než lov kulkou. Ostrý břit loveckého hrotu způsobí krvácení a zvěř vykrvácí. Klesne ji tlak a krev se nedostane do mozku. Pokud je střela chybná tak má větší pravděpodobnost, že se šípu v pořádku zbaví než kulky. Kulka zůstává v tkáni zanítí se to, hnisá to atd. Kolik srnců běhá jen po 3 nohách protože jednu má přestřelenou. To se u luku stát nemůže. Kolik prasat je kulkou střeleno a nedohledáno. Prostě můj závěr je, že lov šípem má minulost i budoucnost.[/quote]

Presne tak a tady se lovi luken asi od roku 1930 a tak tyhle otazky jsou davno vyreseny.......
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od hanyking »

Lukem lovili indiáni od pradávna. A zvěř nikdy nevyhubili. Myslíš si, že jsou na kuši tyto hroty dobré?
http://www.wojoczek.cz/sada-3ks-lovecky ... -6063.html
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od alwarez »

Lovecke hroty do kladkoveho luku a kuse jsou ty same a tyhle hroty je cinska vyroba a jak vidite ty brity jsou moc slabe asi
0,020 palce a tak se ohybaji kdyz zasahnou kost a v Cine je vyrabi otroci a tady velmi levne se snazi prodat a ja jsem mel problemy vlastne lidi co s nima strili ,nebot je to tak na jeden vystrel ,tedy spicka se musi nechat narovnat a nabrousit a musi vydrzet nejmene 5 kusu White tail a tento krap se rozpadne po prvnim zasahu ,ony brity musi byt 2x tustejsi a nejlepsi jsou ty co jsou jak mel Fred Bear nebo napodobeniny a pak jasne woodsman atd .....Sipka z kuse se prakticky chova jako sip z kladkoveho luku pouze casteji proletne koristi diky svoji delce a mensimu treni .....
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Pro Zanek:
Mám uloveno dost zvěře lukem ,cca 70 kusú.Velký vliv na ranivost má dobře zvolený hrot, a místo zásahu.Né vždy je dobré když jde šíp skrz,neboť šíp který zůstane uvnitř,způsobuje rozsáhlejší zranění při pohybu zvěře.Pokud se trefíte do spodní třetiny komory,tak zvěř silně barví a většinou neodběhne dál jak 50m.Navíc zvěř neodbíhá zběsile do krytu,protože neví co se stalo,neslyší klasickou ránu z kulovnice.
Párkrát se mi dokonce stalo že se kus po 20m zastavil a jistil,poté padl a zhasl.
Kamarád si na Slovensku pořídil spaciální vlákno které přidělá k šípu a po zásahu se mu z cívky odvíjí až 700m.Pokud to zvěř nepřetrhne v houštině,tak jej spolehlivě po vláknu najde.
Nepopiratelné je že lov kulovnicí je jednodušší,kdy za použití super výkonných ráží,střeliva,puškohledú...,zvěř nemá šanci.
Většina myslivcú řekne že je to humání a zvěř netrpí...,pravdou je ovšem fakt, že každý 10-tý kus je minut,to je ten lepší případ a zhruba každý pátý je poraněn,buď lehce(trn,běh),nebo těžce(měkota,dýchací trubice),kdy zvěř žije několik dní než zhasne.Za posledních 15 let jsem si vedl statistiku dohledávek ve 2 revírech,celkem zajímavá čísla.Za rok uloveno 350 ks spárkaté.Padesát kusú postřelených z toho 20 nedohledatelných,navíc nevím k čemu mne nezavolali.O naháňkách se ani nezmiňuji,ty do toho ani nepočítám,na 20 výstřelú leželo 5 kusú,z toho jsem tři dohledával.Vyvstává otázka jestli je tohle opravdu humání lov,nebo cílené vybíjení zvěře.
Celkem nechápu proč je u nás takový odpor k lovu mechanickými zbraněmi,když mnoho Evropských zemí tento způsob lovu dovoluje.
Myslím si že Zanek nikdy lov lukem ani kuší nezažil,ale doporučil bych mu ať zkusí kulovnicí lovit zvěř do 25 m a hlavně za plného světla.Myslím že mu počet úlovkú klesne na třetinu a možná si lov i užije,navíc bude vědět na co střílí a kam tvěř zasáhl :!:
A do prdrele naše MYSLIVOST půjde jen díky nenasytným,nedisciplinovaným,závistivým lidem co nemají vztah ke zvěři a přírodě.Kdy šílené nájmy nutí lovce honitbu vybít ,cena 600 000 za 1500 ha je běžná.
Zažil jsem dobu kdy za vycházku nebyl problém spatřit za světla 50 kusú vysoké,jeleny 8-12 let staré,zato dnes když potkám první věkovku jsem rád :!: :!:S dědou jsme lovili ráží 9,3 X 72 do 70 m,bez mířidel.Dnes to snad u vysoké ani touto ráží není dovoleno A věř že díky lukostřelbě ta zvěř do prdele nešla.Je to díky nedisciplíně,hladu,závisti..,infrakům,baterkám,super kulovnicím.
Nezažil jsi dobu kdy tady byla myslivost na světové úrovni,dnes sem hosti jezdí na srnčí a do obor,vyjímku tvoří jen Vojenské újezdy..Lovit se u nás budou prasata,srnčí a u ostatní zvěře to bude jen průměrná mladá zvěř,nedáme jí šanci dožít se vrcholu.
Kdyby se od zítřka zakázal lov kulovnicema,tak si myslím že naše děti budou vědět jak vypadá jelen,daněk,muflon...
Navíc by se dalo lovit i ve dne,protože panický strach zvěře z člověka by se mnohonásobně zmenšil.U lovu černé mohu s klidem říci že ulovím víc černé lukem než kulovnicí.Po výstřelu mnohdy černá neuteče a ulovím i víc kusú z jedné tlupy.Jednou jsem ulovil 4 selata,snad díky tomu že jim nějaký hladovec střelil bachu.A zvěř chodí na krmení celý večer,když ji neruší výstřely.
Závěrem jen tolik, že se hledají důvody proč ne....
Odpovědět