Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

No já to myslel spíš tak, že potkám-li medailového srnce, nemohu - na rozdíl od jelena - spolehlivě předpokládat, že příštím rokem, je-li ovšem mladší 6 let, bude ještě lepší. Samozřejmě genetický potenciál předávaný potomstvu zůstává, ale předpoklad silné trofeje a její skutečné nasazení je dvojí, záleží na mnoha okolnostech, takže většina těch, kdo má možnost takového srnce ulovit, ji využije a nečeká...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

Dnešní ranní čekaná patřila mezi ty nejbláznivější, co jsem kdy zažil. Ačkoliv to máme na Panenský Týnec po silnici asi 16 km a vzdušnou čarou ještě blíž, hudba z právě probíhajícího Open Air festivalu je slyšet v revíru s takovou intenzitou, jako když si na kazatelně pustíte nahlas rádio. Do toho hlasy z jakési oslavy ve vsi a máte ranní čekanou se vším komfortem. Srnčí zvěř se vůbec neukázala, ale černá, asi zmatená tím rámusem, pobíhala všemi směry. Viděl jsem asi 30 ks černé, většinou bachyně s různě velkými selaty, leč střílet jsem nemohl, byl ranní mlžný opar a zvěř neustále v pohybu, ale zážitek veliký. Tuhle čekanou si budu dlouho pamatovat. Komu z Vás hraje hudba při čekané na posedu celou noc, resp. od pátku do neděle? :roll:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

V celku často poslední dobou,všude v okolí jsou letní noci.Včerejší kapele bych ale nedal ani halíř třískali do toho jak troubové a zpěvák by skončil v hvězdné pěchotě :lol: Zvěř nikde.Dnes ráno jsem napískal asi 4 letého srnce pěkného,měl u sebe čiplenu tak se mu nechtělo :wink: Obeznal jsem aspoň další pohyb černé viz můj příspěvek nahoře.Jak velká byla selata?
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tony30 »

Tak u nás hudba o víkendy nic neobviklého,včera mi vyšli 3srny všechny měli po 2srčatech,pěkné zdravé a poměrně silné,zvěř si už zvikla.
Dodávám foto z víš.uvedeného příspěvku.
Nalezený úhyn-pravděpodobně zhasl po souboji se sokem,nasvědčuje tomu i poramění v oblasti kýt,šrámy a pár vpichu jako po vísadách to,ale zdokumentované nemám(pospíchal sem do práce a otec to při stahování nenafotil)myslím si že došlo k zaklesnutí parůžky a následnou pákou vísada prorazila lebku.
http://www.rajce.net/f390134601
http://www.rajce.net/f390133425
http://www.rajce.net/f390132795
http://www.rajce.net/f390136704
Trofej ještě není dokončena a kelce samosřejmě vypadávají,tohoto srnce sem u nás nikdy neviděl(odsřeloví)
snad admini promynou pokud sem OT.
jinak ješte odpovím fesoj:nejde o vyloženě medajlové kusy,ale s velkou nadějí že příští rok ano,naše snaha v době nouze(podávání různých směsí)by tomu pomohla,mrzí mě že to jde pak do háje.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Jo, rozumím ti. Máš naprostou pravdu.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Perník »

onehdá jsem nejprve zvuk z technopárty na štětském kopci přikládal šibování vagonů na nádraží...než mi došlo. Míváme tuto radostnou událost tak 2x do roka. od rána do večera, od pátku do soboty, v neděli naštěsí balej a uklízej. Letos je klid asi to organizátoři vzdali.... :D
to Lotr: holt není čekaná jako čekaná, člověk se těší na klídek a ticho a ono jak kdybys zůstal v pátek v plné putice....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

4 motolada: selata byla všech velikostí, viděl jsem tři růdly, od malých sotva odrostlých "pyžamáčků" až po pěkná selata kolem 30 kg živé váhy. Máme tam obrovský lán kukuřice a černé se tam jako vždycky evidentně daří.

