Nákup kulek do 7x64

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
xbarosx
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16.8.2011, 16:40

Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od xbarosx »

Chtěl bych se Vás zeptat kde nejčastěji nakupujete střely a jaké jsou pro přebíjení nejvhodnější (nejvýhodnější cena/výkon). A kde se dají sehnat nejlevněji.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od MiraDuchek »

Přebíjení kvuli ceně je nesmysl,přebíjí se kvuli přesnosti ,zvýšení výkonu popřípadě když máš výběhovku.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
xbarosx
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16.8.2011, 16:40

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od xbarosx »

Samozřejmě, že dalším kritériem je i přesnost. Ale když vezmu, že Vulkan stojí 60,- a přebitej sotva půlku, tak mi to zas tak úplně špatný a nesmysl nepřijde.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od kasari »

xbarosx píše:Samozřejmě, že dalším kritériem je i přesnost. Ale když vezmu, že Vulkan stojí 60,- a přebitej sotva půlku, tak mi to zas tak úplně špatný a nesmysl nepřijde.
K ceně si ale musíš připočíst taky cenu veškerýho příslušenství pro přebíjení a to není levná záležitost. Taky máš v ceně továrky novou nábojnici. Takže ona ta úspora ( pokud nestřílíš 5000 ročně ) není tak velká...
Ulkomaalainen...
xbarosx
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16.8.2011, 16:40

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od xbarosx »

Nová nábojnice stojí kolem 10,- a to stačí i střílená. Samozřejmě, že si nebudu kupovat věci na přebíjení, když mi někdo náboj může přebít. Ale to už je debata o nečem jiném.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od Olaf »

Já nakupuji převážně na e-Gun, což je v podstatě aukce. Pokud střely rychle zrovna nepotřebuji, tak s trochou trpělivosti se v některých aukcích nakoupí velice dobře. Jinak přebíjet se vyplatí samozřejmě i cenově. Přesnost a zvýšení výkonu, to je také pravda. Ale proč bych kupoval např.náboj .30R Blazer za 99,-Kč/ks, když ho přebiji se super střelou za polovic /maximálně/.Pravdou ovšem zůstává, že ve střelách .284 /7x64/ není ani na e-Gunu zase takový výběr jako v třicítkách.
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od John »

kasari píše:Jenže je taky potřeba říct, proč přebíjet. Jestli proto, abych si mohl najít laboraci přesně pro mojí zbraň, nebo proto, abych ušetřil. Pokud jde o první případ, zapomeň na 4 tisíce a počítej s daleko větší částkou. protože potřebuješ daleko víc věcí.
A pokud jde o druhý případ, jde zase jen o sypání do hilzny. Tam bych klidně důvěřoval firmám jako Lapua, nebo Norma.
U 7x64 s Lapuou neuspěje. :lol: :lol: :oops: :roll:
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: Nákup kulek do 7x64

Příspěvek od John »

Neujíždí to tu náhodou trochu. Nadpis vlákna je Nákup kulek do 7x64, což by mě taky zajímalo kde sa dají nakupovat střely a ne kdo si co koupí a co všechno ke přebíjení potřebuje. Snad mi administrátoři prominou.

edit by Alda: johne, diky! OT presunuto viewtopic.php?f=6&t=339&hilit=prebijeni&start=240

panove Kasari a navip: prosim, drzte se tematu!
Odpovědět