Fotky našich loveckých zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od johnyc77 »

Lukáši pěkná kombinace, ať slouží.. jen se zeptám co máš za řemen? :)
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od LukasT »

Stahovací řemen Niggeloh.
Adresa je zde: http://www.nimrod.cz/?w=101&id=711
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od michalos »

LukasT píše:Tak jsem se konečně po dlouhém čekání a vybírání dočkal. Pořídil jsem Tikku T3 Hunter v ráži 8X57JS. Puškohled Docter Classic 3-12X56. Doufám, že budu spokojen.
Fotky jsou zde: http://lukastt.rajce.idnes.cz/Tikka_T3_Hunter_8X57JS/
Pěkná flintička..taky jsem chvíli o ní přemýšlel....jen jsem se chtěl zeptat...ta montáž je rychloupínací, že má ty křidýlka...? nebo jiná....???
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od LukasT »

Ano rychloupínací montáž MAK.
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

ZBK110 - nově zrozená

Příspěvek od bendy »

Upravená souprava ZBK100:

Přepracovaná a zlacená (24K) spoušť a temenní klička, zlacená pojistka, poladěný a lehce upravený mechanizmus spouště (lepší než CZ550 i K1 - přímé srovnání s oběmi zbraněmi),
Použitý buvolí rok, kost a měď. Propracovaná pistolová rukojeť, pažba s výraznější lícnicí i předpažbí. Nově načerněná ručně rytá baskule. Originální ryté pouzdro na náboje zapuštěné v pažbě. Originální rytiny dřeva. Dřevo napuštěné lněným olejem + politůra na povrchu. Bumová botka. Jistě by se dalo ještě něco přidat, udělat jinak hlaveň atd.,ale řekněte, nejsou to krasavice - jako kulová i broková jednuška.

Jestli se Vám líbí, typněte si cenu za úpravu... Nebo chcete rovnou kontakt na puškaře? Já mít doma ZBK, nechám si u něj udělat alespoň spoušť a předtím Vás klidně nechám vyzkoušet tu moji, ať nic neriskujete a víte, do čeho jdete.
Je to machr a jím upravená spoušť vyjde o moc levněji než nová spoušť z K1 (z Holic).... Zbraň jsem nechal udělat jako dárak, myslím, že opravdu potěšila... A Vaše komentáře také potěší, byť najdete nějaké mouchy a budete mít třeba připomínky... Díky

PS.: přikládám i fotku původní soupravy...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Hynek »

Krásná práce Bendy...určitě potěšila...
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od gonias »

Přestavba je to nádherná. Jsem na jednušky a tohle je moje gusto.

Já tedy dávám 1 s * :D
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od knoby »

Obrázek
Splněný sen 7x57R/16-16
A kamarádky..
Obrázek
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od tornádo »

to je krása,radost pohledět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od kojot »

Obrázek

Tohle jsou moji pomocníci

ZKK 601 243W.
CZ550 30-06 Sprg.
Fabarm Euralfa lux 12/76
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od knoby »

I kombinovaná zbraň se střelivem od SB může střílet slušně..Troják Suhl 7x57T/16-16. Střelivo 11,2g SPCE. Puškohled - starý Zeiss 1,5-6x38 se silným T. Zkoušel jsem i sierry a Geca. Sierra taky slušné, ale Geco 10,7g mělo na 100m rozptyl kolem 6 cm, čekal jsem od toho víc.
http://knoba.rajce.idnes.cz/flinty/#DSC_9921.jpg
http://knoba.rajce.idnes.cz/flinty/#Obraz0339.jpg
Soustřel na 50m - 5 ran - velikost čtverců je 5x5cm
http://knoba.rajce.idnes.cz/flinty/#Obraz0342.jpg
Soustřel na 100m - 4 rány, ta pod záslepkou je před korekcí
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od nimrod nimrod »

Mám zkušenost, že když je zbraň s lůžkovým závěrem v pořádku po technické stránce, pak na studenou ránu v přesnosti není žádný rozdíl oproti např opakovací kulovnici, někdy je i lepší. Kulová hlaveň je sletováním ve svazku pevně ukotvena, takže kmity jsou utlumeny. Např. zde haněné Zh umí s obyč sb spce na 100m i soustřely (3rány), vlastnoručně ověřeno při nastřelování zbraní. Paradox je, že hlavně byly kolikrát vyrezlé až hrůza, nicméně nebyly vystřílené.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Michal P »

S tím haněným ZH je to pravda. Já to taky nechápu, že při nastřelování starého ZH s vývrtem slušně řečeno nic moc to udělá soustřel na sto metrů kolem 4cm a to se střelivem SB. Nikdy jsem ZH nechtěl, hanil jsm ho a na konec ho vlastním s konstatováním, že má něo do sebe jako pracovní flinta. Střílí velice přesně akorát se něj musím starat aby mě neshnilo.
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od miso243 »

Zatiaľ posledná podoba mojej CZ550 243win.http://www.rajce.net/a4372815. Pôvodne to bola LUX-ka 6,5x55. Postupne som dal vymeniť hlaveň, vyrobiť kamene montáže(lôžko má rôzny rádius zaoblenia vpredu a vzadu a sadla naň len fabrická dvojdielna montáž, ktorá bola dosť o ničom) a nakoniec pažbu. Pažbu som kúpil z druhej ruky ako polotovar s prípravou na winchester M70. Predpokladám, že pôvod je tento - http://rifle-stocks.com/. Dal som ju prefrézovať na moje železo a vonkajší tvar som si obrúsil sám. Napustená je ľanovou fermežou. Na niekoľkých miestach bolo treba vyplniť medzery, najhoršie to bola na konci lôžka záveru. Kvôli nedostatku pôvodného materiálu sa mi nepodarilo trafiť smerovanie vlákien a táto časť je trochu tmavšia ako okolie. Priložil som aj najlepšie nástrely na 100 m. Ten najrozťahanejší bol s premenlivým bočným vetrom asi 2-4m/s. Všetky sú z oporou vpredu stojanček vzadu poduška.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od lovec »

kiki píše:2 lovec: Igor, postni sem uz konecne fotku toho tvojho howa specialu, nech sa mozem konecne pokochat ako ma vypadat poriadna varmintka :-) Aku si tam dal listu ? Aky sklon ? Optika ? Cim ju krmis ? Uz si s tou flintou ulovil nieco na LR, aspon 200m :-)
Tu je aspon par foto:
HOWA 1
HOWA 2

Porovnanie zaverov, HOWA vs. Remington (R700 Sendero):
Zavery 1
Zavery 2
Zavery 3
lovec píše:......Lista od firmy EGW s 20MOA, kruzky Badger Ordnance, kuker zatial 2,5-15x, spust Timney, vaha zostavy bez bipodu 5,75kg. Long Range ulovok ziaden, zatial vsetko relativne blizko (max. tusim 160 metrov). Hanba-nehanba, nakolko casu na prebijanie je strasne malo, musel som sa zatial uspokojit s fabrickym strelivom Federal Vital-Shok, Sierra SPBT 100grs. (overeny rozptyl 5ran/10cm/500 metrov-nie je to svetovy rekord, ale myslim si,ze na zamyslane ucely bohate postacuje).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět