308 Winchester

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: 308 Winchester

Příspěvek od motolada »

nisus píše:Zdravím,

k problému nevytažení nábojnic:
Mám kulovnici Remington 770 v r. 308. Win. Střílím pouze S&B PTS. Mám s ními nastříleno několik kusů srnčí + nějalé lišky atd.
Pokud jde o rozbíjení zvěřiny je to super a nikdy bych asi neměnil ( je fakt, že jsem nikdy nevyzkoušel nic jiného).
Ale mám problém s vytažením nábojnic. Někdy jde po výstřelu vytáhnout normálně, ale většinou musím " páčit" záver abych jí vytáhl. A to v případě že potřebujete rychle a tiše přebít je zcela neůčelné.
Včera jsem zkoušel dát do komory vystřelený náboj a také nešel vyndat. Tam šel a ven už ne :oops:


Tak to jen pro zajímavost.
Pánové tady se to objasňuje viewtopic.php?f=6&t=117&start=195

JInak nisus poslal jsem ti před pár dny SZ.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od martinh »

http://martinha.rajce.idnes.cz/hlaven/#stely.jpg
Dnes prší a tak jsem se doma trochu nudil, proto jsme vyfotil tři střely, jsou z 308W, více jsme jich doma nenašel, protože vždy došlo k průstřelu. První z leva je z jelena, stál mírně zešikma-vstřel na plecko, střela nalezena na druhé straně pod dekou na žebrech. Jelen dohledán po 80 m. Prostřední střela je ze selete (35 kil) stálo do protivky-vstřel na hlavě, střela nalezena v kýtě.Sele v ohni. Pravá střela daněk, výkupní hmotnost 95 kil, vstřel na plec, střela šla přes druhé plecko a zůstala pod dekou, daněk v ohni.
Zkuste si tipnout o jakou střelu se jedná. Lovu a lesu zdar.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Georg.H »

typuju na SB 11,7 g SP
vhool

Re: 308 Winchester

Příspěvek od vhool »

tipuju NP 180gr.
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Veselý Pavel »

martinh píše:http://martinha.rajce.idnes.cz/hlaven/#stely.jpg
Dnes prší a tak jsem se doma trochu nudil, proto jsme vyfotil tři střely, jsou z 308W, více jsme jich doma nenašel, protože vždy došlo k průstřelu. První z leva je z jelena, stál mírně zešikma-vstřel na plecko, střela nalezena na druhé straně pod dekou na žebrech. Jelen dohledán po 80 m. Prostřední střela je ze selete (35 kil) stálo do protivky-vstřel na hlavě, střela nalezena v kýtě.Sele v ohni. Pravá střela daněk, výkupní hmotnost 95 kil, vstřel na plec, střela šla přes druhé plecko a zůstala pod dekou, daněk v ohni.
Zkuste si tipnout o jakou střelu se jedná. Lovu a lesu zdar.
Musí to být těžká střela cca 180-200 gr a také tvrdá tipuji A frame.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: 308 Winchester

Příspěvek od US OPTICS »

Já tipuju Speer střela Grandslam, gramáž nevím.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Jiří K. »

To bude nějaký klasický poloplášť.
Tipoval bych SelBel SP nebo Sako Hammerhead.
vhool

Re: 308 Winchester

Příspěvek od vhool »

dobra napoveda by treba byla na jakou vzdalenost se lovilo ... :wink:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Zbrojovák »

Vhoole nemá NP ve všech gramážích druhý ogivál? Já bych tipoval buď sako hammerhead nebo hornady interlock obojí původně 200grs (13g) - i když k hornady mi nesedí ta barva tombaku, je moc světlá. Ale fotky můžou klamat.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
vhool

Re: 308 Winchester

Příspěvek od vhool »

to zbrojovak: no s tim oznacenim "INTERLOCK" bych tu neoperoval protoze to neni oznaceni strely ale je to oznaceni pro uzamceni plaste ktere se pouziva jak u SP,RN tak BSTP a podobne.tudiz to muze byt klidne RN nebo taky BSTP (i kdyz ten ma boat) .me osobne to prijde spise jako onen NP nebo zde zminovany A-Frame :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Choochoo007 »

Swift A-frame bych rekl ze to nebude, zadni cast olova by vyboulila plast uprostred. Videl bych to na NP nebo Speer grand slam. Dobra soutez :D

Abych zbytecne nezanasel tema, upravuji odhad do puvodnho příspěvku. Tipuju take S-B SP, 11,7, podobne jako Whool. Ne podle napovedy rychlosti, ale podle jine :wink: Podobne jsem tuhle napovedu pouzit nechtel, ale dobry pocit z uhadnuti nicim nenahradis :D
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne čtv 27.10.2011, 10:41, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od martinh »

K té nápovědě.všechny kusy byly uloveny na 100m
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
vhool

Re: 308 Winchester

Příspěvek od vhool »

tak pak se priklanim k typu George.H :wink: (ale ne kvuli napovede :twisted: )
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 308 Winchester

Příspěvek od dalas »

Typuji SB 11,7 SP - ten světlej plášť.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od martinh »

Pánové je vidět, že jste odborníci a vyznáte se, ať již jste využili jakoukoli napovědu :D nebo jste uhodli bez nápovědy. Jedná se opravdu o střely S a B SP 11,7g. Dal jsem to sem jen pro zajímavost. Každému komu řeknu, že lovím jen střelami Sellier a Bellot tak krouti hlavou, že se moc tříští a nedrží pohromadě. Když se jich zeptám jaká konkrétně, řeknou jen že všechny a nejlepší je jedině Norma. :D O takových "odbornících" si pak udělám hned obrázek. :D
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Odpovědět