4 perník: těšil jsem se na pěkné ranní čekání a měl jsem tam obeznaného srnce. Srnčí nevytahovalo na strniště vůbec. Škoda, holt příště.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Tak zase jedna veselá,lesáci zaparkovali stroj na kraji lesa,já jsem ho využil jako posed a vylezl jsem na něj až nahoru na hydr.ruku.Začalo se stmívat,najednou před mašinou postava,myslel jsem si že mě uviděl...Neviděl jde blíž k nárazníku,najednou je na zemi a leze po břichu pod mašinu.Nasazuje nějaký klíč a cloumá se strojem až se nahoře kývu.Tak to by stačilo,blikám k zemi baterkou...myslí si že bliká ta jeho,poklepe ji a pokračuje v díle..Blikám znova ...nic,beru ji druhým koncem klepu na železo,svítím a rázně zvolám...,,tak s tama vylezeme,,.ÁÁÁch zní odpověď,zhasínám a čekám až vyleze,plazí se na druhou stranu,myslím že vyleze bude na mě svítit na to já ho oslním a budu to řešit,velice rázným vyprovozením doplněné hrozbami :lol: Ale je vidět profesionální přístup zloděje po vylezení se vrhá do nejhustšího keře vzdáleného asi 4m jenom posvítím a vidím,že leze jako prase po 4 protože ho ty keře nepustí,no slyším ho ještě 5min jak se bortí v noci lesem...Až sem slezl kontroluji,nechal tam vercajk i s kanystrem na naftu.Zvěře přišlo samozřejmě jako máku!!
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od xHonza »

To Motolada: Tak ta je perfektní, smál jsem se až jsem se za břicho popadal :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

No mám ještě další ale tu nechci zveřejňovat páč je trochu na tenkém ledě,pro zájemce SZ 8)
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tak se mi včera podařilo ulovit v 19,50 hodin daňka, dobrá komorová rána na 180 kroků. Hospodář byl spokojen, jednoznačně lovný daněk (na jedné straně místo lopaty vidle). Tak mám radost, první daněk ulovený ve volnosti.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tomfi »

to climber: lovu zdar,měl už pořádně vytlučeno? Podle mě a mojich zkušeností starší daňci v této době mají paroží buď plně nevytlučené nebo maximálně světlé
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Ráno jsem si přivstal,šel jsem na šoulačku,po příchodu na místo jsem zjistil,že na strništi je pár kusů srnčího asi 3letý srnec,nějaké srny a holá.
Zajímaly mě další kusy které už zatahavali zpět do lesa,vypadali na mladé kusy,snad by se tam i našel nějaký horší roček,bohuželjsem je na tu dálku bezpečně neobeznal.Pokračuji tedy dále,stím že příště aspoň vím odkud vychází.Po asi 400m šlápnu a hned se leknu v pravo asi 2m se snaží postavit liška,ne je to srnče!!Opravdu velikosti lišky,stejně rezavé srsti,zapře se předními běhy a chce se postavit,málem přepadlo na záda zase zalehne a hledí na mě s otevřeným svírákem a pískáním?Co teď,neloví se!Je opravdu zaostalé protože srnčata u nás už jsou více než poloviční velikosti než srny.Staví se a pomalu odkráčí do lesa.Jde krajem beze strachu.Než jsem se kní dostal na poprvé zjistil jsem ještě srnu která nevypadala nejlépe(staře,srst taková načepýřená...) to bude asi matka.Tak doufám že ještě vyjdou až bude doba lovu.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tomfi píše:to climber: lovu zdar,měl už pořádně vytlučeno? Podle mě a mojich zkušeností starší daňci v této době mají paroží buď plně nevytlučené nebo maximálně světlé
Měl kompletně vytlučeno, takže i tohle bylo v pořádku. Zavezl jsem ho k preparátorovi a podle něj je to třetí hlava.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zbrojovák »

včera jsem pozoroval 4 lopatáče IIvt. všichni měli už plně vytlučeno, paroží standardní tón.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět