Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ja sem si to "paseni" moc neuzil... nezdrzel se dlouho... asi mel nejake vyrizovani. :lol:

Podle meho ho stale zrazoval vitr, ktery se tam tocil... hold clovek mu moc nevoni. Ale koupel byla silnejsi :D
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Tak jsem dneska ve 3:00 vyrazil do lesa.Zhruba ve 3:20 sem se přibli?oval k posedu,a na louce pod posedem sem viděl tmavý flek.Koukam do dalekohledu a nevěřím vlastním očím.Po dlouhé době sem viděl prase.Bylo velký jako dvě stodoly,ale nestihnul sem ho pořádně omrknout a natáhlo mě a bylo fuč...vyskočil sem na posed,(měl jsem strach, aby mě nechtelo sežrat ke snidani) :lol: asi půl hodiny běhalo po lese a lámalo větvičky,dělalo strašnej kravál.zastavilo se v lese naproti posedu,bylo sly?et jenom funění.Pak se náhle měsíc schoval za mráček a viděl jsem ja prase přebíhá louku a zaběhlo do houštiny 70 metru ode mě....to bylo všechno co jsem viděl z posedu,cestou domů sem ještě potkal dva krásný srnce...krásný zá?itek :)
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Měl jsi ?tígro že Tě STODOLY nepřeválcovaly jako tu prdlou včera večer na Nově.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

w.e.n.aaa píše:Tak jsem dneska ve 3:00 vyrazil do lesa.Zhruba ve 3:20 sem se přibli?oval k posedu,a na louce pod posedem sem viděl tmavý flek.Koukam do dalekohledu a nevěřím vlastním očím.Po dlouhé době sem viděl prase.Bylo velký jako dvě stodoly,ale nestihnul sem ho pořádně omrknout a natáhlo mě a bylo fuč...vyskočil sem na posed,(měl jsem strach, aby mě nechtelo sežrat ke snidani) :lol: asi půl hodiny běhalo po lese a lámalo větvičky,dělalo strašnej kravál.zastavilo se v lese naproti posedu,bylo sly?et jenom funění.Pak se náhle měsíc schoval za mráček a viděl jsem ja prase přebíhá louku a zaběhlo do houštiny 70 metru ode mě....to bylo všechno co jsem viděl z posedu,cestou domů sem ještě potkal dva krásný srnce...krásný zá?itek :)
Pe?o no vidí?, pak, že tam čuníky nemáte. už jsi mě málem troufnul, určitě krásný zá?itek, na který budeš dlouho vzpomínat. Se mu moc nechtělo na osvícenou louku.

Pro Frantu: Pod tíhou reportá?e TV Nova raději myslel, jak co nejdříve vyhupsnout na posed.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

když odbíhal,tak jsem si na tu reportá? vzpoměl a hups na posed:D:D :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Aldo pěkný prasátlo lovu zdar a u Andyho zajímavý sezení.To je z trubek?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Lovu dik, Zdendo!!! :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak panove, vcera jsem usedl ve 20:00 na ten kovovy zebrik. Az do 1:30 ticho jako na pochrbnu. Ale pak to prislo... rachot jako kdyz jedou tanky a do bazinky si to prihasilo pet prasat. Vudci bachyne, dve selata (mozna vic ale ja uz je za tema stromama nevidel. Pak knour cca 110kg a mensi bachynka.

Zajimave je, ze jak jsem na ne pustil IR tak se bachyne lekla... a okamzite selata odvedla! Oni proste IR vidi! Musel jsem svitit, jelikoz nebylo skoro videt. Po tu chvili co jsem videl selata je bachyne z vetsi casti kryla telem. Cili by asi neslo strilet ani kdyby bylo lip videt, ikdyz kdo vi.

Knour zustal stat... asi 10min mi pozoval. Ta druha bachynka opatrne vystrcila hlavu z leva z tech stromku... cca 35m. Ale dal nesla. Porad byly dost nervozni.

