Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Marie
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.3.2011, 15:08

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Marie »

Zdravím a děkuji za reakce
Martin D: Vesty, které inzeruji, na stránkách Ugly Dog Ranch nejsou, kdyby jste si blíže prohlédl fotografie, tak zjistíte, že se rozhodně nejedná o stejné vesty, ano mají také v názvu Viper, ale to je tak jediné. Vesty, které nabízím jsou šity dle mých požadavků a dosahují ochrany stupně 5, mají i speciální výstuže v oblasti boků. Cena vest je díky tomu vyšší.
Jsem člověk, co si raději za kvalitu připlatí.
Vám mohu Martine doporučit, pokud máte zájem o ochranou vestu pro svého psa, poohlédnout se jinde a přeji Vám, aby jste za nízkou cenu obdžel nejvyšší kvality.

Rustaff: Vidím, že jste se opravdu informoval, ale ne zcela přesně. Stránky neudržuji, tak jsou tam velmi staré informace. Vlastním pouze lousiánského leopardího psa (fenku), retriever, nebyl nikdy můj a lovu se aktivně nevěnuje.
Svoji fenu používám na naháňku divokých prasat, zatím bohužel bez vesty (předtím jsem o vestách nevěděla a teď si léčíme těžkou operaci koleních vazů). Moje fena není bezprostředně kontaktní, její práce spočívá v tom, že má hlásit černou a držet ji do okamžiku, než přijde lovec, pokud se stane, že se prase dá do pohybu, měla by jej hnát na střelce. Sama jsem ji viděla, jak si zhruba metr od sebe drží divočáka. K přímému kontaktu se dostala naštěstí zatím jen s lončákem a nebyla zraněna. Je zatím mladá, ale její vášen vzrůstá, tak jsem velmi ráda, že až budeme moci zase běhat, že už to bude s vestou. U obůrky jsme také byli, ale ona se snažila do ní dostat.
Pokud by jste chtěl, můžete si přijet vestu prohlédnout a dát ji svém psovi, aspoň si zkusíte, zda ji přijme.
Jen, co to bude zdravotně možné, naplníme web našema fotkama z lovu.

Teď mimo vesty, zajímala by mě práce bulíků (také jsme toto plemeno kdysi zvažovala).
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Alda »

jak jiz tady padlo: omlouvam se, ale konec komercni diskuse - kdyz tak pokracujte nekde jinde. dekuji za dodrzovani pravidel tohoto fora!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

....
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:18, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Já jsem také řešil vestu pro psa a ruzné kevlarové tkaniny atd. a pak jsem se podíval sem a na ebay a je rozhodnuto, nž draze koupit u nás a nebo nedej bůh - bastlit neco doma, tak mam vybráno http://cgi.ebay.com/Hard-Core-TANK-Hog- ... 1852746889 Sice 130 USD, le snad bude bulík v bezpečí. Ještě o tom něco počtu, ale vím že vesta pojede z USA :) to je jistota.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

Tak výrobců vest je samozřejmě spousta a na internetu se to krásně čte a vybírá očima... Doufám, že sem někdo časem hodí i praktické zkušenosti/fota s timahle "podvěsnýma" USA vestama - osobně se mi ty evropské "oblečky" také moc nelíbí - pro jagoše/pattíka a další víceméně norníky budiž, ale na psech tipu bull si to pořád nějak nedovedu při práci představit... :(
6,5x55SE☝️❤️ 8)
nordic
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 04.6.2011, 15:32

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od nordic »

Tak. Pisal som do havel composites a poslali mi vzorky aramidu. Vyzera ze si z toho necham usit vestu a limec na krk.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 14:21, celkem upraveno 2 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:15, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od pregi »

Ahoj Kluci ve středu jsem si objednal vestu od Mikuta, ale dodnes nevím zda jim došla objednávka, když jsem odeslal objednávku, tak se potom na nové stránce objevilo "děkujeme za vaší objednávku" samozřejmě v němčině a od té doby nepřišel od nich žádný potvrzující e-mail o přijetí objednávky, jak se očekával. Kontaktují Vás potom o tom, že vesta je hotová a že jí posílají? Ještě se chci optat, jaká je dodací lhůta vesty od Mikuta? V objednávce jsem nenašel způsob doručení (ČPošta, PPL, atd.)a placení (dobírkou nebo na účet).
Děkuji za Váše informace
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od trapa »

to pregi: nedavno sem mluvil s mikutem a pokud chces tak se ho jeste zeptam jak je to s tebou. Mam se s nim v kratke dobe setkat. Dej vedet a zjistim ti to.