Nakonec se premistili a uz jsem je slysel jen chodit okolo. Po treti rano jsem to zabalil. Zima jako v morne. Na tom zebriku to neni nic moc.
vhool

Příspěvek od vhool »

no andy,podle mych zkusenosti IR nevidi,nejspis zahledla diodu nebo te zaslechla ci jinak zjistila.zkus pouzivat prisvit co nejmene.ale neverim tomu ze zver vidi IR :wink:

:twisted: a nemel jsi zase nahodou vyprany hadry?znas se :lol: oni totiz prasatka ariel moc neuznavaj :twisted: :twisted: :twisted:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Teda Andy. to na ně nemůže? používat přísvit, to se jim nelíbí, takhle naru?ovat jejich okolí. což oto ten kňour, ten je rád středem pozornosti :-).

Přesně todle stojí ty velký kňoury při nezodpovědném lovu, či pytláctví život. Oni jsou rozvážný, vědomi si své síly.
Jinak krásný zá?itek, já dneska zaspal, chtěl jsem jet ven, ale spánek byl silnější a to mě doma ještě neotravuje ženská :lol:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

byl jsem ráno v našem polesí na šoulačce, viděl jsem dohromady asi patnáct kusů srnčí, potom jsem pokračoval kolem jedný houštiny a na cestu přede mnou asi 20metrů si v klidu vyšel lončák a kráčel směrem ode mě, zakleknul jsem a čekal jestli se stočí, najednou odskočil do houštiny a zase se vrátil na cestu, objevil se ale problém! dva markazíni... byl jsem dost překvapenej, protože to prase mělo kolem 40 kg maximálně, nechal jsem je jít... jenže nevim jakou mají šanci na přežití, co myslíte?
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Lukas.Dolezal:
Ono to neni tak jednoznacny. Nemusela to byt vodici bachynka. Bachyne se mohla schovavat v lese.

Jinak ja ted chodim co noc na cekani. Od 22:00 -04:00. Uz kroutim treti den :roll: Sem dost hotovej.

Nicmene dneska opet prisli. Nicmene nedali mi sanci. Na kaliste neprisli. Jen chodili okolo. Prisli v 01:00 a odesli asi ve 03:00.

Nemam stesti. Ale aspon se neco deje.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Andy píše: Jinak ja ted chodim co noc na cekani. Od 22:00 -04:00. Uz kroutim treti den :roll: Sem dost hotovej.

Nicmene dneska opet prisli. Nicmene nedali mi sanci. Na kaliste neprisli. Jen chodili okolo. Prisli v 01:00 a odesli asi ve 03:00.

Nemam stesti. Ale aspon se neco deje.
Já byl ze soboty na neděli, a zradil jsem si rudl, když jsem docházel k posedu asi kolem třetí.
Aspoň že tam jsou.
Jinak asi jsme Dianu urazili, nebo už nevím za posledních dva víkendy, 4krát v lese, 3krát jsem viděl nebo slyšel i odrostly selka, ale nikdy nepřálo lovecké štěstí :cry:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Andy:
já jsem čekal, jestli ještě bachyně vyjde a nic se neukázalo, jednou se už u nás stalo, že se střelila lončačka v květnu, a v houštině kde zhasla byla tři selata, tak jsme je odchytili a vypiplali... už jsem to nechtěl zažít znova, tak jsem tedka dost opatrnej... :?
LukasD zh 324, 7x57R/16
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

To Andy a Vhool:
S nočním viděním mám úplně stejnou zkušenost jako Andy. Na jednom místě když jsem slyšel, že něco jde a vzal IR binokulár, tak jakmile jsem rozsvítil, okamžitě se na mě srnčí kouklo a bylo fuč. Pak přišlo jiné srnčí a tomu to nevadilo. Ani prasata na to nereagovala. Kolegovi se na stejném posedu stalo to samé, srnčí okamžitě zmizelo.
Podle mě to jednak je vidět, když zvěř koukne přímo na tebe (do zdroje) - je to normální tlumené červené světlo, vidí? to i ty. A za další se to stává čím dál častější pomůcka a zvěř to začíná postupně identifikovat. To vysvěteluje, proč některé kusy na to za stejných podmínek reagují a některé ne. Zatím pomáhají kvalitní filtry na zářiči.
Je jen otázka času, než i IR ztratí svoji efektivitu. Přizpůsobivost přírody je obrovská. Jak vidno, zvěř velice rychle zjistila, že to červené kolečko má spojitost s nebezpečím.
ještě nedávno zvěři nevadilo, když se na ně posvítilo normální baterkou. Dneska reagujou okamžitě.
Odpovědět