To all: ja ma vestu od mikuta jiz 4tou sezonu a krome drobnych uprav jako jsou nove bocni reflexni prouzky, nove suche zipy na zadech a krkuku. No a vesticka je jako nova a zachvilku sup a jdeme s ni uz ctvrty rok do kukurice a do praxe. Rocne mam kolem 40ti nahanek a vesta slouzi bez ztraty hvezdicky. Oproti tomu uzivatele vest Rudeka se jich zbavuji pro jejich neucinnos(hodne der je skrz), spatneho strihu, materialu ktere drzi vodu a jsou tudiz pro psa nebezpecne.
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od pregi »

Trapa:
to budu moc rád, když ho budeš kontaktovat. Po nedělní šoulačce, kde pes utržil moc ošklivou ránu od bachny, tak jsem se pevně rozhodl pro vestu a to od Mikuta samozřejmě po přečtení tohoto tématu a to přesto, že mi v úterý přišlo jeho uchovnění. Pes to přežil jen tak tak :? . Když jsem si ho v úterý přivezl domů hned jsem si ho změřil a ve středu objednal vestu přes net a od té doby žádná zpětná odezva.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:15, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od pregi »

německy moc dobře neumím, jen základní fráze zvládnu jo, kdyby uměl anglicky, tak to by nebyl problém :D No snad to dopadne dobře. Přinejhorším si udělám výlet a zajedu do tam osobně s kamarádem :o
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 14:21, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od pregi »

Ahoj kluci, tak nám včera začala naháňková sezona (tady u nás), pes byl poprvé v puštěn do leče s vestou od Mikuta. Bylo krásně vidět jak pes maká v trninách, kam se člověk (honec) nedostane a je to jen na psech. Myslel jsem si, že vestou psa ochráním před zbraněmi rytířů, ale opak je pravdou. V první leči mi pes šel nekompromysně do kontaktu 70-80kg sekáčem, kde dvakrát letěl vzduchem a potom se za ním pustil opět do pronásledování. Za 10 minut se vrátil, kde jsem psa prohlédl a na vestě byla znatelná rýha od zbraně rytíře. Říkal jsem si, že jsem udělal dobře, že jsem koupil vestu, jak píšu nahoře opak byl pravdou. V druhé leči Rokle samej šípek a trniny po 5 minutách slyším nářek psů a říkám si "doufám, že to není Aloha" no a byl, kopov a bordík hlásili bachnu se selaty (potom se ukázalo), která jen stála, potom přiběhl Aloha bachnu chytil za zadek (to mi řekl předstoupený myslivec, který to sledoval s protější strany rokle), bachna se ohnala, pes se neudržel a lítal vzduchem. Když jsme se snažili dostat do trnin, tak prasata terpve vytáhla z rokle. Zavolal jsem psa a prohlédl jsem jej na vestě byly znatelné čtyři škrábance od zbraní divočáků. Po dvou minutách mi pes začal padat na bok nemohl se postavit, když se snažil jít přepadal na hlavu, nohy se mu podlamovali (na zátylku byl znatelný otok). Říkal jsem si další průser, vzal jsem auto a hurá k lékaři, ten mi psa prohlédl dal mu dvě injekce a řekl mi pokud dostane horečku hned přijeď. Výsledkem vyšetření byl posttraumatický šok. Psa jsem sledoval celou noc (no spíš moje drahá polivička byl jsem trochu společensky unavený). Štěstí bylo, že horečka nepřišla a pes už vypadá mnohem lépe. Už nevím jak by jsem měl psa chránit. To je můj první poznatek z vestou od Mikuta.
Odpovědět